Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

Ю.Вілкул: У цей складний для країни час Кривий Ріг продовжує допомагати не тільки криворіжцям, а й людям, які через війну переїхали до нашого міста з тимчасово окупованих та прифронтових територій

Створено: 2023-02-20 09:21:48Оновлено: 2023-02-20 09:24:37

Кривий Ріг з початку повномасштабного вторгнення росії прийняв вже понад 80 тисяч внутрішньо переміщених осіб з 15 областей України. З них понад 70 тисяч офіційно зареєструвалися та отримали відповідний статус у Кривому Розі. Кожному була надана необхідна підтримка та допомога.

Під час виїзної робочої наради щодо організації роботи з внутрішньо переміщеними особами (ВПО) в одному із закладів тимчасового розселення в.о. міського голови Юрій Вілкул зазначив: «У цей складний для країни час Кривий Ріг продовжує допомагати не тільки криворіжцям, а й людям, які через війну переїхали до нашого міста з окупованих та прифронтових територій. Кривий Ріг об’єднався в єдину команду та допомагає всім. До нас продовжують прибувати люди з Херсонської, Запорізької, Донецької та інших областей, де зараз неспокійно. Ми нікого не залишаємо в біді. Усім, хто потребує, надається необхідна допомога з евакуації, розселення, медична допомога, гаряче харчування, вирішуємо побутові питання, надаємо, якщо потрібно, соціальні та адміністративні послуги».

Під час вторгнення ворога до сусідньої Херсонської області Кривий Ріг допомагав у проведенні евакуації громадян з небезпечних місць проживання, надаючи допомогу в транспортному перевезенні та медичному  супроводі хворих і поранених. У місті, для розміщення переселенців, організовано місця для проживання прибуваючих. Для цього залучено гуртожитки навчальних закладів, школи, дитячі садки, реабілітаційні центри, готелі, установи соціальної сфери. Також, місто продовжує створювати  умови для адаптації, інтеграції ВПО, можливість для їх подальшого розвитку, навчання, перенавчання, працевлаштування.

До роботи з облаштування «нових криворіжців» активно долучилися й  благодійні організації Кривого Рогу. Одна з таких «Благодійний фонд «Громадське здоров’я», яка працює з організацією «Клуб Майбутнє».

«Вже не перший рік наша організація співпрацює з містом, у минулому році у Довгинцівському районі ми відкрили шелтер на 24 місця. Тепер ще один  - у Покровському районі, де можуть знайти прихисток 50-60 людей. З моменту відкриття вже понад 100 переселенців скористалися безкоштовно послугами шелтера. Велику допомогу нам надають міжнародні благодійні фонди. Зокрема, ЮНЕЙДС допоміг нам з новим обладнанням. Житлові кімнати ми обставили новими меблями, встановили кондиціонери та душові кабінки. Кухню обладнали сучасними приладами. Тут є пральна машина, чайники, тощо. У приміщення провели інтернет та забезпечили зарядними станціями. Крім того, у разі відключення світла переходимо на генераторне постачання. Також, під час «Тривог» мешканці шелтеру спускаються до облаштованого укриття. Я сам пройшов шлях людини, яка «тікає від війни». У 2014 році був змушений покинути своє рідне місто на Донеччині і переїхав до Кривого Рогу. Я розумію як важко людям зважитися на такий крок, кинути все та поїхати. І ось, коли знову нас застала війна, ми вирішили відкрити шелтери, щоб людям було куди їхати. За підтримки Ради оборони та керівництва міста у нас це вдалося!»,- зазначив Олександр Лі,  керівник шелтеру.

Сергій, переселенець з Херсонської області зазначив: «Я приїхав з Нової Каховки. У Кривому Розі  мене тепло зустріли, з розумінням та співчуттям. Я вдячний за небайдужість та турботу. Зараз шукаю роботу, не можу сидіти без діла».

Варто зазначити, що з перших днів війни керівництво міста разом з Радою оборони працюють у тандемі з підприємствами, установами, громадськими організаціями, благодійними фондами, волонтерами і з активними криворіжцями для допомоги й підтримки військових та переселенців. Разом будували фортифікаційні укріплення, готували їжу, шили та купували форму для військових, організовували шелтери для ВПО.

20 лютого 2023

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради