ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ У НАГОДІ КРИВОРІЖЦЯМ
Створено: 2021-02-26 17:06:37Оновлено: 2021-02-26 17:10:18
Щоп’ятниці ВАША DIGITAL «ВІЗА» знайомить Вас з діджитал-новинами, які відбулися в нашій країні за тиждень і сьогодні ми підготували для Вас черговий дайджест.
Вчора відбулася цікава подія для українців, пов'язана з цифровою трансформацією регіонів – онлайн-форум з регіональної цифровізації «Громада в Дії», який спільно провели Міністерство цифрової трансформації, Міністерство розвитку громад та територій та Програма EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Уряду Швейцарії. Участь у ньому взяли і представники громад, профільних асоціацій, громадських та міжнародних організацій, відповідальні за цифровізацію у органах влади та місцевого самоврядування, керівники IT-відділів ОДА і РДА та підрозділів органів державної влади та місцевого самоврядування, зацікавлені у цифровізації, загалом до події долучились 3 тисячі глядачів, що дивилися онлайн-трансляцію. На форумі розповіли про цифрові історії успіху різних громад, місцеві проекти та сервіси, які сприяють цифровому розвитку регіонів, запровадження електронного документообігу та нові електронні послуги — єМалятко і зміну місця реєстрації онлайн, а також поділилися планами на майбутнє, зокрема про Комплексну стратегію цифровізації регіонів: розбудову цифрової інфраструктури, впровадження національних проектів цифровізації і запуск їх в регіонах, оскільки технології та інновації мають слугувати людям, а люди живуть в громадах. Для всіх кому цікаво більш детально дізнатися про напрацювання України у сфері цифрової трансформації регіонів, відео форуму можна переглянути за посиланням https://cutt.ly/dlY37gN.
Цього тижня враховуючи популярність та необхідність сервісу єМалятко, який з'явився ще у минулому році, зроблено перший крок на шляху до можливості отримання на порталі Дія цієї послуги для батьків дітей, що народилися на тимчасово окупованих територіях. Відповідна Постанова була схвалена Кабміном 24 лютого. Зараз, щоб зареєструвати дитину чи отримати допомогу, жителям тимчасово окупованих територій, потрібно докласти багато зусиль, адже необхідно приїхати на підконтрольну територію. Та вже незабаром жителі тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та міста Севастополя зможуть отримати необхідну послугу без черг, бюрократії, зайвих поїздок та надзусиль завдяки онлайн-реєстрації єМалятко. Процедура реєстрації дітей на тимчасово окупованих територіях передбачає встановлення факту народження дитини судом, однак зовсім скоро батьки зможуть отримати послугу єМалятко на підставі примірника електронного судового рішення про встановлення факту народження дитини. Обмін даними відбуватиметься автоматично. Нагадаємо, що у нашому місті послуга єМалятко надається з січня 2020 року і нею скористалося вже 2582 сім'ї.
У нашій країні активно йде процес інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС. Так, розроблено законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації», який наблизить українське законодавство до європейських вимог у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг та передбачає передбачає внесення змін до понад 80 законодавчих актів. Зміни дозволять українцям використовувати електронні підписи та печатки всіх рівнів довіри та отримувати електронні довірчі послуги навіть якщо їхній надавач припинить свою діяльність, а ще з’явиться можливість віддаленої ідентифікації громадян для формування кваліфікованого сертифіката е-підпису. У сфері електронної ідентифікації буде законодавчо врегульоване набуття статусу надавача послуг електронної ідентифікації та дотримання вимог щодо схем електронної ідентифікації у сфері е-урядування. А що стосується безпеки та контролю, то вимоги з безпеки та захисту інформації узгодять з нормами ЄС та деталізують повноваження органів у сфері державного регулювання та контролю. Також з’явиться можливість створення системи управління інформаційною безпекою замість комплексної системи захисту інформації. Крім того державну експертизу у сфері технічного захисту інформації замінять процедурою оцінки відповідності, а у сфері криптографічного захисту інформації будуть проводити сертифікацію засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки. Наразі оголошено громадське обговорення законопроєкту, в якому може взяти участь кожен бажаючий. Більш детально ознайомитись з проєктом закону можна за посиланням https://cutt.ly/clUacqb, а подати зауваження та пропозиції можна на e-mail: [email protected]. До речі, Європарламент у своїй резолюції щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС підтримав нашу країну та наголосив на важливості кроків, здійснених на шляху цифрової трансформації й електронного урядування, а також прогрес у наближенні законодавства України до законодавства ЄС щодо електронних довірчих послуг та електронних комунікацій.
Ще з цікавого – у рамках земельної реформи презентовано портал Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) - систему, яка об’єднує на картографічній основі дані різного типу: про землю, воду, ліси, природні ресурси, інфраструктуру, комунікації. Портал забезпечить українцям доступ до даних на національному, регіональному та місцевому рівнях. Усі дані у системі інтегруються у режимі онлайн. Поки портал запущено у пілотному режимі в деяких містах України, а повноцінний запуск на загальнодержавному рівні сприятиме подальшій цифровізації процесів формування прозорого ринку землі в Україні, а також відкриттю інформації, залученню інвестицій та забезпеченню ефективного державного управління та громадського контролю.
Також, цього тижня було презентовано інструмент, який допоможе підприємцям перевірити та оцінити, наскільки вони дотримуються вимог законодавства про персональні дані під час роботи з клієнтами – toolkit. Сервіс розроблений у формі тесту, а результати можна отримати анонімно. Інструмент орієнтований на малий та середній бізнес та буде корисний фахівцям із правового консалтингу. Toolkit підкаже підприємцям, як покращити роботу у сфері захисту персональних даних у вашій організації, будувати міцні та довірливі взаємини з клієнтами, державою та бізнес-партнерами. Знайти його можна на порталі Дія або за посиланням https://cutt.ly/IlUcsQb.
І наостанок, на Національній онлайн-платформі Дія. Цифрова освіта продовжують з'являтися нові освітні серіали. Так, презентовано серіал «Медіаграмотність у часи пандемії», який є дуже актуальним з огляду на велику кількість дезінформації, що останнім часом почала з'являтися в мережі. Переглянувши 6 серій тривалістю до 10 хвилин, ви дізнаєтесь, як відрізняти фейки від фактів, які існують ресурси для перевірки візуального контенту, які слова в новинному повідомленні мають насторожити та як не потрапити на гачок маніпуляторів. І хоч, на Дія. Цифрова освіта цей серіал позіціонують як створений для молоді, він буде корисний абсолютно всім, хто не бажає потрапити на вудку брехні в Інтернеті.
Крім того, на освітній платформі презентували вже третій із шести запланованих модулів курсу «Підприємництво для школярів», що має назву «Команда». У серіалі, що складається з 7 коротких серій акцентується увага на місії та цінностях компанії та команди, підходах та інструментах, як мотивувати команду. Також представники вже стабільних гравців на ринку пояснили, навіщо застосовувати helicopter view у роботі, та як правильно комунікувати зі співробітниками.
Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління
та чекайте на наступні дайджести від ВАШОЇ DIGITAL «ВІЗИ»
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: [email protected],
26 лютого 2021