Бачити перспективу: У Кривому Розі стартував пілотний проєкт трансформаціі мономіст та індустріальних територій Дніпропетровської області Важливою ознакою багатьох міст України є монофункціональність промислового сектору. Це впливає на інвестиційну прива
Створено: 2020-07-23 13:01:49Оновлено: 2020-07-23 13:03:57
Важливою ознакою багатьох міст України є монофункціональність промислового сектору. Це впливає на інвестиційну привабливість міської економіки. Проєкт трансформації мономіст спрямований на створення умов для сталого розвитку Кривого Рогу шляхом зростання міського бюджету, підвищення комфорту проживання жителів, зупинки трудової міграції і депопуляції, значного підвищення інвестиційного рейтингу міста.
Разом із європейськими партнерами Кривий Ріг розпочав масштабний проєкт із соціального та інфраструктурного розвитку території міста. Стартом великої комплексної роботи стало підписання міським головою Юрієм Вілкулом Меморандуму про співпрацю із Фондом Ганса Зайделя, Фондом підтримки будівельної галузі (Німеччина), Відділенням Академії гірничих наук Украйни, Київським національним університетом будівництва та архітектури, громадською організацією «Криворізька фундація майбутнього», а також Генеральним Консулом Федеративної республіки Німеччини у Донецьку Штефаном Кайлем.
«В цілому, проєкт допомогає адаптації діючої комплексної Стратегії розвитку Кривого Рогу новим викликам. Зараз Україна, і зокрема, Кривий Ріг відчувають болючі наслідки загальносвітової кризи, спричиненої пандемією, що сильно впливає на всі сфери життєдіяльності міста. Ми ставимо за мету поєднати вітчизняний досвід зі знаннями та ноу-хау наших добрих партнерів з Німеччини, Польщі та інших європейських держав та сформувати детальний план соціально–економічноі трансформаціі Кривого Рогу до 2030 року», - сказав мер Юрій Вілкул.
У рамках проєкту працюватиме дві команди. До першої входять експерти з просторового планування та створення соціального капіталу. Вони займатимуться формуванням бачення розвитку міста на базі технологій, інструментів урбаністики. Друга команда працюватиме на базі Академії гірничих наук (відділення з розвитку індустріальних територій), у іі складі - експерти з Украіни, Польщі та Німеччини. Вони займатимуться більш детальним аналізом економічного та інноваційного потенціалу міста. Кінцевий результат роботи двох команд – розробка та презентація у березні 2021 року Концепції із трансформаціі Кривого Рогу, яка охоплюватиме всі галузі - від підприємництва до енергозбереження. Мета проєкту – збільшити частку малого та середнього бізнесу у міському бюджеті із 40 % до 60% за 10 років. Місто з моноекономічного перетвориться на більш гармонійне та збалансоване. Застосовуватиметься технологія виявлення нових напрямків для росту економіки (акцент – на інноватику).
Генеральний Консул Федеративної республіки Німеччини у Донецьку Штефан Кайль зазначив: «Кривий Ріг має добрі відносини з нашою країною і я дуже радий взяти участь у першому засіданні пілотного проєкту. Тим більше, що він буде імплемінтуватися у коопераціі з давніми партнерами – Фондом Ганса Зайделя. У Німеччини є гарний досвід у питаннях трансформації мономіст і ми готові ділитися ним з Кривим Рогом».
«Кривий Ріг, насамперед, потужне промислове місто, однак він має реагувати на зміни у економіці, суспільстві і розвивати інші перспективні напрямки. На прикладі Німеччини, і зокрема, Баварії ми побачили хороші перспективи у такій сфері як малий і середній бізнес. Тому, із задоволенням будемо працювати у криворізькому проєкті та адаптувати і впроваджувати у роботу наші кращі практики та ідеї», - зазначив Даніель Зайберлінг, директор Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні, керівник проектів Фонду Г.Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії.
23 липня 2020