Перша редакція проєкту зміни №1 ДБН В.2.2-15:2019 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення. Що нового?
Створено: 2021-05-25 10:50:44Оновлено: 2021-05-25 10:52:23
(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради).
На сайті Міністерства розвитку громад та територій України оприлюднено першу редакцію проєкту Зміни №1 ДБН В.2.2-15:2019 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення»
У проєкті зазначено, що за 2 роки дії чинних ДБН В.2.2-15:2019 змінилися вимоги до житлових будинків та вбудованих приміщень громадських закладів, до організації їх земельних ділянок, вимоги до вертикальних комунікацій, шляхів евакуації, загальної та пожежної безпеки, інженерного обладнання, а тому є потреба у підготовці зміни.
Документом передбачаються наступні зміни.
Зміна визначення терміну “антресоль”- площадка, на і під яку передбачено доступ людей в приміщенні, висотою, що забезпечує її безпечну експлуатацію і має площу не більше 40% площі приміщення, в якому вона розташовується (примітка: антресоль не є поверхом).
Викласти в новій редакції:
- житловий будинок секційного типу: багатоквартирний будинок, що складається з однієї або декількох секцій, відокремлений один від одного стінами без прорізів (крім отворів, що влаштовуються в рівні технічних і нежитлових поверхів з урахуванням протипожежних вимог); квартири однієї секції повинні мати вихід на одну сходову клітку безпосередньо, через коридор або ліфтовий хол;
-кухня: приміщення з обідньою зоною для приймання їжі, миття, зберігання посуду та інвентаря;
-лоджія: приміщення, вбудоване в будинок або прибудоване до нього, що має стіни з трьох боків (або з двох - при кутовому розташуванні) на всю висоту поверху і огорожу з відкритого боку. Може виконуватись покриттям і склінням, має обмежену глибину, пов'язану з освітленням приміщення, до якого вона примикає;
-тераса: відкрита площадка, що прибудована до будинку, вбудована в нього або вбудовано-прибудована, яка не має обмеження за глибиною та може розміщуватися над розташованим нижче поверхом;
-балкон французький: балкон, який не має власної площадки;
-вузол сходово-ліфтовий: приміщення сходової клітки з шахтою ліфта (ліфтів), допускається з розміщенням ліфтового холу (холів), безпечної зони для осіб з інвалідністю, сміттєпроводу;
-обладнання внутрішньоквартирне: інженерно-технічне обладнання, що має індивідуальні вводи та підключення до внутрішньобудинкових інженерних систем та індивідуальні прилади обліку і регулювання витрати енергоресурсів при споживанні мешканцями квартири комунальних послуг, розташоване у додатковому санітарно-технічному приміщенні приміщенні або ніші біля огороджувальних конструкцій квартири;
-підпілля провітрюване: відкритий простір під будинком між поверхнею гранту і нижнім перекриттям першого надземного поверху;
-позначка рівня землі планувальна: геодезична позначка рівня поверхні землі на кордоні з вимощенням будинку.
Мінімальна площа кухні - 8 м2, в однокімнатній квартирі допускається зменшувати площу кухні до 5 м2, окрім квартир для МГН. Площа передпокою не менше ніж 4 м2.
Кожна квартира має бути обладнана суміщеним санвузлом з ванною (або душем), умивальником і унітазом площею не менше ніж 3,8 м2.
Ширина підсобних приміщень квартир повинна бути не менше ніж: кухні - 2,3 м, передпокою - 1,6 м; коридорів, що ведуть до житлових кімнат - 1,15 м.
На кожному поверсі гуртожитку, а також у кожному осередку має бути обладнаний універсальний санвузол з ванною (або душем), умивальником і унітазом площею не менше ніж - 3,8 м2.
При визначенні довжини ділянки коридору, що розділяється протипожежними перешкодами у житлових будинках коридорного типу і гуртожитках, у разі наявності позаквартирного тамбуру(ів), його(їх) довжина включається до загальної довжини ділянки коридору.
Слід застосовувати обладнання інженерних систем класом енергоефективності за його визначеності для даного типу обладнання не нижче “С” та не нижче ніж клас енергоефективності інженерної системи;
Загальну площу квартир визначають як суму площ всіх опалювальних приміщень та неопалюваних приміщень, підрахованих з такими знижувальними коефіцієнтами для балконів, лоджій, терас:
-для балконів і терас - коефіцієнт 0,3;
-для лоджій - коефіцієнт 0,5.
-для засклених балконів і лоджій, веранд, холодних комор приймається коефіцієнт, що дорівнює 0,1;
Площа під маршем внутрішньоквартирних сходів при висоті від підлоги до низу виступних конструкцій 1,6м і більше включається до площі приміщень, де розташовані сходи.
Отже, впроваджені зміні в оновлених нормах ДБН В.2.2-15:2019 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» в майбутньому нададуть можливість зробити життя пересічного громадянина суттєво комфортнішим та безпечним на просторах новобудов.
25 травня 2021