Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

КОРИСТУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНОЮ ДІЛЯНКОЮ БЕЗ ОФОРМЛЕННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ: ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Створено: 2018-10-24 15:38:39Оновлено: 2018-10-24 15:39:26

(коментує департамент регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради)

 

В умовах сьогоденного розвитку країни чи не єдина вагома стаття наповнення місцевого бюджету - це отримання плати за землю. 

Відповідно до статті 206 Земельного кодексу ( далі – ЗК) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється відповідно до закону, а саме: у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки і землекористувач, у тому числі орендар.

З моменту виникнення права користування на нерухоме майно у відповідача виникає обов’язок оформити та зареєструвати речове право на відповідну земельну ділянку, розташовану під нерухомим майном.

ВАЖЛИВО: Як вбачається із положень статті 120 ЗК, виникнення права власності на об’єкт нерухомості не є підставою для автоматичного виникнення права власності чи укладення (продовження, поновлення) договору оренди земельної ділянки.

Однак, за загальним правилом, закріпленим у частині першій статті 120 ЗК України, особа, яка набула права власності на будівлю чи споруду стає власником земельної ділянки на тих самих умовах, на яких вона належала попередньому власнику, якщо інше не передбачено у договорі відчуження нерухомості.

Водночас за змістом статті 125 ЗК право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Зважаючи на ці положення, новий власник земельної ділянки не звільняється від необхідності оформлення права на земельну ділянку відповідно до вимог законодавства.

З метою захистів інтересів територіальної громади міста, керуючись статтею 189 Земельного кодексу України, відповідно до Положення про самоврядний контроль за використанням та охороною земель у м. Кривому Розі, затвердженого рішенням міської ради від 27.07.2011 №514, департаментом регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради проводиться робота щодо своєчасного виявлення та усунення порушень земельного законодавства України в межах міста.

При здійсненні моніторингу землекористування, а саме: постійно проводяться обстеження земельних ділянок з метою своєчасного виявлення та усунення порушень чинного земельного законодавства України на території м. Кривого Рогу, виявляються суб’єкти господарювання, які використовують земельні ділянки з порушенням.

Ураховуючи зазначене, направляються листи до відповідних виконавчих органів, згідно з наданими повноваженнями, для вжиття заходів до суб’єктів господарювання.

Питанню відповідальності за порушення земельного законодавства приділено Розділ 8 Земельного кодексу України.

Перелік порушень земельного законодавства, за які громадяни та юридичні особи несуть відповідальність закріплений в статті 211 ЗК. Частиною 2 статті 211 ЗК зазначено, що законом може бути встановлено відповідальність і за інші порушення земельного законодавства.

 

 

 

Ми працюємо для Вас!
Наша якість- Ваша довіра!

 

Контакти департаменту регулювання містобудівної

діяльності та земельних відносин:
Тел.  (0564) 92-13-81, (0564) 71-72-25

24 жовтня 2018

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради