Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

У Кривому Розі за ініціативою та сприянням міського голови Юрія Вілкула вперше пройшов фестиваль мистецтв національно-культурних товариств

Створено: 2011-09-19 09:17:18Оновлено:

17 вересня у Кривому Розі за ініціативою та сприянням міського голови Юрія Вілкула вперше пройшов фестиваль мистецтв національно – культурних товариств Кривого Рогу «Єдина родина – моя Україна». У заході взяли участь губернатор Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул, голова національного Конгресу національних меншин в Україні при Президентові України Ашот Авенесян та Генеральний Консул Республіки Польща Ян Гранат.

Культурні надбання своїх народів презентували 10 національних товариств Кривого Рогу: російське, вірменське, єврейське, грузинське, німецьке, молдовське, корейське, польське та азербайджанське. Учасники продемонстрували гостям фестивалю національні костюми, предмети національного побуту й декоративно-прикладного мистецтва, а також пригостили їх національними стравами.

Початком фестивалю стала святкова хода, у якій взяли участь понад 2 тисячі представників різних національно-культурних товариств у національному одязі під стометровим прапором Кривого Рогу. Це символізувало єднання задля спільного руху вперед.

«Сьогодні в Кривому Розі народилася ще одна чудова традиція. Це фестиваль мистецтв національно-культурних товариств міста, який ми проводимо вперше. Століттями в Україні й тут, на Криворіжжі, спільно в мирі й злагоді жили й живуть представники різних народів і віросповідань. І це є одним з найголовніших надбань нашої країни, нашого регіону і нашого міста», – сказав Олександр Вілкул, відкриваючи фестиваль.

Губернатор наголосив, що міць і слава Кривбасу, як і всієї України, створювалася зусиллями людей різних національностей. «Тому сьогодні у нас така дружна і згуртована міська громада», – зазначив він.

«У нашому місті живуть люди різних національностей. Але нас об'єднує одне: усі ми – криворіжці. Я упевнений, цей фестиваль ще більш зміцнить наша духовна єдність. Він збагатить нас культурними традиціями всіх народностей, які складають єдину структуру нашого суспільства. Я переконаний, що лише наша спільна щоденна праця зробить улюблене місто по-справжньому процвітаючим. Зі свого боку, ми докладемо всі зусилля для цього», - відзначив міський голова Юрій Вілкул. Юрій Григорович висловив подяку всім учасникам за збереження самобутньої культури, поглиблення міжнаціонального діалогу в Кривому Розі.

Фестиваль пройшов на площі біля міського театру драми та музичної комедії імені Т. Шевченка, де розмістилися інформаційні намети національно-культурних товариств, які презентували національне вбрання, предмети побуту та хатнього вжитку. А на сцені, яка була установлена просто неба, виступили національні колективи.

«Заснування криворізького фестивалю національно-культурних товариств – це ще один крок до єднання різних народів у межах цілісної української родини. Упевнений, що цей фестиваль дасть поштовх до створення нових національних організацій, які будуть вивчати та розвивати культуру й традиції свого народу та тим самим збагачувати культурну спадщину нашої України, Дніпропетровщини й Кривбасу», – підкреслив Олександр Вілкул.

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради