ОНЛАЙН-ПРИЙМАЛЬНІ ПРОДОВЖУЮТЬ СВОЮ РОБОТУ У ЛИСТОПАДІ
Створено: 2021-11-19 09:14:44Оновлено: 2021-11-19 09:20:20
На цьому тижні онлайн-консультації у Контакт-центрі 1520 провели заступники голів Саксаганської та Довгинцівської районних у місті рад, начальники управлінь розвитку підприємництва, транспорту та телекомунікацій виконкому міської ради.
Розпочав тиждень онлайн-прийомів начальник управління транспорту та телекомунікацій Сергій Сиротюк, якій відповів на наступні запитання.
- Щодо роботи міського автобусного маршруту №248
Договір на перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті №248 було укладено з ФОП Яловенко О.Д., який з 01.11.2021 припинив обслуговування вищезазначеного маршруту у зв’язку зі збитковістю перевезення через подорожчання вартості пального та карантинними обмеженнями.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на всій території України встановлено карантин та введено певні обмеження, у тому числі і на пасажирському транспорті.
На сьогоднішній день на всій території держави дозволено перевезення в трамваях, тролейбусах та автобусах, що виконують пасажирські перевезення на міських маршрутах в кількості, що не перевищує кількість місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах, за умови перевезення людей у засобах індивідуального захисту.
За порушення вищезазначених обмежень передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 17 000 до 34 000 грн і на посадових осіб – від 34 000 до 170 000 грн.
З метою забезпечення мешканців с. Бажанове громадським транспортом, з 02.11.2021 міський автобусний маршрут №248 почало обслуговувати підприємство ПП «Одіум-Престиж» (телефон: +38 068 219 29 97).
Окремо зазначаємо те, що весь рухомий склад комунальних підприємств та підприємств приватної форми власності задіяний (вільного рухомого складу з працевлаштованими водіями не має) та працює на міських маршрутах загального користуванням з урахуванням вищезазначеної Постанови. Міський пасажирський транспорт у переважній більшості використовується лише на 20% - 30% від загальної пасажиро-місткості.
- Щодо внесення змін до карантинних обмежень в частині роботи громадському транспорті
Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», на всій території України встановлено карантин та введено певні обмеження, у тому числі і на пасажирському транспорті. За порушення карантинних обмежень на міському пасажирському транспорті передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.
Вносити зміни до вищезазначеної Постанови може виключно Кабінет Міністрів України. Окремо зазначаємо те, що на сьогоднішній день вищезазначеною постановою не передбачено обмеження для пенсіонерів або будь-яких інших категорій громадян, введення спеціальних перепусток на транспорті, тощо.
Весь рухомий склад комунальних підприємств та підприємств приватної форми власності задіяний (вільного рухомого складу не має) та працює на міських маршрутах загального користуванням з урахуванням вищезазначеної Постанови.
Комунальний громадський транспорт на 100% забезпечений коштами для його стабільної роботи та надання послуг з перевезень пасажирів в умовах карантинних обмежень.
16.11.2021 до заступника голови Саксаганської районної у місті ради з питань діяльності виконавчих органів влади Ігоря Криворотнього під час онлайн-прийому надійшли запитання щодо:
- термінової допомоги літній людини, що застрягла у ліфті ;
- знесення аварійного дерева на прибудинковій території по вул.Космонавтів,22;
- здійснення фінансової звітності голови ЖБК мкрн.Ювілейний,8 перед його членами.
17.11.2021 відповідав на запитання мешканців заступник голови Довгинцівської районної в місті ради з питань діяльності виконавчого органу Микола Павлюк, щодо:
- ремонту дороги по вул. Бернарда Шоу;
- ремонту дитячого майданчика по пр-ту Гагаріна,63.
18.11.2021 начальник управління розвитку підприємництва виконкому Криворізької міської ради ІРИНА РИЖКОВА під час онлайн-прийому проінформувала про актуальні питання щодо роботи об'єктів бізнесу у «червоній» карантинній зоні, а саме
- Як діяти адміністрації закладу громадського харчування у разі відмови пред’являти COVID сертифікат відвідувачами під час проведення сімейних свят у «червоній» зоні карантину?
У «червоній» протиепідемічній зоні дозволено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), за умови наявності у всіх відвідувачів, крім осіб, які не досягли 18 років, закладу:
• міжнародного, іноземного або ж внутрішнього сертифікату про вакцинацію;
• негативного ПЛР-тесту;
• експрес-тесту на антиген, проведеного не пізніше ніж за 72 години до відвідування;
• документа про одужання відвідувача, що підтверджується за допомогою застосунку «Дія»;
• документа, що підтверджує неповноліття відвідувача.
Зауважимо, що документи, надані за допомогою додатку «Дія», можна просканувати телефоном за допомогою функції «сканування QR-коду».
В закладі ресторанного господарства під час проведення урочистих подій, банкетів, корпоративних та обрядових заходів у «червоній» зоні епіднебезпеки рекомендуємо:
- проінформувати особу, яка замовляє банкет, про обов’язкову наявність у всіх учасників заходу, крім неповнолітніх, документа про завершення повного курсу вакцинації («зелений» сертифікат) або негативних результатів тестів, або довідки про одужання від COVID-19;
- зробити відповідний запис про інформування особи, яка замовляє захід, у журналі під особистий підпис замовника;
- не допускати до закладу осіб, які не пред’явили документів щодо вакцинації, тестів чи довідки про одужання від COVID-19;
- забезпечити дотримання відвідувачами та працівниками закладу під час проведення заходу вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря від 06.10.2021 №13 «Про затвердження протиепідемічних заходів в закладах громадського харчування на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
У разі, якщо серед відвідувачів банкету, за який попередньо сплачені кошти, виявляється особа без документів щодо вакцинації, тестів чи довідки про одужання від COVID-19, його обслуговування необхідно припинити, і такий гість повинен покинути приміщення закладу.
- Чи діє заборона перевірки бізнесу на спрощеній системі оподаткування?
На сьогодні діють норми Закону України від 23.02.2012 № 4448-VI «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності» (надалі - Закон).
Дія Закону поширюється на:
- фізичних осіб – підприємців, які не зареєстровані платниками податку на додану вартість та діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
- юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
До інших суб’єктів господарювання заборони, передбачені Законом № 4448-VI щодо перевірок, не застосовуються.
Також, дія Закону №448-VI не поширюється на суспільні відносини, пов’язані з державним контролем за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин.
Відповідно до Закону №4448-VI контролюючі органи мають право проводити планові та позапланові заході державного нагляду (контролю) за додержанням санітарного законодавства, законодавства про працю, зайнятість (у тому числі зайнятість та працевлаштування інвалідів), про рекламу щодо реклами про вакансії (прийом на роботу), про загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати матеріального забезпечення страхових виплат, надання соціальних послуг. Також контролюючі органи з питань захисту прав споживачів можуть проводити позапланові перевірки за скаргами споживачів.
- Чи може працювати найманий працівник закладу ресторанного господарства при «червоному» рівні епіднебезпеки з однією дозою вакцини?
У «червоній» протиепідемічній зоні дозволено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо) за умови наявності у всіх співробітників закладу:
• міжнародного, іноземного або ж внутрішнього сертифікату про вакцинацію однією дозою однодозної вакцини або двома дозами дводозної вакцини;
• негативного ПЛР-тесту;
• експрес-тесту на антиген, проведеного не пізніше ніж за 72 години до відвідування;
• документа про одужання відвідувача, що підтверджується за допомогою застосунку «Дія».
У разі коли працівник відмовляється вакцинуватися або проходити тестування він має бути відсторонений від виконання обов’язків. Якщо керівник не відсторонює таких працівників від роботи, то він підлягає адміністративному стягненню у вигляді штрафу до 170 тис. грн.
Пропонуємо роботодавцям відпрацювати певний механізм стосовно процедури відсторонення працівника, щоб не мати проблем з трудовим законодавством.
Керівник закладу ресторанного господарства, найперше, має попередити працівників про відсторонення від роботи, провести відповідну роз’яснювальну бесіду з колективом. Потім видати наказ про відсторонення робітників, які відмовилися виконувати карантинні вимоги, із зазначенням причин, що зумовили видання цього наказу, та строку усунення цих причин. Якщо працівник не погоджується підписати цей наказ, складається комісійний акт про відмову.
Зарплата за відстороненими працівниками не зберігається, про це теж слід зазначити у наказі.
Допомога з тимчасової втрати працездатності не надається працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від вакцинації проти COVID-19. Виплати не здійснюються, тому що в період відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати відсутній факт втрати заробітку через хворобу або травму, або припинення роботи самого закладу.
Також треба враховувати, що період такого відсторонення від роботи не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні відпустки.
Допуск працівника до роботи треба, також, оформити наказом із долученням до нього копій документів, якими підтверджено вакцинування або негативні результати тестування.
Усі бажаючі мешканці мали можливість поспілкуватися, отримати відповіді та роз’яснення на свої питання. Озвучені питання взяті на контроль.
19 листопада 2021