Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ЗАПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КЕРІВНИКІВ ВИКОНКОМУ МІСЬКОЇ РАДИ У ПРЯМОМУ ЕФІРІ 1520.

Створено: 2020-12-18 16:42:49Оновлено: 2020-12-18 16:52:44

Продовжуємо фахові консультації у Контакт-центрі 1520. На цьому тижні криворіжці у прямому ефірі спілкувалися з директором департаменту у справах  сім’ї, молоді та спорту Світланою Лавренко, начальником служби у справах дітей Ларисою Хоружевою, начальником управління транспорту та телекомунікацій Сергієм Сиротюком та заступником начальника управління охорони здоров’я Тетяною Сухіною.

Не втрачають гостроти й питання роботи об’єктів бізнесу у карантин. На них, за проханням криворіжців, відповідала Ірина Рижкова, начальник управління розвитку підприємництва, яка зосередила увагу на практичному застосуванні Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Телефонували мешканці з запитаннями щодо роботи ринків у період повного локдауну. Ірина Рижкова акцентувала увагу, що  у період  з 8 по 25 січня 2021 року   заборонено роботу непродовольчих ринків та реалізація непродовольчих товарів на ринках, які мають  змішану спеціалізацію.

У передноворічний період криворіжців цікавила й робота ресторанів і кафе, чи працюватимуть?

З 19 грудня  2020р. заборонена діяльність

-         закладів громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) з організацією дозвілля, у тому числі проведення святкових заходів, банкетів, майстер-класів, публічних подій;

-         робота після 23-ї та до 7-ї години, із забороною проведення розрахункових операцій після 22-ї години, суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на виніс і діяльності після 23-ї години 31 грудня 2020 р. до 1-ї години 1 січня 2021 року.

-          У період з 8 по 25 січня 2021 року сфері громадського харчування (бари, ресторани, кафе тощо) дозволено лише здійснювати адресну доставку замовлень, замовлення на виніс та роботу закладів громадського харчування в аеропортах. Роботу закладів громадського харчування та місць для харчування  в готелях не дозволено з 11-ї години до 6-ї  години наступної доби, при цьому надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів не заборонено.

Актуальними залишаються питання надання медичної допомоги та роботи лікувальних закладів, на які відповіла Тетяна Сухіна, заступник начальника управління охорони здоров’я.

 * Що робити, якщо Вам або Вашим рідним відмовили в госпіталізації?

Необхідно звернутись до свого сімейного лікаря, з яким укладено декларацію  на медичне обслуговування. Лікар визначається з подальшою тактикою та в разі необхідності, надасть направлення  на госпіталізацію до лікарні. У випадках, коли стан пацієнта  загрожує життю, необхідно  викликати швидку медичну допомогу самостійно

* Як забезпечено лікарні міста кисневими концентраторами?

Наразі експлуатується 321 апарат, надійшло ще 100 кисневих  концентраторів, які розподіллено між 9 медзакладами міста.

* Що робити, якщо у вас з’явились симптоми COVID-19 та як працюють мобільні бригади з хворими на COVID-19?

Зателефонуйте сімейному лікарю. Він опитує, визначає стан та у разі підозри на COVID-19 направить мобільну бригаду, завдання якої взяти у хворого матеріал для подальшого проведення ПЛР- тесту на COVID-19.

ДОДАТКОВО. З 26 11.2020  громадяни України мають можливість  залишити запит на виїзд  мобільної бригади  через всеукраїнський контакт-центр МОЗ із протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 за безкоштовним номером 0-800-60-20-19.

Цікавили мешканців й питання отримання допомог, кредитів на отримання житла для молодих сімей та інші. Надала роз’яснення з цих питань директор департаменту справах  сім’ї, молоді та спорту Світлана Лавренко.

* Як отримати матеріальну допомогу на дітей з багатодітних родин?

Вперше, за ініціативи міського голови, у бюджеті міста на 2020 рік передбачені кошти для надання матеріальної допомоги усім багатодітним сім’ям з розрахунку 1 тис. грн. на дитину. (Підстава: рішення Криворізької міської ради  від 29.01.2020 №4441 «Про затвердження Положення про надання матеріальної допомоги багатодітним сім’ям міста бюджетним коштом»)

Матеріальна допомога надається багатодітним сім’ям міста та багатодітним сім’ям, що складаються з внутрішньо переміщених осіб, які виїхали з окупованої території та із зони проведення антитерористичної операції на сході України й операції об’єднаних сил у Донецькій і Луганській областях і взяті на облік в управліннях праці та соціального захисту населення виконкомів районних у місті рад.

Допомога нараховується лише на дітей, місцем реєстрації яких є Кривий Ріг.

Для отримання матеріальної допомоги одному з батьків необхідно звернутися до відділів у справах сім’ї і молоді виконкомів районних у місті рад з - особистою заявою на ім’я міського голови;

          - письмовою згодою на збір та обробку персональних даних, необхідних для призначення матеріальної допомоги, а також пред’явити:

         - паспорт одного з батьків багатодітної сім’ї;

         - довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки та мають відмітку в паспорті про відмову від прийняття такого номера);

         - посвідчення батьків багатодітної сім’ї;

         - свідоцтва про народження дітей.                

         У разі звернення за матеріальною допомогою внутрішньо переміщеної особи, до пакета документів додається копія довідки встановленого зразка, яка підтверджує статус.

Нагадуємо, що матеріальна допомога виплачується 1 раз протягом року, тому документи від сімей приймаються до 01 грудня 2020 року. Виплата допомоги здійснюється через банківські установи.

* Куди звернутися у разі домашнього насилля? Чи є у місті спеціальна установа або заклад, у якому надають допомогу таким людям?

Особа, яка зазнала домашнього насильства може звернутись за допомогою за наступними телефонами:

102 – відділ поліції;

93 08 68 -  департамент у справах сім`ї та молоді виконкому Криворізької міської ради;

097 357 71 00 – Криворізький центр соціальних служб для сімей, дітей та молоді, 

063 338 38 72, 099 366 63 44 - мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

В місті працює Комунальний заклад «Кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства в сім’ї «З надією в майбутнє» Криворізької міської ради», який є найбільшим в Україні притулком для жінок, які постраждали від домашнього насильства та розрахований на одночасне перебування 30 осіб. Основною метою діяльності комунального закладу є надання комплексної допомоги (психологічних, педагогічних, медичних, соціальних, юридичних, інформаційних послуг) особам, які постраждали від домашнього насильства, щодо яких існує загроза життю чи здоров’ю. Центр надає вказані послуги цілодобово, на безоплатній основі. Найголовніше завдання центру - вберегти від важких наслідків для життя та здоров'я постраждалих членів сім'ї у кризовий момент.

* Як отримати кредит на придбання житла молодим сім’ям?

На підставі Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні» №2998-XII від 05.02.93р. затверджено порядок надання пільгового довготермінового кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла (нова редакція Постанови Кабінету Міністрів України № 584 від 29.05.2001р.)

         Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 29.05.2001№584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» облік молодих сімей та одиноких молодих громадян, які виявили бажання отримати кредит, оформлення необхідних документів для отримання кредиту належить до функції Дніпропетровського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву».

         Вищезазначений фонд є єдиним у Дніпропетровській області який займається забезпеченням молодих сімей та одиноких молодих громадян  житлом шляхом надання  державних пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.

Правом на отримання пільгового довгострокового  кредиту  користуються молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни, вік яких:

-         одинокі – до 35 років;

-         сімейні – до 35 років;

-         неповна сім’я – до 35 років.

Документи, необхідні для постановки на облік Дніпропетровського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», як кандидата у позичальники:

-         заява;

-         документ, який посвідчує особу (копії паспортів чоловіка та дружини);

-         довідка про склад сім’ї;

-         довідка про час перебування на квартирному обліку для громадян, які проживають у містах та селищах міського типу (квартирний облік у виконкомі районної ради);

-         довідка з місця роботи (де, ким працюють, заробітна плата за 6 місяців);

-         копія свідоцтва про шлюб;

-         копія свідоцтва про народження дитини (дітей);

-         ідентифікаційний код (копії чоловіка, дружини).

Додаткові пільги при кредитуванні надаються громадянам, які мають:

-         одну дитину – безвідсотковий кредит;

-         двох дітей – погашається 25 відсотків;

-         трьох дітей – погашається 50 відсотків державою від суми наданого кредиту.

Надання пільг або припинення дії пільг оформляється на підставі відповідних документів з дня їх надання  до консультаційного центру фонду.

Фінансування здійснюється виключно у безготівковій формі. Сума кредиту визначається виходячи з норми 21м2 загальної площі на одну людину та додатково 20 м2 на сім’ю.

 Пільговий кредит надається лише один раз.

Адреса Дніпропетровського регіонального управління Державної спеціалізованої установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву»:  м. Дніпро, вул. Філософська, 39а, т. (073)420-29-10.

Були й запитання щодо роботи спортивних секцій у зв’язку з карантином.

Світлана Лавренко звернула увагу, що всі 10 комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста продовжують свою роботу, враховуючи вимоги протиепідемічних заходів, встановлених для «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19, які визначені постановою Кабінету Міністрів України.

Адміністрація шкіл забезпечує та організовує дотримання відвідувачами правил безпеки під час навчально-тренувальних занять, а саме проводить температурний скринінг всіх відвідувачів закладу, розміщує дезінфекційні засоби для обробки рук, перевіряє щоб відвідувачі дотримувались правил особистого захисту, а саме одягали маску, рукавички та обов’язково дотримувались безпечної дистанції при відвідування закладу.

З питання влаштування дитини до спортивної секції комунальних позашкільних навчальних закладів «Дитячо-юнацьких спортивних шкіл» необхідно звернутись до адміністрації даних закладів.

 

До начальника служби у справах дітей Лариси Хоружевої звернулися за допомогою з питання:

* Що робити якщо один з батьків, з ким проживає дитина, перешкоджає  у спілкуванні з рідною дитиною? Куди звертатись?

 Відповідно до статті 11 Закону України «Про охорону дитинства» кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.

Відповідно до ст.ст. 158, 159 Сімейного кодексу України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, орган опіки та піклування, за заявою матері, батька дитини, визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.

Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їх ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.

Якщо один із батьків ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод. У разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того з батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з ним. Особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

 

Начальник управління транспорту та телекомунікацій Сергій Сиротюк консультував щодо роботи громадського транспорту.

* Що робити у разі порушення водієм правил перевезення пасажирів?

 

У разі якщо Ви стали свідком порушення водієм правил перевезення пасажирів, необхідно записати, або запам’ятати номер маршруту, реєстраційний номер транспортного засобу, дату порушення та надати ці відомості безпосередньо до роботодавця цього водія, тобто перевізника маршруту (контактні дані знаходяться в салоні кожного транспортного засобу), або в письмовому вигляді до управління транспорту та телекомунікацій (м. Кривий Ріг, площа Молодіжна, 1).

Також можна звернутися до контакт-центру за коротким номером 15-20.

* Хто здійснює контроль за дотриманням перевізниками та пасажирами карантинних обмежень?

Основний контроль за дотриманням карантинних обмежень перевізниками міста Кривого Рогу та його мешканцями покладено на Національну поліцію та  Національну гвардію.

У разі якщо Ви стали свідком порушення карантинних обмежень, необхідно зателефонувати за номером 102 та повідомити про суть порушення.

* Проїзд учнів в комунальному транспорті по «Карту криворіжця».

Рішенням №417 від 19 серпня 2020 року виконкому Криворізької міської ради  у місті Кривому Розі для осіб, які здобувають повну, базову та загальну середню освіту в закладах освіти комунальної форми власності та обласного підпорядкування, професійну (професійно-технічну), фахову передвищу чи вищу освіту в закладах освіти міста за денною формою навчання, встановлено єдиний засіб оплати в міському електричному транспорті м. Кривого Рогу електронний квиток «Картка криворіжця».

У разі якщо у Вашої дитини відсутня «Картка криворіжця», необхідно звернутися до навчального закладу для її оформлення.

Сподіваємося, що спілкування онлайн з фахівцями було корисним, зекономило Ваш час та здоров’я!

Чекаємо на Ваші запитання й наступного тижня, з графіком консультацій можна ознайомитись за посиланням https://bitly.su/CPH3.

18 грудня 2020

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради