ДАЙДЖЕСТ ДІДЖИТАЛ-МЕСЕДЖІВ
Створено: 2021-03-19 15:41:10Оновлено: 2021-03-19 15:45:28
Кожного тижня ВАША DIGITAL «ВІЗА» інформує Вас про діджитал-зміни, які відбуваються у цифровому вимірі нашої держави і сьогодні ми підготували для Вас черговий дайджест.
Оскільки в Україні активно йде процес цифровізації всіх сфер життя, розвиток галузі електронних довірчих послуг теж набирає обертів, адже е-довірчі послуги й послуги е-ідентифікації мають бути зручними та доступними для кожного, особливо для працівників державних структур. Так, цього тижня Урядом ухвалено Постанову «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 749 і від 3 березня 2020 р. № 193», яка має на меті продовжити реалізацію експериментального проєкту щодо використання удосконалених е-підписів. Анонсовано, що працівники державних установ отримуватимуть удосконалені е-підписи без участі держструктур та зможуть використовувати їх нарівні з кваліфікованими, а у випадках, які потребують підвищеного захисту, працівники все ж обов'язково використовуватимуть кваліфікований е-підпис, що зберігається на захищеному носії (токені). Тож, очікуємо на її публікацію.
В той же час нагадуємо, що отримати кваліфіковані та удосконалені е-підписи можна у кваліфікованих надавачів е-довірчих послуг, з переліком яких Ви маєте змогу ознайомитись на сторінці «Публічні реєстри» в розділі «Послуги» на вебпорталі Центру «Віза».
До речі, наразі у застосунку Дія проводиться бета-тестування додаткового способу авторизації за допомогою NFC-чипу в ID-картці та PhotoID. В подальшому це дасть змогу отримати документи та послуги в Дії тим у кого вже є ID-картка, але немає 18 років, або їхній банк не підключений до системи Bank ID НБУ, а за допомогою технології PhotoID можна буде проходити переавторизацію, яку час від часу вимагає Дія.
Щодо законотворчої діяльності в сфері діджиталізації, то у середу Комітетом Верховної Ради України з питань цифрової трансформації розглянуто законопроєкт про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні (про Дія Сity), підготовлений до повторного першого читання. В оновленому законопроєкті вже враховано забезпечення створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу, залучення інвестицій, розбудови цифрової інфраструктури та залучення талановитих фахівців. Тепер законопроєкт у новій редакції буде подано на розгляд Верховної Ради та рекомендувано за результатами розгляду у повторному першому читанні прийняти його за основу.
Щодо цифрової освіти. На порталі Дія.Бізнес з’явився освітній курс для підприємців «Бізнес в аграрній сфері Grow Up: Agro», який містить практичну інформацію про управління фінансами та системний менеджмент, юридичні аспекти ведення агробізнесу, комунікації та маркетинг, управління персоналом, сертифікацію та логістику, дослідження закордонних ринків та головні аспекти успішних переговорів. А на національній онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта цього тижня розмістили вже п’ятий з шести модулів освітнього курсу «Підприємництво для школярів», який має назву «Презентація продукту та пошук інвесторів». У цьому серіалі всі бажаючі мають змогу дізнатися: що таке elevator Pitch та pitch deck; як зробити презентацію, за яку не соромно; як захопити своєю ідеєю будь-кого; де знайти потенційних партнерів, співробітників та інвесторів; які є варіанти фінансування власної справи; як узгодити співпрацю з інвестором; як будувати якісні ділові зв’язки.
А ще, наступного тижня в Україні стартує Європейський тиждень цифрової грамотності, який проводиться з метою надихнути та навчити людей цифрових навичок. Цього року подія відбуватиметься онлайн і на ній планується розгляд чотирьох основних тем:
- Базові цифрові навички та медіа грамотність;
- Кодування, STE(A)M та штучний інтелект;
- Просунуті цифрові навички та працевлаштування;
- Цифрова культурна спадщина.
Всі бажаючі можуть взяти участь у заході на Facebook-сторінці або на офіційному сайті Європейського тижня цифрової грамотності, де буде зручно переглядати всі українські та іноземні події, а в соцмережах інформацію про активності в рамках Європейського тижня цифрової грамотності можна буде відслідковувати за хештегами #AllDigitalWeek2021 та #AllDigitalWeekUkraine. Тож, долучайтесь і навчайтесь цифровим навичкам!
А наостанок хочеться розповісти про анонс нової послуги у застосунку Дія – послуги зі сплати податків, яка має з’явитися вже навесні. Як планується процес буде займати декілька кліків без жодних черг, стресу та контактів з держустановою. У застосунку Дія можна буде задекларувати власні доходи та сплатити податки і збори для ФОП — єдиний податок (ЄП) та єдиний соціальний внесок (ЄСВ). А на порталі Дія будуть доступні також декларування доходів та сплата податків фізичних осіб- громадян. У Дії можна буде подати декларацію у кілька кліків. Дія автоматично підтягне інформацію про рахунок установи та суми обов'язкових зборів до сплати, а для розрахунку ЄП залишиться лише внести суму доходу. Також буде система сповіщень про граничні дати подачі декларацій та сплати податків. Тож, з нетерпінням чекаємо нових послуг!
Користуйтеся сучасними сервісами нового покоління
та чекайте на наступні дайджести від ВАШОЇ DIGITAL «ВІЗИ»
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: [email protected],
19 березня 2021