К.Мурашко: Для порятунку лікарень управлінням охорони здоров’я Кривого Рогу разом з лікарями міста розроблений детальний план щодо юридичного об’єднання медзакладів в умовах медреформи й вимог НСЗУ
Створено: 2021-05-21 13:51:20Оновлено: 2021-05-21 13:54:01
Нагадаємо, 26 головних лікарів медзакладів Кривого Рогу звернулися до мера К.Павлова з проханням провести юридичне об'єднання лікарень міста для їх порятунку та отримання стабільного фінансування з боку НСЗУ. Під час підготовки плану виконано завдання, поставлене мером міста Костянтином Павловим – збереження робочих місць лікарів, медперсоналу та у повному обсязі медпослуг, які надаються криворіжцям, самі заклади не змінять географічне розташування.
Питання реорганізації також обговорювалося депутатами міськради на постійних комісіях. Для збереження кадрового складу медичних працівників та надання якісної медичної допомоги криворіжцям в Кривому Розі буде проведена юридична реорганізація деяких медичних закладів.
Зокрема, будуть об’єднані 8 стоматологічних поліклінік (7 дорослих й одна дитяча) в одну Криворізьку клінічну стоматологію, дитячі лікарні №№ 1, 2 приєднають до 4-ої дитлікарні. Щодо широкопрофільних лікарень, то будуть об’єднані лікарні № 9, 4 з лікарнею №2; №10,11 - з 1-ю, №8 з №16; 7 лікарня – з 14-ю; Діагностичний центр (поліклініка №5) - з міською лікарнею №3.
П’ять лікарень – інфекційна, перинатальний центр, пологовий будинок, 17 та 5 лікарні не змінять свій статус.
За словами начальника управління охорони здоров’я міста Костянтина Мурашка, об’єднання лікарень – вимога медичної реформи. Важливо зазначити, що медпрацівники залишаться працювати там, де вони працювали, а самі заклади не змінять географічне розташування. Завдяки об’єднанню, буде збільшено фінансування лікарень НСЗУ, збережені кадри в галузі, а якість медичного забезпечення та послуг для пацієнтів мають якісно зрости.
Нагадаємо, з 1 квітня 2020 року, як передбачено медреформою, всі медзаклади вторинного рівня міста стали комунальними некомерційними підприємствами, виконали вимоги НСЗУ й уклали договори для отримання від служби фінансування. Однак, у жовтні 2020 року почалися перебої з фінансуванням деяких медзакладів, особливо малопотужних, у котрих менше ліжок, нижчий кадровий потенціал, які не відповідали зміненим вимогам НСЗУ.
«Позиція міста у цій ситуації була принциповою. Жодне місце у медзакладах не було скорочено, жодна лікарня не була закрита. Навпаки, ці медзаклади були дофінансовані з міського бюджету. Враховуючи такий дисбаланс позицій маленьких та потужних лікарень, які наразі отримують достатнє фінансування, в умовах реформування, об’єднання лікарень - це порятунок медзакладів, надання їм можливості нормально працювати, надавати якісну допомогу пацієнтам, а не балансувати на межі закриття», - підкреслив К.Мурашко.
Таким чином, після проведеної реорганізації з 28 медичних закладів міста буде сформовано – 12. В Кривому Розі залишаються три опорні багатопрофільні лікарні, які наразі переоснащуються, капітально ремонтуються – це №№ 7, 17, 2.
«Ми бачимо, що в даній ситуації місто зробило все можливе, щоб підтримати лікарів і зберегти в місті ефективну систему охорони здоров'я», - зазначив голова комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Олександр Пискун.
«Ще раз підкреслю, що такі зміни не позначаться ні на пацієнтах, ні на медичних працівниках, вони залишаться працювати й надавати відповідну допомогу хворим. Деякі зміни торкнуться тільки частини адмінперсоналу. Відповідна робота вже проведена з керівництвом лікарень, рішення щодо реорганізації розглянуто на профільній депутатській комісії міської ради, обговорено з депутатським корпусом, його проєкт буде винесено на найближче засідання сесії міської ради, 26 травня», - підкреслив К.Мурашко.
21 травня 2021