Навіть в умовах війни Кривий Ріг залишається містом стабільної соціальної підтримки мешканців, серед яких особлива увага приділяється ліквідаторам аварії на ЧАЕС - матеріальну допомогу отримають усі без винятку категорії чорнобильців
Створено: 2025-04-25 15:59:55Оновлено: 2025-04-25 16:02:04
До 39-ї річниці з дня катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції у Кривому Розі, традиційно, пройшли заходи із вшанування героїв-чорнобильців.
25 квітня на Алеї Слави біля пам’ятного знаку «Пам’яті чорнобильців» відбулася церемонія покладання квітів на знак вшанування пам’яті ліквідаторів, які у боротьбі з наймасштабнішою техногенною катастрофою віддали найдорожче - своє здоров’я та навіть життя.
Понад 5 тисяч мешканців Кривого Рогу брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році. Їхній внесок у запобігання глобальній катастрофі неоціненний. На жаль, багатьох ліквідаторів сьогодні вже немає серед нас.
«Повага та підтримка ліквідаторів аварії на ЧАЕС і їх родин у нашому місті - незмінні. Ми висловлюємо глибоку шану за вашу самовідданість і сміливість. Зараз у Кривому Розі проживає близько 3,4 тисяч постраждалих від Чорнобильської катастрофи.
У цей непростий воєнний час обов’язок кожного з нас, а особливо міської влади, підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла біда, хто потребує допомоги. Ми робимо усе можливе, щоб криворіжці відчували підтримку й захист. Як би не було важко, ми не скасували жодної соціальної програми, не скорочено жодної муніципальної виплати – а це 50 видів прямої грошової допомоги. Тільки у цьому році за Програмою планується спрямувати майже 900 млн грн на підтримку криворіжців. Збережений безкоштовний проїзд в муніципальному транспорті, працює соціальний проєкт «Університет третього віку».
Продовжуємо також забезпечення мешканців продуктовими наборами. Як і минулого року, продуктові набори видаватимуться двічі. З 14 квітня розпочалася друга хвиля видачі наборів для пільгових категорій, до яких входять чорнобильці та їх сім’ї. З початку війни вже видали майже 880 тисяч продуктових наборів», - зазначив голова Ради оборони Олександр Вілкул.
У Кривому Розі соціальний захист чорнобильців залишається одним із пріоритетів. У рамках міської програми соціального захисту населення у цьому році, як і в попередні роки, на прямі виплати з міського бюджету на підтримку чорнобильців виділено близько 15 млн грн. Це – виплати до 5000 грн. Матеріальну допомогу отримають усі без винятку категорії чорнобильців. На сьогодні вже надано допомогу ліквідаторам 1-ї категорії, особам з інвалідністю внаслідок війни, членам родин загиблих учасників ліквідації та дітям, потерпілим від наслідків катастрофи, на загальну суму 5,9 млн грн.
Місто активно співпрацює з чорнобильськими громадськими організаціями. Завдяки їхній роботі забезпечується допомога ліквідаторам та їхнім родинам, організовуються заходи підтримки та зустрічі з молоддю, під час яких передається пам’ять про трагедію та подвиг ліквідаторів.
Віктор Козак, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС 1-ї категорії, голова громадської організації «Криворізьке об'єднання людей з інвалідністю «Ветерани Чорнобиля», наголосив: «Те, що у Кривому Розі продовжують підтримувати ліквідаторів і їхні родини, є важливим знаком вдячності та уваги. Ми бачимо реальні кроки міської влади і громади для підтримки тих, хто віддав здоров’я заради майбутнього».
25 квітня 2025