Центр «Віза» («Центр Дії») про новий вміст і особливості отримання “Пакунку малюка”
Створено: 2024-12-20 14:09:07Оновлено: 2024-12-20 14:11:15
Пакунок малюка – це одноразова допомога від держави для сімей, у яких нещодавно народилася дитина. Програма допомагає родинам піклуватися про своїх малюків і забезпечити їм все необхідне одразу після народження.
Мінсоцполітики оновило вміст цього боксу. В оновлений «Пакунок малюка» додали товари, які мають попит, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі. Також збільшили розмір пледа-ковдри і зменшили кількість одягу малого розміру, з якого малята швидко виростають. Крім того, у новому пакунку малюка додана книжка «Від народження до року», яку розробили і надрукували партнери міністерства - ЮНІСЕФ. Це практичний порадник для всіх батьків новонароджених, який містить найкраще зі світового досвіду і поради українських експертів та експерток. Наразі це понад 50 якісних товарів.
Отримати «пакунок малюка» можуть:
- всі громадяни України;
- іноземці, які постійно або тимчасово проживають в Україні;
- біженці;
- родичі, опікуни, усиновлювачі, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі за відсутності обох батьків.
Отримати «Пакунок малюка» можна в пологовому будинку після народження дитини. Якщо в цей момент там відсутній бебі-бокс, протягом 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву на його отримання: до органів соціального захисту населення або до ЦНАП за місцем проживання чи перебування.
Щоб отримати пакунок необхідні наступні документи:
Якщо дитина народилася у пологовому будинку:
- заява на отримання пакунка;
- копія свідоцтва про народження дитини.
Якщо дитина народилася поза межами медичного закладу:
- заява на отримання пакунка;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- документ, який підтверджує народження дитини (видається медичним закладом або медичною консультативною комісією).
Якщо дитина народилася за кордоном:
- заява на отримання пакунка;
- копія свідоцтва про народження дитини, виданого в Україні, або копію документа про народження, виданого країною, де народилася дитина, з нотаріально завіреним перекладом на українську мову.
Однак, бувають випадки, особливо, якщо в родини це вже не перша дитина, коли батьки бажають отримати грошову компенсацію замість пакунку. Вона становить 7689 гривень. Ці кошти перераховують на спеціальний рахунок, відкритий у ПриватБанку. Їх можна використати лише на потреби дитини в магазинах, що приєдналися до проєкту.
Отримати грошову компенсацію замість «пакунка» можна двома шляхами – особисто звернувшись до Центру «Віза» («Центр Дії») чи органу соціального захисту населення за місцем проживання заявника чи через застосунок Дія за допомогою послуги єМалятко.
Для оформлення компенсації необхідні:
- заява;
- копія свідоцтва про народження дитини;
- копія посвідки на проживання в Україні (для іноземців);
- код платника податків;
- копія рішення про встановлення опіки (для опікунів );
- копія рішення про влаштування дитини в сім”ю (для сім’ї патронатного вихователя, прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу );
- спеціальний рахунок, відкритий у ПриватБанку (його номер потрібно зазначити в заяві).
Запрошуємо скористатися можливістю і отримати якісні адміністративні послуги у сфері ДРАЦС у Головному офісі Центру «Віза» (пл.Молодіжна,1).
Чекаємо Вас у Центрі «Віза»!
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії»):
[email protected]
20 грудня 2024