Стартує грантова програма енергостійкості бізнесу
Створено: 2024-12-02 13:45:04Оновлено: 2024-12-02 13:48:02
(коментує управління розвитку підприємництва виконкому
Криворізької міської ради)
У грудні стартує грантова програма «Підтримка енергостійкості мікро та малих підприємств України», що фінансується Урядом Норвегії через Норвезьку агенцією з розвитку співробітництва (NORAD) та Урядом Німеччини.
Програмою передбачено надання підприємцям 2 млн євро на придбання енергоефективного виробничого обладнання, обладнання автономних джерел енергії та її зберігання, а також частково (10%) – на установку та обслуговування такого обладнання.
Реалізацію програми забезпечують німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) і Фонд розвитку підприємництва.
Грантова підтримка за Програмою буде надаватися через чотири уповноважені банки: Ощадбанк, Укргазбанк, Сенс Банк та Банк Львів.
Реалізація Програми для підприємств відбуватиметься за двома компонентами:
- гранти для мікропідприємств до 10 000 євро без обов'язкового поєднання з банківськими кредитами. Водночас залучення кредитів для фінансування інвестиційних проектів цілком можливе;
- гранти для малого підприємництва до 20 000 євро, що надаються у поєднанні з банківським кредитами. За умови успішної реалізації інвестиційного проекту мале підприємство отримує відшкодування у розмірі до 40% поточної заборгованості за кредитом, отриманим на їх фінансування.
Для отримання гранту за програмою з підтримки енергостійкості представники мікро і малого бізнесу мають заповнити заявку на Порталі Фонду розвитку підприємництва «Навігатор фінансової підтримки», в якій зазначити інформацію про показники діяльності підприємства та рівень споживання ним електроенергії. Також необхідно визначити чіткі напрями використання коштів гранту, які не можуть змінюватись під час їх подальшого фінансування.
Довідково: проєкт «Підтримка енергетичної стійкості мікро- та малих підприємств в Україні», бенефіціаром якої є Мінекономіки України, реалізується у межах програми ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»).
02 грудня 2024