О. Вілкул: Незламний Кривий Ріг продовжує боротьбу з ворогом. Сил та витримки нам додає героїчний подвиг ветеранів, які 80 років тому визволили Кривбас від нацистських загарбників. Пам’ятаємо, шануємо, переможемо!
Створено: 2024-02-22 12:20:17Оновлено: 2024-02-22 12:22:35
Бої за визволення Кривого Рогу розпочалися у жовтні 1943 року. А 22 лютого 1944 року війська визволили історичний центр міста – проспект Поштовий, що сьогодні вважається офіційною датою визволення нашого міста. Повністю від окупантів Криворізький район був звільнений 8-10 березня 1944 року. В боях загинуло понад 32 000 воїнів, 75 000 отримали поранення.
Сьогодні о 10.00 криворіжці прийшли до Меморіального комплексу, що у Металургійному районі, щоб вшанувати пам'ять воїнів, які віддали життя за свободу, волю та незалежність рідної Батьківщини.
Традиційно, цього дня запалили 10 факелів Пам’яті, а в Свято-Георгіївській дзвіниці запалили свічки, на знак поваги до всіх полеглих у боях за Україну.
Керівництво міста, голова Ради оборони міста Олександр Вілкул, учасники бойових дій, родини військовослужбовців, представники громадських організацій, поклали квіти до Стели Героїв, стендів «Загиблим в АТО», пам’ятного знаку «Полеглим захисникам України», пам’ятника на честь бійців, які загинули під час виконання військового обов’язку в зоні проведення антитерористичної операції на сході України та монументу «Перемога».
Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул сказав: «Сьогодні особливий день для криворіжців. Рівно 80 років тому сталеве серце України - Кривий Ріг, було звільнено від нацистських загарбників. Місто було в окупації 922 дні - більше 30 місяців. За роки окупації у Кривому Розі за офіційними даними було знищено понад 7 000 криворіжців, за неофіційними - 20 000 місцевих мешканців. Тяжкі часи, але криворіжці, все місто - вистояли. І зараз – не здамося! На нашу долю випало колосальне випробування, ворог прийшов на нашу землю, але так само як 80 років тому ми перемогли нацизм, переможемо «рашизм». Кривий Ріг згуртувався і продовжує боротьбу. І я переконливо можу сказати – наші діди можуть пишатися своїми онуками та правнуками. Бо ми – незламні. Так, важко, неймовірна напруга, але ми свідомі того, що воюємо за своє і ми обов’язково переможемо! Дорогі наші ветерани, низький вам уклін та подяка за подвиг, мужність, героїзм. І ви можете бути певні, що рідне місто зберігатиме шанобливе ставлення до ветеранів Другої світової війни та всіх учасників бойових дій».
У місті проживає 2047 тисяч ветеранів Другої світової війни, у тому числі, 13 - безпосередніх учасників бойових дій Другої світової війни, серед яких визволителька Кривого Рогу Валентина Іванівна Погорілова (15 січня 2024 року їй виповнилося 97 років).
Не зважаючи на вкрай обмежений фінансовий ресурс, у Кривому Розі збережена унікальна комплексна муніципальна програма соціального захисту мешканців. Важливою складовою якої є підтримка ветеранів Другої світової війни. Попри воєнний стан, збережені соціальні виплати та адресні допомоги ветеранам. До знаменних дат безпосередні фронтовики отримують одноразову матеріальну допомогу у розмірі 5 тис. грн, особи прирівняні до учасників бойових дій в роки Другої світової війни – 3 тис. грн. Ветерани війни, особи з інвалідністю та інші громадяни похилого віку мають можливість отримати комплекс соціальних послуг через мережу закладів соціальної сфери (8 територіальних центрів соціального обслуговування). Крім того, усі ветерани другий рік поспіль отримують продуктові набори, які придбані за рахунок коштів міського бюджету. За підтримки влади міста, у Кривому Розі працює одна з кращих в Україні міська ветеранська організація..
22 лютого 2024