ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ 1520
Відбулися анонсовані цього тижня прямі ефіри у Контакт-центрі 1520. Наші фахівці вкотре відповіли на хвилюючі питання криворіжців. Пропонуємо ознайомитись з відповідями на ці питання, будемо раді якщо наша інформація буде корисною.
Перший прямий ефір на цьому тижні провела начальник управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради ИРИНА РИЖКОВА. Питали про таке.
- Ø Чи потрібно сплачувати у 2021 році єдиний податок платникам І групи?
На період протиепідемічних заходів, згідно із Законом України №1072 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», який набрав чинності 10 грудня 2020 року звільнено від нарахування платників єдиного податку першої групи з 01.01.2021 по 01.06.2021 за себе.
- Ø Які основні вимоги носіння захисних масок? У разі її відсутності, яке покарання?
Відповідно до Закону України від 6 листопада 2020 року № 1000-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисна маска, у тому числі виготовлений самостійно, має закриває ніс та рот.
За відсутність належно одягнутої маски під час перебування в громадських місцях та місцях масового накопичення людей застосовуються штрафні санкції у розмірі 170-250 грн. Застосовувати такі штрафи можуть правоохоронці безпосередньо на місці встановленого порушення шляхом оформлення постанови про вчинення порушення. У разі, якщо порушник відмовляється від сплати штрафу, постанова передається до суду разом з адміністративним протоколом за ст.44³ КУпАП.
А відповідно до Закону України від 12 січня 2021 року №1113 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» якщо вас допустили у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, без маски, тоді відповідальність за порушення покладається на господарюючого суб’єкта: фінансові санкції у вигляді штрафу від 3400 до 5100 гривень. Щоб не допустити таке порушення керівник об’єкта бізнесу має донести в будь-якій формі та в будь-який спосіб попередження про необхідність одягнути захисну маску. Якщо відвідувач ігнорує попередження необхідно припинити обслуговування, у разі необхідності викликати представника Національної поліції. Крім того, складати на суб’єктів господарювання постанови про застосування фінансових санкцій за таке порушення можуть уповноважені посадові особи територіальних органів у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Звертаємо увагу, що суб’єкт господарювання зобов’язаний обов’язково забезпечити наявність захисних масок (респіраторів) в персоналу, вчасну їх зміну та утилізацію. Також має забезпечити централізований збір використаних засобів індивідуального захисту в окремі контейнери (урни).
- Ø Чи є, наразі, заборона працювати пансіонам (у моєму пансіоні всього 5 номерів на 10 ліжкомісць. Працюю тільки у літній період)?
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року за №104 визначено, що в «помаранчевій» зоні заборонена робота закладів із розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів. Це означає, що перебування та проживання в одній кімнаті значної кількості людей, як то передбачено в хостелах чи туристичних базах, недопустимо. Роботу пансіонів, де розміщується обмежена кількість осіб в одному приміщенні, не заборонено.
- Ø Як тепер має працювати кінотеатр?
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зі змінами від 17 лютого 2021 року за №104, приймання відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури та приймання відвідувачів іншими суб’єктами діяльності у сфері культури можливе при виконанні вимоги щодо наповненості кінозалів не більше 50 відсотків місць, розміщених у шаховому порядку, в кожному окремому приміщенні закладу
Одночасне перебування людей - не більше одного відвідувача на 10 кв.м загальної площі приміщення та обов’язкове одягнення захисних масок або респіраторів у працівників та відвідувачів.
- Продаж алкогольних напоїв у кіосках.
Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» визначено, що місце торгівлі – це місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування для алкогольних напоїв, торговельною площею не менше 20 кв. м. На продаж пива ця норма не розповсюджується.
Згідно з Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Кіоск – не будівля, а споруда!
Якщо суб’єкти господарювання здійснюють на підставі відповідних ліцензій торгівлю алкогольними напоями в кіосках, палатках, павільйонах, приміщеннях контейнерного типу тощо без обмеження площі, то до них застосовуються штрафні санкції як за торгівлю горілкою, вином, коньяком, слабоалкогольними напоями тощо у невизначених для цього місцях торгівлі у розмірі 6800 гривень.
До начальника управління житлової політики та природних монополій департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради СВІТЛАНИ СЕРЕЖЕНКО також надійшло декілька запитань.
- Ø Коли закінчиться опалювальний сезон?
Відповідно до пункту 5 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, рішення про початок та закінчення опалювального сезону приймається виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями виходячи з кліматичних умов згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації, нормами санітарного законодавства та іншими нормативними документами.
Відповідно до пунктів 2-3 рішення виконкому Криворізької міської ради від 17.03.2021 №119 «Про закінчення опалювального сезону 2020/2021 років» опалювальний сезон 2020/2021 років закінчується у день, що є наступним після трьох діб із середньодобовою температурою зовнішнього повітря вище 80С, а в закладах освіти, охорони здоров’я та об’єктах соціальної сфери подача теплоносія припиняється за письмовими заявками відповідних організацій і закладів до теплопостачальних підприємств.
- Який порядок дій мешканців багатоквартирних будинків якщо вони вважають що необхідно знести або омолодити дерева, розташовані на прибудинковій території?
Відповідно до рішення Криворізької міської ради від 31.03.2016 №381 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів» виконкоми районних у місті рад здійснюють обстеження зелених насаджень на території району, сприяють організації створення комісій та у разі потреби організовують роботу з видачі ордерів на їх знесення, визначають відновну вартість зелених насаджень та здійснюють контроль за її сплатою.
Питання видалення зелених насаджень на прибудинковій території житлового будинку також вирішується співвласниками на зборах. Заява з вказаного питання та протокол зборів надається до управителя багатоквартирного будинку, який надає послуги з управління багатоквартирним будинком. Управитель багатоквартирного будинку готує звернення з зазначеного питання до виконкому районної у місті ради. Після надходження звернення від управителя виконком районної у місті ради утворює комісію з питань визначення стану зелених насаджень та їх відновної вартості. Комісія визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і їх відновну вартість та складає акт обстеження тих насаджень, що підлягають видаленню.
Після чого виконком районної у місті ради приймає рішення про надання дозволу на видалення зелених насаджень і видає заявнику копію цього рішення.
02 квітня 2021