У Кривому Розі пройшов Третій форум інституцій місцевого розвитку
Створено: 2015-10-23 14:52:02Оновлено: 2015-10-23 14:59:18
На захід прибуло близько 80 учасників з різних міст України та Канади, серед яких представники інституцій місцевого розвитку, бізнесу, влади, громадського сектору та проектів міжнародно-технічної допомоги .
Урочисте відкриття відбулося за участі заступника міського голови Андрія Полтавця, генерального директора ПАТ «Центральний гірничозбагачувальний комбінат» Шевчика Дмитра, менеджера з питань співпраці ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» з державними органами Штанько Ігоря та Кейді Ворд, головного радника з питань врядування проекту «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС).
Головні питання для обговорення – шляхи підтримки малого та середнього бізнесу, а також роль інституцій місцевого розвитку у цьому процесі.
В своїх вітальних словах почесні гості зробили акцент на важливості проведення даного заходу як платформи для налагодження співпраці та обміну досвідом в напрямку територіального розвитку.
Так, заступник міського голови Андрій Полтавець представив результати роботи в напрямку підтримки розвитку бізнесу, серед яких:
- діяльність Муніципального Центру Послуг, що є одним з найкращих в Україні за якістю надання адміністративних та публічних сервісів і значно спрощує процес оформлення погоджувально-дозвільних документів.
- створення віртуального бізнес-інкубатору, що став електронною платформою для комунікації між владою, адміністративними органами та бізнесом;
- функціонування двомовного модуля «Путівник інвестора» як джерело актуальної інформації щодо потенціалу Кривого Рогу та алгоритму входження інвестора для розгортання бізнесу на території міста;
Представники промислових підприємств презентували свої програми соціального партнерства, в рамках яких виділяються значні кошти на соціальні проекти.
Дмитро Шевчик, генеральний директор ПАТ «ЦГЗК» надав актуальні цифри, що демонструють внесок компанії Метінвест в соціальний аспект – близько 35 млн грн. Ігор Штанько, менеджер з питань співпраці ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» з державними органами, відзначив що компанія активно інвестує в соціальні проекти міста – облаштування скверів, дитячих майданчиків, закупівля нового медичного обкладання та ін.
Найбільш цікавими частинами Форуму стали панельні дискусії та секційні засідання за участю експертів, де формат заходу перейшов у жваві обговорення та обмін цінною інформацією.
Так, Олександр Осовець, спеціаліст з питань працевлаштування і розвитку підприємництва у Програмі Розвитку Об’єднаних Націй (ПРООН), надав актуальну аналітику щодо становища внутрішньо-переміщених осіб в Україні, яких на сьогодні налічується вже близько півтора мільйона. Тема на часі і для нашого міста, адже на жовтень 2015 року зареєстровано майже 13 тис переселенців. Олександр представив діючі проекти ПРООН, спрямованих на підтримку ВПО саме в розрізі малого та середнього бізнесу. Наразі триває подача заявок на грантовий конкурс бізнес-ідей для впровадження на локальному рівні, до участі в якому запрошуються переселенці з Донецької та Луганської області.
Не менш цікавим був виступ Андрія Гінкула, експерта з розвитку інституцій місцевого розвитку, який змістовно обґрунтував перспективи внутрішнього туризму як каталізатора розвитку малого та середнього бізнесу та надав коментар стосовно ведення цієї діяльності в Кривому Розі. Експерт високо оцінив досягнення міста – «започатковано новий бренд – як лідера промислового туризму, тепер головне завдання – втримати дану позицію» та зробив особливий акцент на залученні зовнішніх консультантів, громадськості і активній роботі місцевої влади з підприємствами.
Учасники Форуму мали змогу не лише спілкуватися в межах площини українських реалій, а й вивчити міжнародний досвід підтримки малого та середнього бізнесу. Ренді Річардс, керівник відділу із залучення бізнесу, Департамент економічного розвитку та туризму, округ Страскона, Канада презентував роботу з розвитку монопрофільних міст Канади та підприємництва в них. Звісно, що нормативно-праві системи значно відрізняються у двох країнах, але тим не менше є певні успішні практики, які варто запозичити. Це стосується і формування місцевого бюджету, і роботи з молодими підприємствами.
Питання місцевого розвитку є тією сполучною ланкою, що пов’язує владу громад та великий, середній і малий бізнес, який турбується про своїх працівників та їх сім‘ї, що власне і довів перший день Форуму. Кожен сектор мав можливість висловити свою позицію та запропонувати своє рішення складних питань, в чому є особлива цінність проведення таких заходів.
23 жовтня 2015