ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520
Створено: 2021-06-25 12:28:52Оновлено: 2021-06-25 12:33:01
ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІНЕССА БЛАГУН
- Вже закінчується червень, а я ще й досі не отримала субсидію за травень, чому?
Роз’яснюємо:
У зв'язку з прийнятим Урядом рішенням, перепризначення житлової субсидії з 01.05.2021 тим домогосподарствам, які отримували її протягом опалювального періоду 2020-2021 років, здійснюватиметься після надходження від Міністерства фінансів України інформації про результати проведеної верифікації (перевірки інформації про майновий стан, доходи та наявність депозитів).
Станом на 22.06.2021 зазначена інформація до управлінь праці та соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад не надходила.
- Чи планується підвищення розмірів державних соціальних допомог у цьому році?
Роз’яснюємо:
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» з 1 липня відбудеться підвищення розміру прожиткового мінімуму. Відповідно збільшаться і розміри соціальних допомог, які прив’язані до цього показника. В середньому розміри допомог збільшаться на 100 грн.
Перерахунок діючих соціальних виплат проводитиметься в автоматичному режимі, додаткових документів надавати не потрібно. Збільшені суми допомог будуть перераховані їх отримувачам вже у липні поточного року.
- Я досі не отримав часткову компенсацію на оплату житлово-комунальних послуг в розмірі 1 000 грн, хоча заяву писав в квітні. Коли я зможу її отримати?
Роз’яснюємо:
Всі види допомог за Програмою соціального захисту окремих категорій мешканців м. Кривого Рогу (їх понад 50), виплачуються протягом року в межах доведених планових асигнувань із дотриманням черговості подання заяв. Тільки за січень 2021 року на часткову компенсацію прийнято понад 60 тисяч заяв, а на сьогодні – майже 140 тисяч, але всі криворіжці, які подали заяви або встигнуть це зробити до 1 грудня обов’язково отримають компенсацію.
ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ РЕГУЛЮВАННЯ МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН
ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
- Як отримати 2 га землі кожному громадянину України?
Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельних ділянок різного цільового призначення із земель державної чи комунальної власності, зокрема, для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.
Однак, при реалізації права на практиці виникає багато питань, які стали ще більш актуальними у зв’язку із запланованим з 01.07.2021 відкриттям ринку землі в Україні.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Повноваження органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування визначені статтею 122 Земельного кодексу України.
Згідно з нормами вказаної статті сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою вказаної статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Процедура отримання земельних ділянок, зокрема – для ведення особистого селянського господарства, у власність, регулюється нормами статті 118 Земельного кодексу України.
Основні етапи безкоштовного отримання земельної ділянки:
-визначитися з бажаним місцем розташування вільної земельної ділянки (при цьому воно не залежить від місця проживання громадянина);
- звернутися з клопотанням та графічними матеріалами до відповідного органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельними ділянками державної або комунальної власності для отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- у разі надання дозволу замовити в землевпорядній організації виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
- звернутися особисто або через державного кадастрового реєстратора із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки;
- звернутися до органу, уповноваженого на розпорядження земельними ділянками державної або комунальної власності з клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність;
- у разі прийняття органом рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність, звернутись до реєстратора який здійснить державну реєстрацію права власності у відповідності із Законом України «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Пошук вільної земельної ділянки необхідно здійснити самостійно, скориставшись, зокрема, даними Публічної кадастрової карти Украни, яка знаходиться у відкритому доступі, актуальною інформацією, отриманою на запити щодо конкретної земельної ділянки від відповідних органів виконавчої влади або місцевого самоврядування, уповноважених здійснювати розпорядження землями державної або комунальної власності.
Зауважуємо: відповідно до затвердженої містобудівної документації м. Кривого Рогу (генеральний план, план зонування території ) надання земельних ділянок в межах міста для ведення особистого селянського господарства не передбачено, підпорядковані землі вищевказаного призначення на території міста відсутні.
Враховуючи вказане, для отримання відповідних консультацій, роз’яснень та надання земельних ділянок площею до 2,0 га для ведення особистого селянського господарства рекомендуємо звернутись до відділу у Криворізькому районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області (майдан Праці, 1, м. Кривий Ріг, 50057), інших територіальних органів центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин (Держгеокадастру) або безпосередньо до сільських, селищних рад за бажаним місцем розташування обраної земельної ділянки сільськогосподарського призначення.
25 червня 2021