Модель соціального супроводу переселенців, розроблена в Кривому Розі, визнана кращою в Україні
Створено: 2018-06-19 15:28:01Оновлено: 2018-06-19 15:29:29
Міністерство соціальної політики рекомендуватиме діючу в Кривому Розі програму з інтеграції та адаптації для внутрішньо-переміщених осіб як платформу для загальнонаціональної роботи в цьому напрямку.
Півтора роки тому в Кривому Розі стартував пілотний проект з підтримки жителів східних областей України. За час військового конфлікту Кривий Ріг прийняв найбільшу кількість переселенців по Дніпропетровській області - 17 тисяч осіб. На сьогодні в місті проживає близько 10 тисяч чоловік.
За дорученням мера Юрія Вілкула був створений штаб з надання допомоги жителям тимчасово окупованих територій, у партнерстві з німецьким фондом GIZ було побудоване модульне містечко для переселенців. Також, внесені зміни до міської соціальної програми захисту - вона була доповнена розділом «Допомога внутрішньо-переміщеним особам».
Елла Соколюк, виконавчий директор благодійного товариства «Мережа» сказала: «Завдяки турботі міста, в першу чергу, мера Юрія Вілкула, була створена команда, до якої увійшли всі міські та районні служби. Був застосований так званий мультидисциплінарний підхід. Щомісяця команда в складі фахівців від освіти, соцзахисту, медицини, центру зайнятості виїжджала в райони, спілкувалася з людьми, з’ясовувала усі проблеми. Разом із соцслужбою та Інститутом розвитку міста був розроблений путівник для внутрішньо-переміщених осіб».
«Практика показує, що коли нова людина приїздить в інше місто, її найбільше цікавлять напрямки, пов'язані з освітою, охороною здоров'я, соцзахистом, працевлаштуванням і житлом. Путівник дає людям відповіді на всі ці питання. Протягом півтора років ми відпрацьовували разом з усіма службами кейс-менеджмент «Комплексний соціальний супровід внутрішньо-переміщених осіб». В Україні всього два подібних пілота – у Кривому Розі і Краматорську. І на сьогодні впроваджена у Кривому Розі комплексна модель - найкраща! », - підкреслила Соколюк.
Керівники проекту подякували меру Юрію Вілкулу за співпрацю і професійну командну роботу та вручили лист подяки.
Кривий Ріг - єдине місто на Дніпропетровщині, яке включило до програми соціального захисту мешканців пункт про переселенців. Мова йде про компенсацію на лікування, проживання в модульному містечку, оздоровлення дітей.
«Завдяки плідній співпраці, проведеній дуже якісній роботі, місто має можливість залучати інвестиції. Український фонд соціальних інвестицій розглядає питання про будівництво (або ремонт) житла для переселенців у Кривому Розі. Також, досвід Кривого Рогу буде поширюватися й на інші регіони. Зокрема, криворізькі фахівці навчатимуть три області - Харківську, Запорізьку, Дніпропетровську. Ми сміливо можемо говорити, що Кривий Ріг - марка надійності », - сказала Лариса Сидоренко, керівник проекту «Сприяння інтеграції та забезпечення прав внутрішньо-переміщеніх осіб у громаді міста Кривий Ріг».
Експерти також відзначили активну позицію міста з відновлення громадянських прав переселенців. На травневій сесії депутати Криворізької міськради направили звернення до Верховної Ради про підтримку даного законопроекту.
19 червня 2018