Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Шановні мешканці та гості міста!!!

Створено: 2019-06-25 16:59:19Оновлено: 2019-06-25 17:01:56

Будьте обережні під час святкування Івана Купала!

Стрибки через багаття – невід’ємний атрибут дійства, який за переказами, має містичну силу очищення від усіх негараздів. Пам’ятайте про правила пожежної безпеки та поводження з вогнем, аби святкове полум’я не завдало Вам шкоди. Якщо Ви розвели багаття – обов’язково загасіть його. Вогонь достатньо залити водою, варто тільки простежити, щоб не залишилися тліючі вуглинки. Особливу загрозу відкритий вогонь несе при вітряній і сухій погоді, оскільки може спричинити лісову пожежу.

Також особливу роль під час святкування цього свята відведено воді – багато народних гулянь проходять поблизу водних об’єктів, люди купаються у відкритих водоймищах, дівчата пускають вінки, тощо. А це, звісно, може бути небезпечним.

Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є: купання в необладнаних, неперевірених місцях і місцях, де купання заборонено; купання в нетверезому стані; пустощі на воді; купання дітей без нагляду дорослих.

Правила безпеки, яких необхідно дотримуватись під час відпочинку біля води:

1. Купайтеся тільки у спеціально відведених та обладнаних місцях.

2. Не купайтеся відразу після прийому їжі та в нетверезому стані.

3. Входьте у воду обережно.

4. Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можна не більше 10-15 хвилин.

5. При судомах не розгублюйтесь, намагайтеся утриматися на поверхні води, кличте на допомогу.

6. Потрапивши у сильну течію, не боріться проти неї, а пливіть за течією, наближаючись до берега.

7. Потрапивши у вир – не розгублюйтесь, наберіть побільше повітря в легені, зануртесь у воду і сильним ривком в бік, за течією, виходьте з виру та випливайте на поверхню.

8. Не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки.

 

Порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді. Втім, називають і іншу головну причину загибелі у воді: спочатку самовпевненість, а потім страх. Причому відомо, що і від того, і від іншого часто рятують знання елементарних правил поведінки на воді.

І пам’ятайте: паніка – головна причина усіх бід!

25 червня 2019

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради