ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ У НАГОДІ КРИВОРІЖЦЯМ
Створено: 2020-12-24 10:45:38Оновлено: 2020-12-24 10:49:10
Щотижня ВАША DIGITAL «ВІЗА» презентує Вам дайджест діджитал-цікавинок, тож сьогодні ми підготували для Вас черговий з них.
Найвизначнішою подією цього тижня стала презентація 100 перемог Мінцифри за 2020 рік, яку вчора провів Віце прем’єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За рік, що минає Мінцифрі вдалося реалізувати багато ініціатив та закласти міцний фундамент для побудови цифрової держави. Це дозволить Україні увійти у році прийдешньому у режим “без паперів”.
Серед найголовніших досягнень року Мінцифри Михайло Федоров назвав запуск застосунку «Дія», яким на сьогодні користуються понад 2,6 мільйони українців та завдяки якому користувачі мають доступ вже до 9 цифрових документів, а також можуть користуватися революційною функцією шерингу — можливість ділитися електронною копією документа. Україна стала першою державою у світі, де можна скористатися електронним паспортом, не показуючи паперовий чи пластиковий оригінал. А також четвертою країною в Європі, що запровадила цифрові документи для водіїв. Другим важливим досягненням є запуск онлайн-порталу «Дія» - сьогодні тут доступні 50 електронних послуг, серед яких і одна з найпопулярніших — єМалятко. Завдяки цьому проєкту Мінцифри наша країна стала лідером у світі за кількістю державних онлайн-послуг для батьків новонароджених - це одразу 9 послуг за однією заявою. З моменту запуску послуги нею вже встигли скористатися понад 43 тисячі українців. Вона доступна у 745 населених пунктах, зокрема і у Кривому Розі.
Не менш важливим досягненням року Мінцифри є амбітний національний проєкт із забезпечення швидкісним інтернетом всіх жителів нашої країни. Починаючи з липня вперше доступ до мобільного інтернету 4G отримали понад 1,8 млн українців. Також Мінцифра вже зробила перший крок до запуску 5G в Україні — Уряд затвердив відповідний План розвитку 5G.
Протягом року Мінцифра працювала над проєктом Дія City, який має на меті створення спеціального правового режиму та найкращої податкової системи для креативної індустрії та IT-ринку. Після запуску проєкту до 2025 року очікується збільшення робочих місць в галузі до 450 тисяч.
Також великі кроки були зроблені Мінцифрою у напрямку навчання українців базовим цифровим навичкам. Так, цього року було запущено Національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», навчання на якій менш ніж за рік пройшли понад 400 тисяч жителів країни. Майже щотижня на цій платформі з’являються нові освітні серіали різної направленості, які є корисними для різних категорій населення.
Майбутніх та діючих підприємців теж не обійшли стороною. Для них було створено проєкт «Дія.Бізнес», щоб стимулювати розвиток підприємництва в Україні. У 2020 році Мінцифра розпочала створення мережі офлайн-центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес та запустила онлайн-консультації для бізнесу на порталі.
Наприкінці презентації Михайло Федоров поділився не менш амбітними планами Мінцифри на наступний рік та анонсував запуск Національних проєктів Міністерства цифрової трансформації, які будуть презентовані українцям 26 січня.
Що ж стосується оновлення вищевказаних платформ, то цього тижня на «Дія.Бізнес» запустили Єдиний експортний веб-портал, метою запуску якого є підвищення рівня національного експорту, надання підтримки підприємствам для виходу на нові ринки, а також іноземним компаніям, що зацікавлені в імпорті товарів та послуг з України і налагодженні партнерських відносин. Також на «Дія.Бізнес» у вівторок з’явився освітній серіал для підприємців «Переведення бізнес-процесів в онлайн», який включає 8 серій про те, як налагодити бізнес-процеси та роботу команди, як вдосконалити захист інформації, сформулювати правила та принципи роботи в онлайн, юридичні аспекти переходу в онлайн.
На Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта» цього тижня також з’явився новий освітній серіал. Він має назву «Цифрові технології для людей з інвалідністю» та має вбудовані титри українською мовою та переклад жестовою мовою. Переглянувши 10 коротеньких серій по 5-9 хвилин, Ви отримаєте практичні поради, як цифрові технології можуть спростити та полегшити щоденне життя людям із різними типами інвалідності.
У Центрі «Віза» теж продовжується процес діджиталізації! Раді повідомити, що відсьогодні замовники послуг, які мають електронний паспорт або реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) у за стосунку «Дія», для підтвердження та ідентифікації своєї особи можуть скористатися цифровим шерингом документів – поділитися електронною копією через за стосунок.
Ця технологія дозволяє зекономити час на видачу вже готового результату заявнику завдяки тому, що дані про особу, після її згоди, автоматично підтягуються в інформаційну систему ЦНАП. Повна і детальна інформація про заявника миттєво висвітлюється у програмі «Електронна система оцінки якості» для подальшого оформлення заявки.
Реалізація та налагодження цієї унікальної процедури стала можливою завдяки співпраці Міністерства цифрової трансформації України, ДП «Дія», КП «КАІ» та Департаменту адміністративних послуг Криворізької міської ради.
Тож, ВАШ ЦЕНТР «ВІЗА» доводить, що карантин – це гарна нагода для самовдосконалення та розвитку діджиталізації!
Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління
та чекайте на наступні дайджести від ВАШОЇ DIGITAL «ВІЗИ»
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: [email protected],
24 грудня 2020