Місто допомагає криворіжцям реалізувати своє право на вибір постачальника тепла, але правила встановлює Київ
Створено: 2018-11-21 13:33:44Оновлено: 2018-11-21 13:34:48
З питанням переходу на автономне опалення стикалися багато криворіжців. Однак правила відмови від централізованого опалення встановлені Києвом. Основна вимога - відключення від централізованого опалення тільки всього будинку, а не окремими квартирами - затверджена Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства.
Відключення окремо взятої квартири в багатоквартирному будинку від централізованого опалення (ЦО) сьогодні є порушенням норм українського законодавства.
Ще в 2005 році Києвом був прийнятий Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, у 2007 році в нього внесли зміни на умовах відключення всього будинку.
У Кривому Розі з 2006 року працює комісія з розгляду питань відключення споживачів від мереж ЦО і гарячого водопостачання. Комісія приймає заяви від жителів на відключення будинку від ЦО і розглядає їх один раз на місяць. За останні 4 роки було видано 20 дозволів на відключення від ЦО будинків в цілому.
«Ми приймаємо заяву від мешканців багатоквартирних будинків про відключення всього будинку, як того вимагає профільне міністерство. Одна з головних умов - це 100% згода на відмову від ЦО всіх власників приміщень. Розглянувши всі документи, комісія видає дозвіл на відключення. Хочу зазначити, що згідно з Порядком Мінрегіону, заяви від власників квартир на окреме відключення його квартири від мереж міська комісія не уповноважена навіть розглядати», - сказала секретар комісії з відключення житлових будинків Тетяна Рябченко.
Кривий Ріг неодноразово звертався до Києва, щоб внести зміни до цього Порядку і дати можливість криворіжцям - жителям багатоквартирних будинків, знову мати можливість встановлювати індивідуальне автономне опалення в квартирі. У відповідь Мінрегіон навів перелік причин, за якими введені обмеження на установку такого опалення. Мова у відповідях йшла про негативний вплив автономки на розбалансування внутрішньобудинкової системи опалення всього будинку, про можливі ушкодження будівельних конструкцій при установці устаткування, про те, що масова установка індивідуального опалення може погіршити роботу системи центрального опалення всього будинку.
«Тому сьогодні ми змушені виконувати вимоги діючих міністерських нормативно-правових документів, але в той же час працюємо над модернізацією системи централізованого теплопостачання міста. Також впроваджуємо енергозберігаючі технології, реконструюємо котельні, утеплюємо будівлі. Щоб мінімізувати витрати криворіжців за оплату тепла, міська влада, за ініціативою народного депутата України Костянтина Павлова, прийняла рішення про виділення коштів з міського бюджету на придбання та встановлення лічильників тепла для житлових будинків. Лічильники буде безкоштовно встановлювати комунальне теплогенеруюче підприємство», - зазначив заступник мера Олександр Катриченко.
В рамках реалізації міської програми енергоефективності тільки у 2018 році в школах встановлені чотири індивідуальних теплових пункти та у 25 школах проведено поточний ремонт систем тепло- і водопостачання, опалення. Всі установи бюджетної сфери оснащені приладами обліку теплової енергії. У Кривому Розі всі 8 терцентрів, які обслуговують людей, котрі потребують соціальної підтримки, оснащені приладами обліку енергоресурсів, в двох (Довгинцівський і Інгулецький №1) встановлено автономне опалення. У всіх школах Кривого Рогу встановлені сучасні електричні бойлери з високим показником енергоефективності.
21 листопада 2018