Неповний робочий час і з чим його їдять
Створено: 2020-04-23 11:24:42Оновлено: 2020-04-23 11:29:49
Аналізуючи телефонні дзвінки, які надходять до департаменту соціальної політики виконкому Криворізької міської ради (надалі – Департамент), ми дійшли висновку, що потребує додаткового роз’яснення таке поняття як неповний робочий час (не плутати зі скороченою тривалістю робочого часу).
Отож, законодавчо встановлено нормальну тривалість робочого часу працівника – 40 годин на тиждень.
Неповний робочий час становить меншу кількість годин, ніж встановлено нормативно-правовими актами, і оплата праці, відповідно, провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
Слід звернути увагу роботодавців на те, що неповним робочим часом є:
- неповний робочий день (наприклад, працівник щодня працює не 8 годин, а лише 5);
- неповний робочий тиждень (наприклад, не 5 робочих днів, а 3).
Про неповний робочий час роботодавець може домовитися з працівником як під час прийняття на роботу, так і пізніше. Але на просьбу вагітної жінки, жінки, яка має дитину до 14-ти років або дитину з інвалідністю, особи з інвалідністю, опікунів (піклувальників) тощо роботодавець зобов’язаний встановити їй неповний робочий час.
Зверніть увагу: переведення на неповний робочий час працівника з ініціативи роботодавця потребує попередження працівника не пізніше ніж за два місяці (ст. 32 Кодексу законів про працю України). Якщо ж ініціатором такого переведення є сам працівник – це можна зробити в будь-який час.
У вас ще залишилися запитання? Звертайтеся до інспекції з питань праці та зайнятості Департаменту де ви матимете змогу отримати вичерпні відповіді на всі запитання щодо порядку дотримання трудового законодавства!
Е-mail Департаменту: upszn@kr.gov.ua
Контакти інспекції з питань праці та зайнятості Департаменту:
тел. (0564) 92 02 45, 92 02 78, 067 838 38 39
Департамент соціальної політики
23 квітня 2020