Підсумки роботи міської робочої групи з питань обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів у 2018 році
Створено: 2019-01-23 15:30:00Оновлено: 2019-01-23 15:33:18
У виконкомі Криворізької міської ради відбулося засідання міської робочої групи з питань обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на якому було заслухано звіт про роботу структурних підрозділів виконкому міської ради, правоохоронних органів, податкової інспекції, Держпродспоживслужби за напрямами протидії незаконному обігу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, дотримання законодавчо установлених вимог їх реалізації, попередження продажу такої продукції особам, які не досягли 18 років, проведення роз’яснювальної роботи серед дітей та молоді.
Спільними зусиллями в 2018 році проведено перевірку організації роботи з продажу алкогольної і тютюнової продукції в 1014 об’єктах бізнесу.
Правоохоронними органами міста до адміністративної відповідальності за незаконний обіг алкогольних та тютюнових виробів, виготовлення самогону притягнуто 123 особи. У правопорушників вилучено близько 3070 пачок тютюнових виробів, 680 літрів алкогольних напоїв та 80 літрів самогону. За судовими рішеннями накладено штрафних санкцій близько 37,4 тис.грн. з конфіскацією предметів збуту.
За відсутність відповідних ліцензій, здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, пивом на розлив підприємством, яке не має статусу громадського харчування, недотримання установленого рівня цін, продаж алкоголю чи тютюну особам, які не досягли 18 років, несплату акцизного податку, що є порушенням вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», до 84 підприємців податківцями застосовано більше 1,7 мільйона гривень фінансових санкцій.
У звітному періоді інспекторами ювенальної превенції міських територіальних відділень поліції встановлено 30 фактів продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Всі матеріали відпрацьовано, порушників притягнуто до адміністративної відповідальності на суму 10,3 тис.грн., Головним управлінням Державної фіскальної служби застосовано фінансових санкцій на загальну суму 142,4 тис.грн.
На сьогоднішній день, завдяки цільовій роботі, впорядковано продаж алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів в 26 тимчасових спорудах, з яких в 10 об’єктах придбано відповідні ліцензії, демонтовано 7 кіосків, де здійснювався продаж фальсифікованих алкогольних напоїв на розлив: кіоски на зупинці громадського транспорту «Майдан Праці», на мікрорайоні Сонячний, біля буд.50, на зупинках громадського транспорту «Палац водного спорту» (вул.Соборності), «вул.Вітчизни» (вул.Вітчизни), «20 автобаза» (вул.Тимірязєва). Також демонтовано 6 літніх майданчиків з незаконною реалізацією алкогольної продукції.
За інформуванням Криворізького міського управління Держпрод-споживслужби упродовж минулого року спеціалістами відділу безпечності харчових продуктів проведено інспектування 23-х супермаркетів міста мережі «АТБ», «Сільпо», «Варус», «МЕТРО». Порушень діючого законодавства щодо якості та походження алкогольних напоїв, умов їх зберігання не встановлено.
За результатами проведених заходів до міського бюджету від сплати акцизного податку коштів від сплати акцизного податку бюджету надійшло 118,0 млн.грн., що відповідає плановим показникам на 100%.
З метою попередження вживання алкоголю й тютюну неповнолітніми, запобігання бездоглядності дітей, службами у справах дітей спільно з підрозділами ювенальної превенції проведено 910 рейдів «Діти вулиці». У ході їх проведення 45 дітей влаштовано до центрів соціально-психологічної реабілітації, 4 дитини – до закладів охорони здоров’я, 1 дитину передано батькам, 31 дитині винесено попередження. Протягом року за невиконання батьківських обов’язків щодо створення умов для розвитку та виховання дітей службами у справах дітей виконкомів районних у місті рад порушено 450 клопотань перед підрозділами поліції про притягнення батьків до відповідальності за ст.184 КУпАП.
Активну роботу щодо попередження вживання дітьми та підлітками алкогольних напоїв та тютюнових виробів проведено у закладах освіти: 3613 профілактичних зустрічей з представниками служби у справах дітей, сектору ювенальної превенції, наркологами, медичними працівниками; 1703 тренінгових заняття для педагогів, учнів, батьків, 2397 лекцій, 5037 бесід для учнів, 750 методичних семінарів, практикумів, воркшопів з педагогами, 1770 нарад з батьками, оформлено понад 2700 санбюлетенів, стіннівок, буклетів.
Значна робота проводилася, також, із споживачами щодо надання роз’яснень про небезпечність придбання алкогольної і тютюнової продукції в незаконних об’єктах бізнесу.
23 січня 2019