Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Ви питали - Центр «Віза» («Центр Дії») відповідає: чи варто ламінувати офіційні документи?

Створено: 2024-04-23 10:54:18Оновлено: 2024-04-23 10:56:16

Про ламінацію документів буде корисно почути всім, хто боїться забруднити, затерти чи намочити свідоцтва, акти чи інші офіційні папери. Адже через бажання зберегти важливі документи в ідеальному стані, запобігти їх намоканню, вигорянню чи пошкодженню, люди часто їх ламінують.

Законодавчої заборони на ламінування документів в Україні немає. Однак закон зобов’язує держоргани, нотаріусів, реєстраторів та інші організації працювати виключно з оригіналами документів.

Коли документ заламінований, то не завжди можливо встановити його справжність. Наприклад, нотаріус зобов’язаний працювати з оригіналами документів, а наявність такої щільної плівки-ламінації не дає можливості встановити оригінальність документа. Такі документи вважаються пошкодженими, та не можуть бути прийняті в роботу для вчинення нотаріальних дій.

Експертизу справжності ламінованого документа провести неможливо.

При перетині кордону міграційна служба або прикордонники обґрунтовано можуть мати питання до ламінованих документів і вимагати подання замість них оригінал.

На ламінованому документі не можна:

- поставити штамп апостилю;

- поставити необхідні відмітки, якщо є така необхідність;

- зробити виправлення;

- внести зміни та доповнення;

Наприклад, Апостиль ставиться на свідоцтвах про народження та реєстрацію шлюбу, щоб вони мали юридичну силу за кордоном. На ламінованому документі неможливо поставити цей штамп чи інші важливі відмітки.

Нотаріус приймає в роботу лише ті заламіновані документи, ламінування яких прямо передбачено чинним законодавством (посвідчення водія; свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу; пенсійне посвідчення; диплом про отримання освіти).Обмеження також не стосується документів, які відразу виготовлені з полімеру: паспорт ID-картка; пенсійне посвідчення; посвідчення водія; міжнародне посвідчення водія та ін).

Тож рекомендуємо бережно ставитись до офіційних документів та уникати їх ламінування.

Знайшли вдома ламіноване свідоцтво? Нагадуємо, у  Центрі «Віза»(«Центр Дії») можливо отримати послуги щодо видачі повторних свідоцтв про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, а також замовити витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Тому запрошуємо мешканців міста звернутися в Головний офіс Центру «Віза»(«Центр Дії») за адресою: пл. Молодіжна,1 і адміністратори Вам турботливо допоможуть з оформленням заяви про повторне отримання свідоцтва або отримання витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Також замовити послугу можна звернувшись до відділів ДРАЦС, або через портал "Дія" за посиланням:   https://diia.gov.ua/services/povtorna-vidacha-svidoctva-pro-narodzhennya.

Центр «Віза»(«Центр Дії») прагне бути корисним і доступним для кожного мешканця громади!

Ми працюємо для Вас!

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії»):
 
 [email protected]

23 квітня 2024

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради