Алгоритм щодо виконання капітального ремонту у житлових будинках, яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (за умови надання звернень щодо виконання капітального ремонту в житлових будинках ОСББ
На виконання Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирного будинку в м. Кривому Розі на 2020-2022 роки.
Крок перший.
Фінансова підтримка надається для проведення капітального ремонту житловим будинкам, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ), які не отримували фінансову допомогу з міського бюджету.
Один багатоквартирний будинок має право на отримання коштів підтримки ОСББ один раз.
Надання допомоги у фінансуванні капітального ремонту одного конструктивного елементу багатоквартирного будинку, співвласниками якого створено ОСББ, здійснюється за умови співфінансування мешканцями житлового будинку на реалізацію проекту в розмірі 8 грн., на 1 м2 загальної площі приміщень будинку.
Крок другий.
Щороку виконкоми районних у місті рад надають пропозиції щодо представників району для участі у комісії на визначення переліку житлових будинків, в яких створено ОСББ для виконання капітального ремонту.
Крок третій.
За результатами наданих пропозицій виконкомів районних у місті рад, рішенням виконкому Криворізької міської ради затверджується комісія щодо розгляду заяв голів та/або управляючих ОСББ на виконання капітальних ремонтів житлових будинків. Зазначена комісія створюється щороку, у період дії Програми.
Крок четвертий.
Фінансова підтримка на виконання капітального ремонту, одного конструктивного елементу надається на житловий будинок в якому створено ОСББ, голови та/або управляючі якого з 02.01. по 31.01. (робочі дні) дії Програми, подали звернення до виконкому Криворізької міської ради щодо виділення допомоги для виконання капітального ремонту житлового будинку.
Звернення, які находили раніше до виконкому Криворізької міської ради, Криворізької міської ради та департаменту розвитку інфраструктури міста щодо вирішення питання виконання капітального ремонту в житлових будинках, яких створено ОСББ, не враховуються.
Крок п’ятий.
Для отримання коштів на підтримку ОСББ голова та/або управляючий ОСББ надає наступні документи:
- заяву в довільній формі за підписом голови та/або управляючого ОСББ;
- копію статуту ОСББ;
- копію витягу із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців про державну реєстрацію об’єднання співвласників багатоквартирного будинку;
- оригінал протоколу загальних зборів про виконання капітального ремонту одного конструктивного елементу будинка, мешканцями яких створено ОСББ та згоди щодо співфінансування;
- документ, що підтверджує повноваження голови та/або управляючого ОСББ;
- лист-зобов’язання щодо співфінансування робіт з капітального ремонту мешканцями житлового будинку за підписом голови та/або управляючого ОСББ;
- довідку про відкриття банківського рахунку;
- довідку щодо загальної площі житлових та нежитлових приміщень житлового будинку за підписом голови та/або управляючого ОСББ.
У разі надання комісії висновку про стан будівельних конструкцій житлового будинку, виконаний спеціалізованою організацією, яка має відповідні документи згідно з вимогами чинного законодавства України, в якому технічний стан конструктивного елементу будинку віднесено до ІV категорії, ОСББ незалежно від черговості включається до складу житлових будинків, яким поза чергою здійснюється капітальний ремонт. При цьому, якщо конструктивний елемент будинку перебуває в аварійному стані, то повинні бути застосовані заходи з відселення мешканців, для усунення непередбачуваної аварійної ситуації.
Усі документи надаються разом з заявою скріплені підписом, (у разі наявності) печаткою ОСББ, прошитими та пронумерованими.
У разі перереєстрації житлово-будівельного кооперативу в ОСББ, підтримка ОСББ здійснюється у тому ж обсязі, що і при створені ОСББ.
Кошти підтримки ОСББ спрямовуються виключно для здійснення капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та не підлягають розподілу між співвласниками.
Голови та/або управляючі ОСББ несуть персональну відповідальність за достовірність наданої інформації й документів відповідно до чинного законодавства України.
Крок шостий.
Черговість виконання капітальних ремонтів формується відповідно до заяв наданих головами та/або управляючими ОСББ щодо виконання капітального ремонту. У разі, якщо заяви надійшли в один день, черговість вибудовується по номеру реєстрації звернення.
Перелік житлових будинків, де необхідно виконати капітальний ремонт житлових будинків, в яких створено ОСББ оприлюднюється на офіційних сайтах виконкому Криворізької міської ради.
З черговістю виконання капітального ремонту житлових будинків, де необхідно виконати капітальний ремонт можна ознайомитись на офіційних сайтах виконкому Криворізької міської ради.
Крок сьомий.
На початку року з 01.02. по 05.02. голови та управляючі ОСББ, яких визначили комісійно з урахуванням бюджету конкурсу, надають членам комісії попередній кошторис на виконання капітального ремонту житлового будинку, в якому створено ОСББ.
Крок восьмий.
По наданим попереднім кошторисам головами та/або управляючими ОСББ, комісія в межах наданого фінансування з міського бюджету, визначає загальну суму коштів на виконання капітального ремонту.
Крок дев’ятий.
Комісія затверджує остаточний перелік будинків ОСББ з урахування фінансової можливості передбаченої у міському бюджеті на поточний рік для фінансування Програми, який оприлюднюється на офіційних сайтах виконкому Криворізької міської ради.
Крок десятий.
Протягом року після отримання підтримки ОСББ голова та/або управляючий ОСББ зобов’язані надати головному розпоряднику (департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради) акти виконаних робіт у межах коштів, перерахованих на рахунок ОСББ та фотоматеріали (або інші візуальні матеріали) виконання заходів з капітального ремонту житлового будинку.
18 квітня 2019