Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ДИФТЕРІЯ. Попередити розвиток захворювання та запобігти небезпечним ускладненням можна лише шляхом вакцинації.

Створено: 2019-11-21 15:05:03Оновлено: 2019-11-21 15:06:22

Цього року в Україні було зафіксовано 20 випадків дифтерії, з них  - 18 у жовтні місяці.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період хвороби — 3-10 днів. Джерелом інфекції є хвора людина або носій Corynebacterium diphtheriae, яка виділяє токсин.  Токсин блокує синтез білка в клітинах, в результаті чого виникають тяжкі функціональні та структурні зміни, інколи несумісні з життям.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

- Блокування дихальних шляхів

- Інфекційно-токсичний шок

- Пошкодження серцевого м'яза (міокардит)

- Ураження нервової системи

- Легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Попередити розвиток  захворювання та запобігти небезпечним ускладненням можна лише шляхом вакцинації дітей відповідно до календаря щеплень і ревакцинації дорослих (кожні 10 років).

Дітям до 6-річного віку роблять щеплення цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП

Дітям в 6 років - АДП (анатоксин дифтерійно-правцевий)

Дорослі для профілактики дифтерії та правця можуть отримати вакцину із зменшеним вмістом антигена АДП-м.

Згідно інформації МОЗ України в країні вкрай низький рівень охоплення щепленнями від цієї інфекції: вакциновані лише 59% дітей до року, дорослих – 52,3%.

28 жовтня 2019 року відбулося засідання оперативного штаба Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуації з поширення інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Рішенням оперативного штабу передбачено проведення додаткових заходів з імунізації, у першу чергу дітей 2015-2018 року народження проти дифтерії, кашлюку, правцю.

19 листопада 2019 року відбулася робоча нарада управління охорони здоров’я з керівниками центрів первинної медико-санітарної допомоги та фахівцями відокремленого структурного підрозділу Криворізького міського відділу лабораторних досліджень ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» стосовно впровадження у дію Рішення оперативного штабу МОЗ України.

Закладами охорони здоров’я міста проведено корекцію планів з імунопрофілактики, складено регламент ведення пацієнта з підозрою на дифтерію, проведено навчання стосовно забору, зберігання та транспортування матеріалу для лабораторних досліджень з метою діагностики дифтерії.

На теперішній час в центрах первинної медико-санітарної допомоги в наявності вакцина проти дифтерії для дітей до 6 років та дорослих. Згідно інформації заступника директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації до кінця місяця очікується отримання дифтерійно-правцевого анатоксину для дітей з 6 років.

Безоплатне щеплення від дифтерії можна отримати звернувшись до педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладена декларація.

21 листопада 2019

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради