Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

Як корабель назвати, так він і попливе! Щодо вибору найменування об’єкту будівництва для суб’єктів містобудування»

Створено: 2019-10-18 15:28:07Оновлено: 2019-10-18 15:29:14

(коментує відділ з питань державного архітектурно-будівельного контролю виконкому Криворізької міської ради)

 

Цей матеріал підготовлений за результатами розгляду документів, що подаються для отримання дозволів на виконання будівельних робіт з будівництва об’єктів СС2 класу наслідків (відповідальності). Однак він актуальний не тільки для замовників об’єктів зазначеного класу наслідків. Адже перелік документів, які повинні бути оформлені належним чином до початку виконання будівельних робіт з будівництва об’єктів СС1, СС2 та СС3 класу наслідків (відповідальності) – ідентичний.

         Згідно із статтею 31 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (надалі по тексту – Закон) проектна документація на будівництво об’єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотримання вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил і затверджується замовником. Такий Порядок розроблення проектної документації на будівництво об’єктів (надалі – Порядок) затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 №45.

         Пунктом 8 зазначеного Порядку визначено, що назва об’єкта будівництва за проектною документацією має відповідати завданню на проектування, не змінюватися на всіх стадіях проектування та відображати вид будівництва та місце його розташування.

         Відповідно до частини 9 статті 29 Закону та п.п. 4.1 та 4.2 Порядку – завдання на проектування складається з урахуванням технічних умов, містобудівних умов та обмежень та затверджується замовником за погодженням із генпроектувальником (проектувальником).

         Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 29 Закону містобудівні умови та обмеження містять назву об’єкта, що повинна відображати вид будівництва та місце розташування об’єкта.

 

 

 

         Єдиним нормативно-правовим актом, яким визначено перелік основних реквізитів адреси об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна, чинним на сьогоднішній день, є Тимчасовий порядок реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.03.2019 №367.

         Відповідно до пункту 3 Тимчасового порядку основними реквізитами адреси об’єкта будівництва є:

- назва держави (Україна);

- назва адміністративно-територіальної одиниці (Автономна Республіка Крим; область; мм. Київ та Севастополь);

- назва району - для населених пунктів районного підпорядкування;

- назва населеного пункту або назва селищної чи сільської ради;

- назва гідрографічного, соціально-економічного, природно-заповідного або іншого подібного об’єкта (за наявності);

- назва вулиці (площі, майдану, шосе, проспекту, бульвару, алеї, провулку, узвозу тощо (за наявності) (далі - вулиця);

- номер об’єкта (групи будівель і споруд підприємства (як єдиного майнового комплексу), будівлі, споруди);

- номер корпусу - для об’єктів, які складаються з декількох корпусів;

- номер окремої частини об’єкта - для квартири, приміщення тощо.          

З аналізу вищезазначених нормативно-правових актів витікає, що вперше назва об’єкту наводиться у містобудівних умовах і обмеженнях, форма яких наведена у додатку до Порядку ведення реєстру містобудівних умов та обмежень, затвердженого наказом Мінрегіонбуду від 31.05.2017 №135, що в зайвий раз підкреслює пріоритетність, а відтак і відповідальність органу містобудування та архітектури, у формуванні назви об’єкту.

Що стосується об’єктів, для проектування яких отримувати містобудівні умови і обмеження не потрібно (перелік таких об’єктів затверджений наказом Мінрегіонбуду  №289 від 06.11.2017), то тут питання вибору правильної назви об’єкта будівництва вже більшою мірою залежить від кваліфікації проектувальника, який має надавати консультації замовнику будівництва згідно чинного законодавства.

Для отримання роз’яснень та консультацій з питань формування назви об’єкта будівництва та отримання дозвільних документів можна звернутись до працівників Відділу у Центрі адміністративних послуг "Віза" кожного понеділка з 13:00 до 16:00, середи з 9:00 до 12:00, четверга з 9:00 до 12:30 та з 13:00 до 16:00 години, а також звернутися за телефонами: (0564) 32-05-24; (0564) 92-05-35; (0564) 92-04-24; (0564) 92-04-45.

 

18 жовтня 2019

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради