Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Мер Юрій Вілкул привітав ветеранів-визволителів з 75-ю річницею визволення міста від нацистських загарбників

Створено: 2019-02-21 15:23:30Оновлено: 2019-02-21 15:28:59

Кривий Ріг зі щирою вдячністю  та повагою ставиться до ветеранів та учасників всіх війн. До 75-річчя визволення Кривого Рогу ветерани-визволителі отримали матеріальну допомогу у розмірі 5 тисяч грн. На жаль, їх залишилося всього четверо: Іван Потапенко, Валентина Погорєлова, Олена Марченко, Анатолій Тягнибіда.

Всі герої-визволителі, зважаючи на поважний вік  та стан  здоров’я вже не виходять з дому, тому з подарунками та привітаннями   гості завітали до них.

Мер Юрій Вілкул особисто відвідав ветеранів Івана Дмитровича Потапенка та Валентину Іванівну Погорєлову.

«Найважливіше, щоб кожен ветеран відчував підтримку і увагу як міста, так і всіх криворіжців. Ми в неоплатному боргу перед вами за ваш подвиг, за перемогу. Для кожного з нас слово «ветеран» - це гордість та повага. Подвиг у воєнний час і післявоєнна праця з  відбудови зруйнованого міста є  для нас прикладом. Ми завжди будемо пам'ятати  ваш героїзм, мужність і вчити  цьому нащадків. Це дасть можливість підростаючому поколінню побачити гідні приклади патріотизму і дбайливого ставлення до своєї батьківщини та її історії», - зазначив мер.

За довгих 920 днів окупації понад сім тисяч мирних жителів були замучені і розстріляні, понад дві тисячі відправлено до Німеччини. Але криворіжці, підтверджуючи свій непохитний характер,  боролися з ворогом на фронтах, створювали партизанські й підпільні загони для опору нацистським загарбникам.

Визволителька Валентина Погорєлова  служила фронтовою операційною медичною сестрою. Брала участь в боях на території України, Молдавії, Югославії, Угорщини. У 1945 році була  поранена. Після війни Валентина Іванівна присвятила життя порятунку людей. Жінка  працювала медсестрою більше 50 років. «Було страшно, але  переважало  одне почуття - перемогти! Я дуже рада, що пройшло стільки років, а пам'ять про наш військовий подвиг  шанують й нині. Дякую міській владі за увагу до нас і підтримку», - зазначила Валентина Іванівна.

Ветеран війни, герой-визволитель, повний кавалер нагрудного знака «За заслуги перед містом» Іван Потапенко в роки війни воював у складі 58 окремого корпусу аеророзвідки. Коли війна скінчилася  мав звання старшини, зараз - полковник. «Згадувати можна багато, але найяскравіший спогад - це сльози радості на очах моїх бойових товаришів, коли оголосили, що війна завершена. Плакали всі: і найвідважніші командири, і рядові солдати», - поділився спогадами ветеран.

На зустрічі з визволителями  Оленою Марченко та Анатолієм  Тягнибідою побував секретар міськради Сергій Маляренко. Він зазначив, що місто буде продовжувати та розширювати соціальні програми підтримки ветеранів.

Олена Іванівна Марченко в сімнадцять років активно брала участь в партизансько-підпільному русі на Криворіжжі. Анатолій Григорович Тягнибіда  після 9 класів середньої школи пішов захищати рідну країну. Воював у складі 188 стрілецької дивізії 325 окремого саперного батальйону на 3-му Українському фронті. Під час звільнення Кривого Рогу отримав серйозне поранення.

Ветеранам-визволителям побажали здоров'я та довголіття, вручили подарунки від міста - іменні наручні годинники  й квіти.

21 лютого 2019

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради