У Кривому Розі, на відміну від інших міст, не скорочений жоден соцпрацівник, не закрита жодна соціальна установа, - Департамент соціальної політики
Створено: 2018-11-02 16:53:28Оновлено: 2018-11-02 16:55:56
У соціальній службі Кривого Рогу працює понад 2,5 тисячі чоловік. Напередодні професійного свята - Дня соціального працівника, який відзначається в першу неділю листопада, соцпрацівників Кривого Рогу привітав і вручив міські нагороди мер Юрій Вілкул.
Підкреслюючи значення і роль професії працівника соціальної сфери, Юрій Вілкул сказав: «Щиро вдячний вам за величезну працю, яку ви щодня виконуєте. Тут немає випадкових людей, соціальний захист - це праця за покликанням. Вона під силу тільки обраним. Тим, хто цілком віддає себе турботі про інших. Безперечно, соціальний працівник - не просто професія, це - життєва місія ».
У Кривому Розі під опікою соціальної служби знаходиться 300 тис. криворіжців, а також учасники АТО і їх рідні, члени сімей загиблих, чорнобильці, багатодітні та малозабезпечені сім'ї, ветерани війни і праці, люди, що потрапили у важку життєву ситуацію, люди з обмеженими можливостями, переселенці.
Інеса Благун, директор Департаменту соціальної політики, зазначила: «У теперішній надзвичайно скрутний час, коли багатьом доводиться практично виживати, людям необхідна соціальна підтримка. І все більше жителів звертаються до соціальної служби міста за наданням соціальних послуг. У Кривому Розі, на відміну від інших міст, не скорочений жоден соцпрацівник, не закрита жодна соціальна установа. Тому у нас є можливість надавати допомогу всім, хто звертається до служби. У всіх районах працюють терцентри з обслуговування пенсіонерів і непрацездатних громадян, а в Інгулецькому районі їх два - на ПГЗК і на житловому масиві Інгулець. Також, діють два Будинки милосердя, Будинок нічного перебування і Центр реабілітації для дітей з особливими потребами».
У 2018 році, за завданням мера Юрія Вілкула, з міського бюджету виділено близько 4 млн. грн. на зміцнення матеріально-технічної бази закладів соціальної сфери.
«Уміння зрозуміти кожну людину, допомогти, підтримати - ось незамінні якості соціального працівника. Ми першими приймаємо на себе людські проблеми, біль і життєві негаразди. Ми працюємо з людьми з питань призначення субсидій, допомоги, пенсій, допомагаємо знайти роботу, займаємося питаннями доступності і забезпечення засобами реабілітації людей з інвалідністю, обслуговуємо одиноких та престарілих громадян», - сказала Людмила Угринович, начальник управління праці та соцзахисту Центрально-Міського району.
Важливо відзначити, що в Кривому Розі, з ініціативи мера Юрія Вілкула, з 2018 року в новому форматі діє муніципальна Програма соціального захисту. Був застосований єдиний підхід до виплат допомоги та пільг.
У місті створюються «Прозорі офіси», в яких криворіжці комплексно зможуть отримувати соціальні та адміністративні послуги. Такий офіс вже працює в Інгулецком районі. Готується до відкриття офіс у Тернівському районі.
Заслуговує на глибоку повагу і робота щодо соціальної підтримки малозахищених громадян, якою займаються громадські організації ветеранів війни і праці, Криворізька міська організація Товариства Червоного Хреста, людей з інвалідністю та постраждалих від Чорнобильської катастрофи.
02 листопада 2018