Представництво при реєстрації нерухомості
Часто у мешканців нашого міста виникає питання про реєстрацію нерухомості через представника (уповноважену особу). Законом передбачено, що для державної реєстрації нерухомості може звертатися власник, інший правонабувач, сторона правочину, у яких виникло речове право, або уповноважені ними особи.
Адміністратор чи державний реєстратор, що приймають заяву на реєстрацію, встановлюють особу заявника відповідно до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», яким визначено перелік документів, що можуть посвідчувати особу.
При подачі документів уповноваженою особою, державний реєстратор перевіряє обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи (довіреність, доручення тощо). Окремо слід виділити представництво юридичної особи, законне представництво, представництво власника, встановлене органами опіки чи піклування.
Обсяг повноважень особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи, перевіряється на підставі відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, за допомогою порталу електронних сервісів. Таким чином, керівнику юридичної особи не потрібно надавати ніяких додаткових документів на підтвердження своїх прав представляти підприємство.
Однак, якщо керівник передає свої повноваження іншій особі, така особа повинна мати доручення, яке видається її керівником чи іншою особою, уповноваженою установчими документами.
Для того, щоб підтвердити повноваження діяти від імені своєї неповнолітньої дитини батьки надають свідоцтво про народження, а законні представники, що звертаються за реєстрацією права власності малолітньої або недієздатної особи, що перебуває під опікою або піклуванням, надають рішення органу місцевого самоврядування чи рішення суду.
В умовах проведення на сході України операції об’єднаних сил та з метою забезпечення прав та законних інтересів її учасників виконком Криворізької міськради звертає увагу, що довіреність військовослужбовця або іншої особи, яка перебуває на лікуванні у госпіталі, санаторії та іншому військово-лікувальному закладі, може бути посвідчена начальником цього закладу, його заступником з медичної частини, старшим або черговим лікарем.
Довіреність військовослужбовця, що перебуває в пунктах дислокації військової частини, чи на території, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, а також довіреність члена сім'ї військовослужбовця може бути посвідчена командиром (начальником) цих частини, з'єднання, установи або закладу.
Окремо зауважимо, що якщо у населеному пункті немає нотаріусів, то довіреність особи, яка проживає в такому населеному пункті може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою сільської чи селищної ради, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном.
Ще одним випадком необхідності представництва інтересів є перебування особи в установі виконання покарань чи слідчому ізоляторі. В такому випадку довіреність може бути посвідчена начальником установи виконання покарань чи слідчого ізолятора.
У будь-яких інших випадках довіреність на право представляти інтереси фізичної особи з питань, що стосуються державної реєстрації прав на нерухомість, має бути посвідчена нотаріально.
За будь яких обставин, з метою захисту інтересів городян, переконливо радимо звертатися за представництвом до відомих Вам та перевірених людей, що дійсно будуть діяти виключно в Ваших інтересах.
Ми працюємо для Вас!
Наші контакти:
• Управління з питань реєстрації виконкому Криворізької міської ради: м. Кривий Ріг, вул. Героїв АТО, буд. 30; тел. 92-03-34, 92-03-22, 74-29-49; e-mail: [email protected].
• Центр адміністративних послуг «Віза»: м. Кривий Ріг, пл. Молодіжна, 1; «ГАРЯЧА ЛІНІЯ»- 0-800-500-459; e-mail: [email protected].
19 липня 2018