«ДІДЖИТАЛ ВІЗА»: цікавинки української цифровізації
Створено: 2021-06-18 16:39:15Оновлено: 2021-06-18 16:51:11
Кожного тижня ВАША DIGITAL ВІЗА анонсує цікавинки української діджиталізації, але сьогодні розпочнемо з себе. Нарешті, через особистий кабінет на вебпорталі Центру адміністративних послуг «Віза», можливо не тільки подати документи, а й отримати дозвіл на порушення об’єктів благоустрою в електронному вигляді. Документ має таку ж юридичну силу, що і оригінал. Підтвердженням його справжності є QR-код, який розміщується в нижньому лівому куті з інформацією про підписувача. А перевірити кваліфікований електронний підпис можна за допомогою Порталу Дія, завантаживши одразу 2 файли з розширенням doc.p7s та .pdf.
Ваш Центр «Віза» не зупиняється на досягнутому та продовжує вдосконалюватися. Тож, відсьогодні, розширено кількість муніципальних послуг, що надаються через вебпортал Центру «Віза» і їх вже 11. Наразі, в тестовому режимі доступна послуга «Погодження маршруту руху великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами міста». Отримувати послуги дистанційно зручно і особливо актуально в період карантинних обмежень.
До речі, 16 червня в програмі «Ракурс» на каналі Рудана ми розповідали про електронні сервіси для криворіжців. Найцікавіше та найновіше можна переглянути онлайн на вебпорталі Центру «Віза» в розділі «Новини» - «Відеогалерея».
А тепер, ми зібрали для Вас новини діджиталізації цього тижня, до речі, він виявився дуже насиченим.
Вчора Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроект про paperless! З 23 серпня Україна починає шлях до режиму без паперів. До 2024 року Мінцифра планує оцифрувати 100% послуг.
Що він передбачає?
- держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо інформація є в держреєстрах;
- перенесення всіх держпроцесів в екосистему Дії, щоб у смартфоні можна було отримати будь-яку довідку, документ, згенерувати документи онлайн.
Українцям стануть доступні електронні послуги та документи для всіх життєвих ситуацій: запис в дитсадочок, вступ до університету, оформити пенсію, право на землю, нерухомість тощо.
Також, цифровізація торкнулася досудового розслідування. Вступив в силу закон про Е-case, який дозволить прискорити процес проходження процесуальних документів. Дані будуть доступні онлайн для слідчих, дізнавачів, прокурорів, слідчих суддів і суду. Крім того, система спростить процедуру доступу до матеріалів стороні захисту.
А ще, Уряд затвердив Положення про реєстр кваліфікацій.
Функціями Реєстру є інформування про:
- професійні та освітні кваліфікації, професійні стандарти, кваліфікаційні центри — шляхом оприлюднення відомостей у відкритому доступі в межах Реєстру;
- документи про присвоєні/підтверджені професійні кваліфікації — шляхом надання інформації з обмеженим доступом реєстратору;
- розроблення професійних стандартів.
Усі відомості, що містяться в Реєстрі, є відкритими, крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом.
Щодо цифровізації митниці. Тривалий час підприємці в Україні не мали доступу до детальних даних зовнішньоекономічної діяльності. Відтепер українські підприємці можуть переглядати експортно-імпортні декларації на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних, а також отримувати дані за допомогою API-сервісу. Це допоможе бізнесу краще планувати свою діяльність, спиратися на підтверджені та офіційні дані, а органам влади ефективніше взаємодіяти з бізнесом. Дані оновлюватимуться щомісячно.
А ще, невдовзі можна буде отримати в Україні міжнародний сертифікат з навичок володіння комп’ютером. Сертифікат ICDL потрібен для навчання та сертифікації цифрових навичок державних службовців, при працевлаштуванні до приватних компаній, у разі вступу до вишів у багатьох країнах. Для отримання сертифікату треба буде пройти навчання, яке охоплює усі необхідні цифрові компетентності, згідно з європейським баченням. Тренувальне онлайн-тестування буде доступне на порталі Дія.Цифрова освіта.
І ще, приємна новина! Нацбанк дозволив відкривати рахунки в банках з Дією. Тепер під час відкриття рахунків потрібно лише показати цифровий документ: ID-картку, закордонний паспорт, свідоцтво про народження та ідентифікаційний номер.
Також, не виходячи зі смартфону можна оформити поліс для виїзду за кордон за декілька кліків:
- обрати зручний застосунок: Viber (https://www.viber.com/ekta_insure) чи Telegram (https://t.me/ic_ekta_bot);
- у месенджері обрати територію покриття та період поїздки;
- для передання копії даних закордонного паспорта обрати пункт «Надіслати через Дію»;
- погодити запит у застосунку Дія та сплатити вартість полісу;
- зберегти страховий поліс у телефоні або на електронній пошті.
Щасливої подорожі!
А для тих, хто повертається з-за кордону - більше не потрібно завантажувати застосунок «Вдома», оскільки цього тижня всі області України перейшли в “зелену” епідеміологічну зону, а це означає послаблення карантинних обмежень. Він був призначений для тих, хто повертався з-за кордону та мав пройти 14-денну самоізоляцію.
Долучайтесь до користування сучасними сервісами нового покоління!
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
Тел. 0-800-500-459 (безкоштовно),
e-mail: [email protected],
18 червня 2021