Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Ю. Вілкул: Місто докладає значних зусиль для стабільної роботи медичних закладів в умовах блекаутів, з підготовки та забезпечення їх всім необхідним - під час вже декількох блекаутів не було жодних збоїв надання медичної допомоги

Створено: 2023-02-20 08:57:32Оновлено: 2023-02-20 08:59:43

У Кривому Розі всі лікарні та пологові будинки забезпечені потужними генераторами для стабільної роботи при тривалій відсутності електропостачання. У багатопрофільних лікувально-профілактичних закладах встановлено 43 генератори потужністю до 250 кВт. В.о. міського голови Юрій Вілкул провів виїзну  нараду щодо роботи закладів охорони здоров’я в умовах блекауту, поспілкувався з персоналом перинатального центру.

«Медицина Кривого Рогу має функціонувати за будь-яких умов, адже це  - питання здоров’я і життя наших криворіжців, військових та тих, хто знайшов прихисток у нашому місті, тікаючи від війни. Тому, для повноцінної роботи медичних закладів в умовах блекаутів, ми докладаємо значних зусиль щодо забезпечення їх всім необхідним. Передусім, ми забезпечили медзаклади генераторами та паливом. Під час вже декількох блекаутів не було жодних порушень та збоїв надання медичної допомоги. Крім того, всі лікарні мають необхідний запас медикаментів та інших матеріалів, створений запас питної і технічної води. Ми вже упевнились у професіоналізмі наших Сил ППО та енергетиків, але через терористичні атаки росії треба бути готовими до всього», - зазначив Юрій Вілкул.

Для стабільної та безперебійної роботи криворізький перинатальний центр забезпечений 3-ма дизель-генераторами, які в умовах відключення енергопостачання дають можливість працювати пологовому корпусу та корпусу інтенсивної терапії новонароджених. Варто відзначити, що завдяки цьому   у медзакладі  жодного разу не припинялася подача тепла.

«У разі відключення електропостачання ми не зупиняємо нашу роботу ні на хвилину. Маємо три дизель-генератори потужністю до 120 кВт, які підготовлені та коштом міського бюджету забезпечені семиденним запасом пального. Також, у цьому році ми отримали від благодійної організації ще один дизель-генератор потужністю 20 кВт, який зараз проходить підготовку проєктно-кошторисної документації до введення його в експлуатацію. Все разом це дозволить проводити екстрені медичні маніпуляції навіть в умовах відсутності світла. Крім того, ми обладнали укриття для пацієнтів та персоналу, облаштували операційну та пологову зали, повністю все обладнали, щоб надати нашим породіллям висококваліфіковану допомогу під час небезпеки. Наш заклад на 100% забезпечений всім необхідним: медикаментами, розхідними матеріалами, засобами гігієни, запасом технічної та питної води. Ми повністю підготовлені для народжування, навіть під час повітряної тривоги. За час війни у нашому закладі на світ з’явилося 738 хлопчиків та 724 дівчинки. Серед породіль 207 жінок-переселенок, які народили 210 «нових криворіжців», – зазначила Ніна Бобровнік, в.о. директора перинатального центру.

20 лютого 2023

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради