23.04.2025 відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при виконкомі Криворізької міської ради
Створено: 2025-04-25 12:06:05Оновлено: 2025-04-25 12:09:21
На черговому засіданні Координаційного центру під головуванням директора департаменту соціальної політики виконкому міськради Інеси БЛАГУН були розглянуті питання щодо економічної безбар'єрності та підтримки ментального здоров'я в умовах війни.
Економічна безбар’єрність – це складова безбар’єрного простору в Україні, програма створення якого реалізується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.
Директор Криворізької філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Лариса ШЕВЧЕНКО розповіла про сучасні програми підтримки від служби зайнятості для забезпечення економічної безбар'єрності, а саме про низку сервісів і програм, які покликані забезпечити рівний доступ до праці, професійного навчання та розвитку кар’єри всіх громадян.
Служба зайнятості підбирає вакансії з урахуванням професійного досвіду, освіти та побажань клієнтів. Пошук ведеться не тільки з власної бази вакансій, але й на відкритому ринку – на сайтах партнерів. Бажаючі можуть шукати роботу самостійно - на Єдиному порталі вакансій (сайт: www.dcz.gov.ua) або через портал Дія, або мобільний застосунок ДСЗ. Проводяться професійні навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавця або для самозайнятості, якщо людина планує започаткувати власну справу.
Питання ментального здоров'я та психологічної допомоги в сучасних умовах, коли Україна стикається з масштабними викликами – війною, вимушеним переселенням, втратами, психологічними та емоційними травмами – стало надзвичайно актуальним, адже стан ментального здоров'я сприяє фізичному та професійному розвитку, допомагає у навчанні та адаптації до нових умов життя. Наступне питання, яке обговорювали на засіданні «Ментальне здоров’я».
Заступник начальника управління культури виконкому Криворізької міської ради – начальник відділу культурно-масової та просвітницької роботи Валентина ЮШКОВА проінформувала щодо проведення арттерапій, як потужного інструмента збереження і відновлення ментального здоров'я, в закладах культури: бібліотеках, музеях, Палацах культури, мистецьких школах тощо, де мешканці нашого міста, від школярів до людей похилого віку, знаходять підтримку, ресурс і відновлення свого психологічного стану.
Директор департаменту соціальної політики виконкому міськради Інеса БЛАГУН наголосила на важливості питань, винесених на засідання Центру.
Вдячні за співпрацю та працюємо далі!
25 квітня 2025