Коментар директора «Тепломережі» С. Мітіна щодо тарифів на тепло для ФОПів: «Ціни складових тарифів на 100% регулюються рішеннями вищих органів держвлади. Іншого газу ми купити не можемо
Створено: 2021-12-20 12:55:01Оновлено: 2021-12-20 12:56:40
По всій країні підприємці шоковані платіжками за тепло, які більші за минулорічні в кілька разів, оскільки з цього року вони платять за диференційованими тарифами, що залежать від ринкової ціни на газ - згідно з Меморандумом, підписаним Офісом Президента України, Прем'єр-міністром України, керівництвом НАК Нафтогаз та ін.
Сергій Мітін сказав: «Важливо розуміти, що ціна опалення – це похідна від ціни газу, ціни розподілу газу, електроенергії – тобто складових, які на 100% регулюються рішеннями найвищих органів державної влади.
У 2020 році ціна газу на опалювальний сезон 2020/21рр, який продавав НАК «Нафтогаз» теплопостачальним підприємствам, була для всіх споживачів однакова – 7,4 грн м3 (з ПДВ). І вартість гігакалорії тепла, встановленого державним органом НКРЕКП, виробленого із цього газу, була 1701 грн/Гкал. (з ПДВ).
На опалювальний сезон 2021/22 рр. НАК «Нафтогаз» запровадив диференційовані ціни, згідно з Меморандумом, підписаного Офісом Президента України, Прем'єр-міністром України, керівництвом НАК «Нафтогаз», Міністром енергетики України, конгресом місцевого самоврядування.
Тепер, згідно з ухваленими у Києві рішеннями, НАК «Нафтогаз» продає газ, що використовується для виробництва тепла, за різною ціною для різної категорії споживачів.
Так, ціна газу для населення – 7,4 грн м3 (з ПДВ), тому собівартість тепла – 2228,34 грн/Гкал. (з ПДВ). Зростання собівартості на 527 грн. порівняно з минулим роком пов'язане з підвищенням з боку держави ціни електроенергії, вартості розподілу газу та мінімальної заробітної плати.
Продажна ціна Гкал для криворіжців – 1701 грн. Збитки (527 грн з кожної гігакалорії) для недопущення підвищення ціни для населення згідно з рішенням, прийнятого владою міста лягають на міський бюджет.
Ціна газу для бюджетної галузі (школи, садки, лікарні) – 16 грн. м3 (з ПДВ).
Продажна ціна Гкал для бюджетної сфери, виходячи з ціни газу, що продається нам – 3690 грн/Гкал. Фактично вона зросла з минулого року на 107%. І це підвищення також лягло на міський бюджет.
Продажна ціна газу від НАК «Нафтогаз» на листопад місяць для інших споживачів (включно з ФОП) – 36.4 грн. м3 (з ПДВ). Тобто, підвищення ціни на газ порівняно з минулим роком із 7,4 грн м3 (з ПДВ) до 36,4 грн м3 (з ПДВ) – у 5 разів. Відповідно, вартість 1 Гкал із цього газу в листопаді - 6900 грн/Гкал. (з ПДВ). Підвищення у порівнянні з минулим роком у 4 рази. Це та ціна, яку отримали всі інші споживачі, у тому числі, ФОПи.
Підкреслю, що міська рада Кривого Рогу зверталася до вищих посадових осіб держави та НАК «Нафтогаз» із проханням постачати газ для всіх споживачів Кривого Рогу за собівартістю українського видобутку – по 3,5 грн за куб. Але відповіді не було отримано і зараз нам НАК «Нафтогаз» продав газ на листопад по 36,4 грн. м3, більш ніж у 10 разів дорожчий. Це вони називають «ринковою ціною на газ». За такою ціною НАК «Нафтогаз» продає газ теплопостачальним організаціям у всіх населених пунктах України. Прошу представників малого та середнього бізнесу зрозуміти, що ми працюємо строго в рамках визначених законодавством України та можемо купити газ лише за тією ціною, за якою нам його продає НАК «Нафтогаз». Іншого газу ми не можемо купити. Докладаємо копії договорів».
20 грудня 2021