`ГАРЯЧІ ПИТАННЯ` КРИВОРІЖЦІВ НА `КОНТАКТ-ЦЕНТР 1520`
Створено: 2020-10-21 16:12:29Оновлено: 2020-10-21 16:19:12
Коментує відділ з питань енергоменеджменту та впровадження енергозберігаючих технологій
виконкому міської ради
- Щодо стану реалізації Програми відшкодування частини кредитів,
що надаються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам на впровадження енергоефективних заходів у житловій сфері на 2016 – 2020 роки (рішення міської ради від 25.05.2016 №551, зі змінами).
Повідомляємо, що на 2020 рік у бюджеті міста передбачено 2 млн. грн на відшкодування частини кредитів, взятих ОСББ та ЖБК.
Всього з початку 2020 року з міського бюджету відшкодовано 20% частини вартості кредитів по 47 ОСББ на загальну суму 1 729 тис. грн, при цьому загальна сума кредитних коштів, залучених цими ОСББ на впровадження енергоефективних заходів, складає 11 млн. грн.
Середній розмір відшкодування з міського бюджету на 1 ОСББ/ЖБК у 2020 році складає 37 тис. грн, а середній розмір залучених кредитних коштів складає – 238 тис. грн.
Кредитні кошти спрямовувалися за такими напрямками:
- Заміна вікон та дверей у місцях загального користування на енергоефективні;
- Ремонт системи опалення;
- Модернізація системи освітлення у під'їздах;
- Теплоізоляція;
- Встановлення індивідуальних теплових пунктів.
Коментує відділ з питань захисту прав споживачів апарату
міської ради і виконкому
- Як правильно оформити угоду купівлі-продажу?
В усіх випадках купівлі товару, замовлення роботи чи послуги необхідно отримати письмове підтвердження цього факту.
Для товарів - достатньо товарного або касового чеку, який продавці зобов'язані видавати і в якому повинні бути вказані найменування товару, його ціна, дата продажу та прізвище продавця. Якщо чек Вам не видали, вимагайте його в продавця!
Для послуг (робіт) - обов'язково виписується квитанція (укладається договір), в якій повинні бути відомості про:
- початок роботи;
- кінець роботи;
- ціну послуги (роботи) і порядок внесення плати;
- кількість та ціну пред'явленого вами матеріалу;
- гарантійний термін на послугу (роботу).
Порядок пред'явлення вимог споживачем
Подати продавцеві (виконавцю послуг) письмову заяву в двох примірниках про виконання відповідних вимог.
Пам’ятайте! Питання, пов'язані з поверненням та обміном товарів з гарантійним терміном використання, розглядаються продавцем при пред'явленні покупцем розрахункового документу на товар (договору).
Отже, завжди необхідно дотримуватись встановленого порядку, щоб потім наполягати на своїх правах.
Коментує департамент у справах сім’ї, молоді та спорту
виконкому міської ради
- Щодо проведення спортивних змагань в умовах пандемії.
З 01 вересня 2020 року в місті проводяться змагання міського, обласного та Всеукраїнського рівня з урахуванням та дотриманням розпоряджень Кабінету Міністрів України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації та тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби COVID-19, затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 04.08.2020 року №47.
У вересні−жовтні місяці на території нашого міста було проведено двадцять три чемпіонати міського, два обласного та 3 всеукраїнського рівнів з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.
Відповідно до вимог протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС від 15 жовтня 2020 року № 36 та протоколу Дніпропетровської регіональної комісії з питань ТЕБ та НС від 16.10.2020 року №53, м Кривий Ріг віднесено до «ПОМАРАНЧЕВОГО» рівня епідеміологічної небезпеки.
Ураховуючи вищезазначене з 19 жовтня 2020 року, у зв’язку із встановленням «ПОМАРАНЧЕВОГО» рівня епідемічної небезпеки, забороняється: проведення масових спортивних заходів за участю більш як 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі). Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи.
Коментує департамент регулювання містобудівної діяльності
та земельних відносин виконкому міської ради
- Щодо надання земельних ділянок учасникам АТО/ООС
Згідно зі ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, надається, зокрема, пільга на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва, городництва.
Однак, при цьому земельне законодавство не визначає жодних особливостей надання земельних ділянок учасникам бойових дій, ані за процедурою, ані за строками. Чинне законодавство не передбачає існування черг щодо забезпечення земельними ділянками осіб, що мають законодавчі пільги, так само, як і будь-яких інших осіб. Учасники АТО/ООС мають усі права, передбачені для громадян України земельним законодавством.
В місті протягом шести років проводиться комплексна робота для того, щоб наші захисники змогли отримати землю дійсно на пільгових умовах, по максимально простій процедурі, при цьому не витрачаючи власних коштів – всі витрати на себе взяло місто.
Згідно із заявами учасників АТО/ООС, членів сімей загиблих з вересня 2014 року формується єдина база (реєстр), до якої вносяться звернення щодо надання земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Розпорядженням міського голови створена тимчасова робоча група для розгляду таких заяв, до складу якої увійшли представники депутатського корпусу, громадських організацій, районних військових комісаріатів та ін.
Коштом міського бюджету у відповідності до вимог чинного законодавства розробляється, погоджується і затверджується містобудівна та землевпорядна документація для розміщення садибного будівництва, яка за ініціативою міського голови та за підтримки міської ради передається вказаній тимчасовій робочій групі для подальшого розподілу учасникам АТО/ООС та членам їх сімей. В пріоритетному порядку тимчасовою робочою групою розглядаються заяви членів сімей загиблих, інвалідів, поранених. Про настання черговості розгляду заяви заявники повідомляються додатково (телефоном).
На теперішній час з питання надання земельних ділянок до міської ради звернулись понад 3700 учасників бойових дій в зоні АТО/ООС та членів їх сімей, 633 з них – вже отримали землю для індивідуального житлового будівництва.
Робота з визначення додаткових територій вказаного цільового призначення в межах міста, оформлення містобудівної та землевпорядної документації триває.
РАДИМО: У випадку, якщо учасник бойових дій виявить бажання питаннями оформлення документації займатись самостійно, він може визначитись з бажаним місцем розташування земельної ділянки, звернутись з відповідним клопотанням до міської ради та реалізувати право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки у відповідності з нормами чинного земельного законодавства України.
У разі необхідності отримання додаткових консультацій та роз’яснень можна звернутись до представника управління містобудування і архітектури департаменту регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради в Центрі адміністративних послуг «Віза» щовівторка та щочетверга, часи прийому: 8.00 - 12.30, 13.00 - 15.30.
Коментує управління екології виконкому міської ради
- Реагування на скарги щодо стану водойм міста (р. Інгулець)
З метою недопущення несанкціонованих скидів стічних вод у поверхневі водні об’єкти у всіх районах міста створено робочі групи з обстеження водоохоронних зон річок Інгулець та Саксагань, робота яких, у тому числі координується управлінням екології виконкому Криворізької міської ради та контролюється постійною комісією міської ради з питань природокористування, екології, охорони здоров’я та соціального захисту населення.
У жовтні 2020 року у рамках розгляду звернення мешканки Інгулецького району щодо витоку невідомого походження води у річку Інгулець неподалік вул. Обручева управлінням екології спільно з виконкомом Інгулецької районної у місті ради 13.10.2020 оперативно організовано відбір проб води з витоку трьома незалежними лабораторіями:
- КП «Кривбасводоканал»;
- ВСП Криворізький міський відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»;
- ПАТ «АрселорМиттал Кривий Ріг».
Для встановлення можливого джерела витоку визначення якості води проводилося за 16 показниками.
Після комісійного розгляду звернення несанкціонований витік у р. Інгулець станом на 16.10.2020 ліквідовано.
Подальша робота з організації охорони водойм та додержання режиму використання територій водоохоронних зон і прибережних захисних смуг у місті триває. Співпраця з громадськістю має позитивний результат.
21 жовтня 2020