Щодо ліцензування для суб’єктів господарювання міста, які планують здійснювати господарську діяльність у будівництві
Створено: 2019-08-21 16:42:58Оновлено: 2019-08-21 16:44:11
(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради).
Керуючись затвердженим графіком і тематикою медіа – заходів суб’єктів надання публічних, у т. ч. адміністративних послуг ЦНАПу «Віза» на серпень 2019 року, направляємо Вам тему прес-релізу:
Чинним законодавством України визначена можливість суб’єктів господарювання – юридичних осіб, створених відповідно до вимог Цивільного кодексу України, здійснювати певні види діяльності лише після одержання спеціального дозволу (ліцензії).
Зокрема, ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності як будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів СС2 та СС3 класу наслідків.
Загальні вимоги до ліцензування господарської діяльності у будівництві встановлені Порядком ліцензування господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 №1396.
Разом з тим, згідно з положеннями ч.6 ст. 55 Господарського кодексу України суб’єкти господарювання мають право відкривати свої філії, представництва, інші відокремлені підрозділи без створення юридичної особи.
Відповідно до цивільного законодавства філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила і діють на підставі затвердженого нею положення.
Згідно з пунктом 5 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними наслідками, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.2016 №256, здобувач ліцензії за наявності у нього відокремленого підрозділу, який має намір проводити господарську діяльність з будівництва, має зазначити у відомостях інформацію про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, наявну систему контролю якості виконання робіт, виконані відокремленим підрозділом будівельно-монтажні роботи.
З огляду на вищенаведене, положення Цивільного кодексу України встановлює можливість здійснення окремих видів діяльності після одержання юридичною особою спеціального дозволу (ліцензії). Відокремлений структурний підрозділ не має окремої від юридичної особи правоздатності та лише здійснює функції та захист інтересів такої юридичної особи.
Таким чином, отримати ліцензію може лише юридична особа, в свою чергу відокремлений підрозділ такої юридичної особи має право здійснювати певні роботи на підставі отриманої юридичною особою ліцензії.
Додатково інформуємо, ліцензування господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури, здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України (надалі – ДАБІ України).
З інформацією щодо форм подачі заяв та порядку видачі ліцензій можна ознайомитися на офіційному веб-сайті ДАБІ України за посиланням https://dabi.gov.ua/litsenzuvannya.
Для отримання роз’яснень та консультацій з питань, що стосуються ліцензійної діяльності у сфері містобудування, суб’єктам господарювання можна звернутися за телефонами (044) 291-69-83, (044) 291-69-37 або на особистий прийом до начальника управління ліцензування, обстеження та паспортизації ДАБІ України кожного другого та четвертого понеділка місяця з 10.00. до 12.00 (попередній запис за телефоном (044) 291-69-51).
21 серпня 2019