Про документи, які має оформити забудовник до та після проведення будівельних робіт
Створено: 2020-01-24 17:18:03Оновлено: 2020-01-24 17:21:28
(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради)
Які саме документи повинен оформити забудовник для здійснення будівництва та введення обєкта в експлуатацію?
На це запитання дає відповідь низка нормативно-правових актів у сфері будівництва: Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»; Порядок розроблення проекної документації на будівництво об’єктів, затверджний наказом Мінрегіону від 16.05.2011 №45; Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затверджений постановою кабінету Міністрів України від 11.05.2011 №560; Порядок виконання підготовчих та будівельних робіт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №466; Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №461.
Відповідно до статті 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (надалі – Закон) проектування та будівництво об’єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:
1)отримання замовником або проектувальником вихідних даних;
2)розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи;
3)затвердження проектної документації;
4)виконання підготовчих та будівельних робіт;
5)прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів;
6)реєстрація права власності на об’єкт містобудування.
Основними складовими вихідних даних є:
1) містобудівні умови та обмеження;
Для того, щоб отримати містобудівні умови та обмеження, замовник будівництва має звернутися до відповідного уповноваженого органу містобудування та архітектури за місцем знаходження земельної ділянки із відповідною заявою, до якої необхідно додати документи, визначені у статті 29 Закону.
Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об’єкта незалежно від зміни замовника.
2) технічні умови;
Фізична чи юридична особа, яка має намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває в її власності або користуванні, має право на одержання технічних умов (надалі – ТУ) згідно із поданою нею заявою.
ТУ повинні відповідати законодавству, містити достовірну інформацію та обґрунтовані вимоги до об’єктів будівництва, а також відповідати намірам заявника щодо забудови земельної ділянки. Вони є чинними до завершення будівництва об’єкта незалежно від зміни замовника або підприємства, установи та організації, які надали такі технічні умови.
3) завдання на проектування.
Згідно пункту 4.1 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів завдання на проектування об’єктів будівництва складається з урахуванням вимог державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» і затверджується замовником за погодженням із генпроектувальником (проектувальником).
Механізм затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи визначає Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи.
Відповідно до цього порядку перед схваленням та затвердженням проектів будівництва у випадках, визначених статтею 31 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”, проводиться експертиза проектів будівництва, а у випадках, визначених Законом України “Про інвестиційну діяльність”, - державна експертиза інвестиційного проекту, складовою якого є проект будівництва.
Не підлягають обов’язковій експертизі проекти будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 31 Закону.
Право на виконання будівельних робіт виникає у замовника після подання замовником будівництва повідомлення про початок виконання будівельних робіт (для об’єктів з незначним класом наслідків) або отримання дозволу на початок будівельних робіт (для об’єктів СС2 та СС3 класу наслідків (відповідальності).
Прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, в залежності від класу наслідків (відповідальності) об’єкта будівництва, здійснюється на підставі поданої замовником декларації про готовність об’єкт до експлуатації або ж на підставі поданої заяви та акта готовності об’єкта до експлуатації за результатами проведеного спеціалістами органу державного архітектурно-будівельного контролю огляду об’єкта будівництва, який вводиться в експлуатацію.
Звертаємо увагу громадян та суб’єктів господарювання нашого міста! Лише зареєстрована декларація про готовність об’єкта до експлуатації або сертифікат є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об’єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об’єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.
Документи для отримання адміністративних та інших послуг у сфері будівництва подаються до Відділу як до суб’єкта надання адміністративних послуг у сфері будівництва, через Центра адміністративних послуг «Віза».
Для отримання роз’яснень та консультацій можна звернутись до спеціалістів Відділу у Центрі адміністративних послуг "Віза" кожного понеділка з 13:00 до 16:00, середи з 9:00 до 12:00, четверга з 9:00 до 12:30 та з 13:00 до 16:00 години, а також звернутися за телефонами: (0564) 92-05-24; (0564) 92-05-35; (0564) 92-04-24; (0564) 92-04-45.
24 січня 2020