ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ОФОРМЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ? РОЗ’ЯСНЮЄ ЦЕНТР «ВІЗА» («ЦЕНТР ДІЇ»)
Створено: 2024-12-18 14:30:49Оновлено: 2024-12-18 14:34:24
Зважаючи на норми діючого законодавства у сфері земельних відносин, подовжено термін оформлення права власності на земельні ділянки власниками невитребуваних земельних паїв до 1 січня 2028 року. Це означає, що з 1 січня 2028 року в Україні будуть визнані безхазяйними незадіяні земельні ділянки. Такі ділянки будуть передані у власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Тобто, у разі, якщо до 1 січня 2028 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Така земля переходить у комунальну власність територіальної громади.
Отже, якщо особа має державний акт старого зразка (акт червоного кольору) на право власності на земельну ділянку, утворену за рахунок земельної частки (паю), та у земельної ділянки відсутній кадастровий номер, власнику необхідно:
- замовити і розробити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) (виконується на договірній основі суб’єктом господарювання, який має у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників);
- зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру, і отримати Витяг про земельну ділянку з Державного земельного кадастру;
- з метою державної реєстрації прав власності на земельну ділянку звернутися до Центру «Віза» («Центр Дїї») або нотаріуса з відповідною заявою, оригіналами документів, необхідних для відповідної реєстрації, та документом, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав.
Якщо особа має державний акт нового зразка (акт зеленого кольору) на право власності на земельну ділянку, утворену за рахунок земельної частки (паю), та земельній ділянці присвоєний кадастровий номер, внесений до ДЗК, власнику бажано:
- з метою державної реєстрації прав власності на земельну ділянку звернутися до Центру «Віза» («Центр Дії») або нотаріуса з відповідною заявою, оригіналами документів, необхідних для відповідної реєстрації, та документом, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав;
- у 2024 році адміністративний збір за реєстрацію права власності у строк до п’яти робочих днів становить 300 гривень (не враховуючи комісії за переказ коштів);
- після реєстрації права власності на земельну ділянку, отримати на руки Витяг з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.
Якщо цього не зробити, власник не буде убезпечений від можливих негативних наслідків відсутності даних про власника земельної ділянки у ДЗК та Реєстрі речових прав.
При цьому треба врахувати, що облік земельних ділянок в Державному земельному кадастрі здійснюється за територіальною приналежністю земель.
Додатково повідомляємо, що з питання реєстрації земельної ділянки в Державний реєстр речових прав, можливо звернутись до будь-якого ЦНАПу України.
Звертаємо Вашу увагу, що під час воєнного стану в Україні, прийом у Центрі «Віза» здійснюється виключно за попереднім записом. Зареєструватися на прийом можливо, скориставшись вебпорталом Центру «Віза» https://viza.kr.gov.ua, або за допомогою чат-боту у месенджерах Viber та Telegram.
Позачергово в Центрі «Віза» («Центр Дії») обслуговуються заявники пільгових категорій, визначених законодавством, Захисники, Захисниці України та члени їх родин.
Завжди раді Вам!
Центр “Віза” (“Центр Дії”) - #Ваша довіра - наш досвід!
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза» «Центр Дії»:
e-mail: [email protected],
18 грудня 2024