Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ

Створено: 2020-04-24 16:16:06Оновлено: 2020-04-24 17:01:35

На сьогоднi весь свiт та Україна в тому числi вчаться жити в умовах карантину та максимально переводити свою дiяльнiсть в онлайн, а як стверджує Прем′єр-мiнiстр України переведення державних послуг в онлайн – це найбiльш ефективний iнструмент у надскладних умовах сьогодення. В таких умовах потрiбно постiйно бути в курсi всiх нововведень у сферi дiджиталiзацiї. Саме тому, ВАША DIGITAL “ВIЗА” тримає руку на пульсi та знайомить Вас з дiджитал-новинами цього тижню.

Як ми вже повiдомляли ранiше, в цю середу вiдбувся офiцiйний релiз цифрових паспортiв у мобiльному застосунку “Дiя” та вони стали доступнi широкому загалу. Нагадаємо, що згiдно з Постановою КМУ вiд 15.04.2020 №278, електронні паспорти у мобільному застосунку «Дія» офіційно є аналогами паперових (пластикових) документів і мають таку ж юридичну силу, як і звичайні. Вiдтепер не обов′язково носити з собою оригiнал паспорту, достатньо мати його електронну версiю. До речi, Україна є першою країною в свiтi, яка надала юридичнi права е-паспортам. Тож, активно користуйтесь цифровими документами та чекайте на новi оцифрування.

Крiм цифрових паспортiв було презентовано нову можливiсть на порталi “Дiя” – сервiс пiдписання документа електронним пiдписом. Вiдтепер громадяни та бiзнес мають можливiсть створити юридично значущий електронний документ та перевiрити пiдпис швидко, зручно та без авторизацiї на порталi. Достатньо просто перейти за посиланням sign.diia.gov.ua/ та виконати декiлька простих кроки, а саме:

  1. вибрати файл пiдпису на своєму носiї або перетягнути його у вiкно браузера, ввести пароль та натиснути кнопку “Зчитати ключ”;
  2. перевiрити iнформацiю про власника пiдпису;
  3. завантажити документ, який необхiдно пiдписати та натиснути “Продовжити”;
  4. перевiрити назву документа i, якщо все вiрно, натиснути “Пiдписати”;
  5. пiдписаний документ збережеться автоматично, але якщо цього не вiдбулось, натиснiть “Зберегти”.

За потреби пiдписаний файл можна надiслати контрагенту i вiн зможе накласти на нього другий пiдпис.

Що важливо, документ з електронним пiдписом не передається на портал “Дiя”, а залишається лише в браузерi користувача.

Сервiс пiдписання документа електронним пiдписом гарантує бiльшу безпеку, нiж особисте пiдписання, оскiльки у випадку накладення е-пiдпису завжди можна перевiрити хто пiдписав документ.

Також, на цьому тижнi Мiнiстр iнфраструктури України повiдомив про появу 4 нових сервiсiв на Єдиному транспортному порталi електронних послуг. Отже, вiдтепер серед нових е-сервiсiв на порталi є:

- Електронний кабiнет моряка, в якому можна переглянути власнi наявнi документи, подати онлайн-заявку на проходження Державної кваліфікаційної комісії. Поки кабінет працює в тестовому режимі, але найближчим часом очікується розширення функціоналу.

- Сервіс відкритих даних транспортної галузі, який містить актуальні статистичні дані щодо реалізованих дозволів на міжнародні вантажні перевезення та їх залишки, а також аналітичні дані про евакуацію громадян.

- Сервіс електронного документообігу інфраструктурної галузі DocsET, який має зручний сучасний інтуїтивний інтерфейс, працює в браузері та може використовуватися навiть із смарфона через мобільний додаток.

- чат-бот E-transport для Telegram, що своєчасно надасть необхідну інформацію про масштабні ремонтні роботи Укравтодору з можливістю пошуку за геолокацією, кодом дороги або областю.

Що ж стосується чат-ботiв, то вчора Національна служба здоров’я України повiдомила про розширення функцiоналу чат-бота самооцiнки стану на COVID-19. Тепер він не тільки надає самооцінку стану усім охочим, оцінюючи симптоми та ймовірність ризиків інфікування, а й відповідає на 140 запитань про коронавірусну інфекцію: що таке COVID-19, як захистити себе від інфекції, чи рекомендоване носіння масок тощо. Перевірену та достовірну інформацію бот піклування про здоров’я надає в режимі реального часу. Поспiлкуватись з ботом можна на сайтi Національної служби здоров’я України або перейшовши за посиланням https://nszu.gov.ua/

 

До речi, для Вашої зручностi, ВАША DIGITAL “ВIЗА” зiбрала всi цi е-послуги та електроннi сервiси та розмiстила на вебпорталi Центру “Вiза” на сторiнках “Електроннi послуги”, “Електроннi сервiси” та “Публiчнi реєстри”.

 

Через карантин, пов′язаний з коронавiрусом учнi та студенти змушенi навчатися дистанцiйно, але, на жаль, українська система освiти виявилась не пiдготовленою до таких подiй i, як учнi, так i вчителi мали пристосовуватись, щоб освiтнiй процес тривав.  Вчора стало вiдомо, що Україна стане однією з перших трьох країн світу, в яких запрацює Learning Passport – глобальна освітня онлайн-платформа, яку запускають Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Microsoft Corp. Контент платформи для українських дітей та молоді буде доступний вже у травні. Він включатиме онлайн-книжки, відео, а також додаткову підтримку для батьків тих дітей, які мають особливі освітні потреби. Крiм того, в нашiй країні ця освiтня платформа буде використана для створення онлайн-ресурсу для самоосвіти та неформальної освіти, а саме для поширення програм розвитку соціально-емоційних навичок серед підлітків. В рамках проекту буде створено цифрову версію навчальної програми UPSHIFT, спрямованої на формування підприємницьких навичок у підлітків та молоді як агентів соціальних змін, а також надання можливостей для реалізації власних ініціатив із соціального підприємництва. Для кожної країни платформа надає онлайн-ресурси навчальної програми та додаткові матеріали рідною мовою. Ці матеріали відібрано експертами, щоб найкращим чином забезпечити потреби учнів та викладачів. Також пропонуватиметься доступ до навчальних та дидактичних ресурсів, створених для всіх учасників освітнього процесу в умовах пандемії COVID-19.

Українська нацiональна освiтня онлайн-платформа теж не витрачає часу дарма. Щотижня ВАША DIGITAL “ВIЗА” iнформує про новi освiтнi серiали на платформi “Дiя.Цифрова освiта”. Так i цього тижня. Вчора було презентовано новий освiтнiй серiал для медикiв та усiх українцiв “COVID-19: що потрібно знати про роботу апаратів штучної вентиляції легень”. Це оглядовий серіал, який складається з 3-ох серiй тривалiстю 10-14 хвилин. Відеоінструкції, підготованi завідуючим відділом анестезіології та інтенсивної терапії для новонароджених обласної клінічної лікарні Дніпра, доктором медичних наук, викладачем кафедри медицини катастроф і військової медицини Дніпропетровської медакадемії МОЗ України, Денисом Сурковим покликанi пояснити всi принципи роботи апаратiв штучної вентиляції легень.

 

Крiм фiзичного здоров′я, ВАША DIGITAL “ВIЗА” закликає стежити i за своєю цифровою безпекою, особливо зараз, коли майже вся дiяльнiсть переведена в онлайн. Що таке цифрова гiгiєна ми вже Вам розповiдали, а тепер хочемо звернути увагу на те, що якщо Вами було виявлено факт протиправних дiй в Iнтернет-мережi, будь то шахрайство або несанкцiонований доступ до облiкових записiв чи будь-яке iнше порушення, Ви маєте можливiсть повiдомити про це Кiберполiцiю, залишивши звернення в електроннiй системi подання звернень за адресою https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

 

 

БЕРЕЖIТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ РIДНИХ,  ЗАЛИШАЙТЕСЯ ВДОМА

ТА КОРИСТУЙТЕСЯ СУЧАСНИМИ СЕРВІСАМИ НОВОГО ПОКОЛІННЯ!

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: [email protected],

http://viza.kr.gov.ua/

24 квітня 2020

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради