ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520
Створено: 2020-12-21 14:27:27Оновлено: 2020-12-21 14:30:38
ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ІНЕСА БЛАГУН
- Чому розміри субсидій різко зменшено?
Житлова субсидія розраховується як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунальних послуг і розміром обов’язкового відсотка платежу домогосподарства, який розраховується для кожного домогосподарства індивідуально і залежить від середньомісячного розміру доходу. Чим більший дохід домогосподарства, тим більший відсоток платежу.
Навіть незначна зміна розміру доходу, у тому числі пенсії, призводить до зміни розміру субсидії.
Так як житлова субсидія у жовтні призначається з 16 жовтня з урахуванням вартості послуги теплопостачання за пів місяця, її розмір менший, ніж у наступні місяці.
Оскільки призначення житлової субсидії є індивідуальним, більш детальну інформацію щодо призначення субсидії за певною адресою можна отримати звернувшись до управління соцзахисту за місцем реєстрації.
Адреси та номера телефонів районних управлінь соціального захисту населення
№№ |
Управління/адреса/ел.адрес |
Телефон управління |
|
Металургійний район пр. Металургів, 16-А, [email protected] |
097-39-20-336 |
|
Довгинцівський район Дніпропетровське шосе, 16, [email protected] |
068-18-81-010 |
|
Покровський район вул. Ватутіна, 37А, [email protected] |
098-18-10-117
|
|
Інгулецький район - пр-т Південний, 1, [email protected] - пр-т Перемоги, буд. 45, кв. 179, [email protected] |
096-04-38-568 |
|
Саксаганський район вул. Софії Перовської, 16А, [email protected] |
098-36-02-004 097-32-50-103 (0564) 94-72-42 |
|
Тернівський район вул. Ухтомського, 23А, [email protected] |
097-50-33-528 (0564) 94-8309 |
|
Центрально-Міський район вул. Свято-Миколаївська,27, [email protected] |
050-48-88-945 067-77-73-560
|
- Чи визначено в місті пункти обігріву для безхатченків у зв’язку з похолоданням?
Для підтримки осіб без певного місця проживання в Покровському районі міста (вул. Сєченова, 50А, зупинка громадського транспорту «Психоневрологічний диспансер», телефон (097) 391-44-98) функціонує Комунальна установа «Будинок нічного перебування» КМР, яка забезпечує надання цій категорії громадян усього комплексу соціальних послуг з урахуванням їх індивідуальних потреб.
В умовах карантину встановлено цілодобове перебування мешканців у закладі.
Для запобігання переохолодженню бездомних громадян в зимовий період на базі установи створюється пункт обігріву, організовується роздача одягу, взуття зимового асортименту бувшого у користуванні.
- Який існує порядок оформлення до комунальної установи, закладу?
У місті Кривому Розі функціонує 2 будинки милосердя: КУ «Будинок милосердя «Затишок» та «Будинок милосердя» Криворізької міської ради, які розташовані за адресами вул. Маршака, 16А та вул. Адмірала Головка,66 відповідно.
До установ приймаються на повне утримання мешканці міста Кривого Рогу із числа осіб похилого віку, які досягли пенсійного віку, осіб з інвалідністю першої і другої груп, старші за 18 років, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказано перебування в установах загального типу, та які не мають працездатних родичів, зобов’язаних їх утримувати за законом.
За наявності вільних місць до установ можуть прийматися особи вищезазначених категорій, які мають працездатних дітей або родичів, за умови стовідсоткового відшкодування установам витрат на їх утримання.
Заява про прийняття до установ та повний пакет документів для формування особової справи приймаються районними управліннями праці та соціального захисту населення за місцем проживання заявника.
Для формування особової справи необхідно подати:
- особисту заяву;
- письмову згоду на збір та обробку персональних даних, необхідних для формування особової справи;
- довідки про дохід за попередні три місяці від місяця звернення (пенсія, регресні виплати, інші соціальні виплати);
- медичну картку про стан здоров’я з висновками про необхідність стороннього догляду та можливості знаходитися в Установі як в закладі загального типу;
- довідку медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності особи, що приймається до Установи (за наявності групи інвалідності);
- інші документи, у разі необхідності, для підтвердження фактів, викладених у заяві;
- копії з пред’явленням оригіналів:
• паспорта;
• довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та мають відмітку в паспорті про відмову від прийняття такого номера). Для заявників, які мають паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм, копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків не надається;
• трудової книжки.
- Який порядок забезпечення засобами реабілітації пільгових категорій громадян?
Забезпечення людей з особливими потребами технічними засобами реабілітації (ТЗР) та протезно-ортопедичними виробами (ПОВ) здійснюється коштом державного бюджету на підставі рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) лікувально-профілактичного закладу, про що уносяться відповідні записи до індивідуальної програми реабілітації для осіб з інвалідністю (дітей з інвалідністю) або до довідки ЛКК для громадян пільгових категорій.
Замовити ТЗР або ПОВ у підприємств-виробників можливо у разі звернення людини з особливими потребами або її законного представника до районного управління праці та соціального захисту населення з поданням заяви та законодавчо визначеного пакету документів, серед яких мають бути індивідуальна програма реабілітації або довідка ЛКК із зазначення конкретних видів ТЗР або ПОВ та ін.
При виборі модифікацій ТЗР або ПОВ громадянам станеться в пригоді Електронний каталог засобів реабілітації та Перелік підприємств, які виготовляють, постачають і ремонтують ТЗР та ПОВ, а також інша корисна інформація з цього питання, що розміщені на веб-сайті Мінісоцполітики за посиланнями в такій послідовності: («Офіційний сайт Мінсоцполітики», «Інвалідність»; «Особи з інвалідністю», «Забезпечення ТЗР»).
НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ВЗАЄМОДІЇ З ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ АПАРАТУ МІСЬКОЇ РАДИ І ВИКОНКОМУ
ЮРІЙ ДІХТЯР
- Як знятися з військового обліку призовників?
Відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» зняттю з військового обліку призовників підлягають громадяни України:
- які вибувають в іншу місцевість (адміністративно-територіальну одиницю) України до нового місця проживання;
- які вибувають на строк більше трьох місяців за межі України;
- які взяті згідно з рішеннями комісії з питань приписки або призовної комісії на облік військовозобов'язаних;
- кі отримали військові звання офіцерського складу після проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу;
- які припинили альтернативну (невійськову) службу в разі закінчення строку її проходження або достроково.
- Чи можливо стягнути аліменти за минулий час?
Так, відповідно до ст.194 Сімейного кодексу України, аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за десять років, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.
21 грудня 2020