Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

О. Вілкул: Крім безпосередніх виплат з міськбюджету ветеранам та членам їхніх сімей, важливо не забувати і про інші види підтримки - вже працює офіс «Я-Ветеран», а найближчим часом у місті буде впроваджено інститут помічників ветеранів

Створено: 2023-09-18 15:08:58Оновлено: 2023-09-18 15:11:00

Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул провів «круглий стіл» щодо допомоги військовослужбовцям та ветеранам, в якому взяли участь заступник директора Департаменту соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Руслан Кучук, військовослужбовці, представники громадських організацій, що опікуються учасниками бойових дій та їх сім’ями, депутати міськради, керівники управлінь виконкому міськради, представники Пенсійного фонду.

Місто - з вдячністю Захисникам та Захисницям. Починаючи з 2014 року у Кривому Розі налагоджена комплексна, системна програма підтримки учасників бойових дій, які відстоюють незалежність та свободу рідної країни. Для того, щоб зробити отримання різних послуг для військовослужбовців та їх родин максимально зручним та швидким, міська влада та Рада оборони Кривого Рогу створили один із перших в Україні сучасний, багатофункціональний офіс «Я-Ветеран». З початку відкриття - 1 червня 2023 року, вже надано майже 700 послуг воїнам. Кількість звернень збільшується, а перелік послуг розширено до 570 видів.

Про проєкт «Я-Ветеран» - пріоритети та переспективи подальшої роботи, йшла мова на засіданні круглого столу.

Говорячи про розширення напрямків ветеранської політики у місті, голова Ради оборони Олександр Вілкул акцентував увагу на запровадженні у Кривому Розі інституту помічників ветеранів. Це – один із напрямків державної політики по роботі з ветеранами і Кривий Ріг активно займається цим питанням – для цього буде створено КП «Сервісний офіс «Ветеран», фахівці якого пройдуть спеціальне навчання та будуть закріплені за ветеранами та будуть готові надавати їм різнопланову допомогу. "Помічниками" ветеранів будуть або ветерани, або члени сімей військовослужбовців.

Також Олександр Вілкул акцентував увагу на запровадженні діалогової платформи для комунікацій з ветеранської політики – політики Героїв; розширенні переліку послуг для ветеранів в офісі «Я-Ветеран», щоб в одному місці їх можна було отримати якомога більше та зручно; підтримці ветеранського спорту. А також - на підтримці ветеранського бізнесу та використання спеціального знаку (логотипу) «Створено Захисниками» для просування їх продукції на споживчому ринку; створенні криворізькими суб’єктами додаткових робочих місць для захисників і захисниць, у тому числі, з особливими потребами, шляхом участі в Урядовій програмі «єРобота»;

«Ветеранська політика - це дуже широкий спектр питань, починаючи із соціального захисту, медицини, юридичної підтримки, комунальної сфери – по багатьох із цих напрямків ми працюємо з 2014 року. Зараз перед нами нові виклики. Безумовно, ми продовжуємо допомагати нашим хлопцям та їх сімям. Та, найголовніше - ми маємо допомогти захисникам адаптуватися до життя після повернення з фронту. Ми підготували та погодили з громадськими організаціями конкретні пропозиції щодо працевлаштування, сприяння у відкритті власної справи, розширення переліку послуг в офісі «Я-Ветеран» – вони будуть прийматись на найближчому засіданні міськвконкому. Ми цінуємо та безмежно вдячні нашим воїнам, які захищають нас від ворога і зробимо все від нас залежне, щоб повернувшись до рідного міста, вони змогли інтегруватися у мирне життя. Кожен із них може розраховувати на всебічну підтримку у цьому», - підкреслив Олександр Вілкул.

У Кривому Розі працює унікальна для України Соціальна Програма, вона передбачає понад 30 видів виплат для більш як 50 різних категорій. Станом на 1 вересня 2023 року на реалізацію міської Програми соціального захисту профінансовано майже 430 млн грн. У 2023 році на виплати грошової допомоги ветеранам, військовослужбовцям та членам їхніх сімей із міського бюджету передбачено 92,3 млн грн. В цілому, починаючи з 2014 року, за різними напрямками криворізьким військовим частинам, ветеранам, захисникам та захисницям з міського бюджету спрямовано понад 1 мільярд 160 мільйонів гривень.

Щороку заходи програми розширюються. У тому числі, з міського бюджету проведено виплати одноразової матеріальної допомоги у розмірі 100 тис. грн сім’ям військовослужбовців, які загинули, щорічно надається одноразова матеріальна допомога у розмірі 5000 грн учасникам бойових дій. У розмірі 1 прожиткового мінімуму (зараз 2580 грн), щомісячно надається матеріальна допомога членам сімей, у тому числі дітям військовослужбовців, які загинули або пропали безвісти в зоні проведення АТО та ООС.

Також, згідно з рішенням Криворізької міської ради, військовослужбовці, які мешкають у Кривому Розі, звільнені від оплати: частки вартості послуги за оформлення паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон, такою пільгою вже скористались 458 воїнів; адміністративного збору за проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно.

Директор департаменту соціальної політики Інеса Благун сказала: «170 адміністративних послуг тільки соціального спрямування в рамках комплексної послуги «Я Ветеран» надаються нашим захисникам. Це послуги, пов’язані з набуттям статусів, видачі посвідчень, призначення державних соціальних допомог і компенсацій, оформлення пільг та житлових субсидій, послуг з працевлаштування і профнавчання та інші. Поряд з державними виплатами та соціальними гарантіями місто надає підтримку своїм мешканцям. Підкреслю, що у період воєнного стану, незважаючи на економічні труднощі, місто зберегло всі виплати матеріальних допомог та пільг, які надавали і надаються криворіжцям з міського бюджету».

 

18 вересня 2023

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради