Алгоритм щодо виконання капітального ремонту у житлових будинках, яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (при умові застосування відбору пропозицій за критеріями)
На виконання Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирного будинку в м. Кривому Розі на 2020-2022 роки.
Крок перший.
Фінансова підтримка надається для проведення капітального ремонту житловим будинкам, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ), які не отримували фінансову допомогу з міського бюджету.
Один багатоквартирний будинок має право на отримання коштів підтримки ОСББ один раз.
Надання допомоги у фінансуванні капітального ремонту одного конструктивного елементу багатоквартирного будинку, співвласниками якого створено ОСББ, здійснюється за умови співфінансування мешканцями житлового будинку на реалізацію проекту в розмірі 8 грн., на 1 м2 загальної площі приміщень будинку.
Крок другий.
Для участі у відборі пропозицій на надання фінансової підтримки з міського бюджету головами та управляючими ОСББ з 01.11. до 09.01. (у відповідні робочі дні) кожного року дії Програми, надаються наступні документи, а саме:
- заяву в довільній формі на ім’я голови комісії з відбору пропозицій по критеріям за підписом голови та/або управляючого ОСББ;
- копію статуту об’єднання;
- попередній кошторис;
- лист-зобов’язання щодо співфінансування проекту за підписом голови та/або управляючого ОСББ за встановленою формою;
- довідку щодо загальної площі житлових та нежитлових приміщень житлового будинку за підписом голови та/або управляючого ОСББ;
- оригінал протоколу загальних зборів про участь у відборі на виконання капітального ремонту за встановленою формою;*
- інформацію виконкому районної у місті ради, за встановленою формою, про дотримання ОСББ Правил благоустрою у місті Кривому Розі, затверджених рішенням міської ради від 21.10.2015 №4038, а саме: утримання прибудинкової території в задовільному стані, своєчасне проведення робіт з покосу карантинних рослин, очищення від снігу, участі в «чистих четвергах», прибиранні контейнерного майданчику;
_____________________________________________________________________________________
*- протокол має бути підписаним співвласниками у відповідності до вимог статуту об’єднання та Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку»
- розрахунок наявності/відсутності заборгованості співвласників за надані житлово-комунальні послуги (тепло-, водо-, газо-, електропостачання,
вивезення твердих побутових відходів, з управління багатоквартирним будинком попереднім управителем), підтверджений довідками підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг, у якому відображено різницю між заборгованістю станом на 01 число місяця, що передує місяцю проведення конкурсу, та на 01 число такого ж місяця попереднього року в розрахунку на 1 м2 загальної площі будинку;
- розрахунок розміру середньомісячних витрат ОСББ на проведення робіт з ремонту конструктивних елементів будинку та внутрішньобудинкових інженерних мереж у перерахунку на 1 м2 загальної площі приміщень будинку.
Розрахунок проводиться за формулою:
Z - розмір середньомісячних витрат ОСББ на проведення робіт з ремонту конструктивних елементів та внутрішньобудинкових інженерних мереж у перерахунку на 1 м2 загальної площі приміщень будинку (визначається у грн./м2);
Е - загальна сума коштів, фактично витрачена ОСББ на проведення робіт з ремонту конструктивних елементів та внутрішньобудинкових інженерних мереж, підтверджена даними бухгалтерського обліку (визначається у грн.):
Т – кількість місяців з моменту самостійної господарської діяльності ОСББ до моменту підготовки пропозицій для участі у відборі (визначається у місяцях);
S – загальна площа будинку (визначається у м2).
- узагальнюючу інформація щодо переліку робіт з ремонту конструктивних елементів та внутрішньобудинкових інженерних мереж із зазначенням загальних сум та по видах виконаних робіт.
У разі надання комісії з відбору пропозицій висновку про стан будівельних конструкцій житлового будинку, виконаний спеціалізованою організацією, яка має відповідні документи згідно з вимогами чинного законодавства України, в якому технічний стан конструктивного елементу будинку віднесено до ІV категорії, ОСББ незалежно від критерій оцінювання, включається до складу переможців та поза чергою здійснюється капітальний ремонт. При цьому, якщо конструктивний елемент будинку перебуває в аварійному стані, то повинні бути застосовані заходи з відселення мешканців, для усунення непередбачуваної аварійної ситуації.
Пропозиції надаються у письмовій формі, в запечатаному конверті. Пакет документів прошивається нитками. На конверті повинно бути зазначено: повне найменування та місцезнаходження організатора відбору пропозицій за критеріями щодо надання фінансової підтримки, повне найменування ОСББ, його місцезнаходження, номери контактних телефонів, адреса електронної пошти.
Голови та/або управляючі ОСББ несуть персональну відповідальність за достовірність наданої інформації й документів відповідно до чинного законодавства України.
Крок третій.
Надані по відбору пропозиції реєструються у відповідному реєстрі, що ведеться секретарем комісії.
Після закінчення терміну подання пропозицій по відбору, комісія не пізніше наступного робочого дня здійснює їх розкриття.
Усі засідання комісій є відкритими та затверджуються протоколами.
Після розкриття пропозицій комісія їх опрацьовує та перевіряє в термін 5-ти робочих днів.
Після опрацювання пропозицій в установлений строк, головам та/або управляючим ОСББ надається 5-ть робочих днів для усунення виявлених під час перевірки недоліків, а саме:
- надання не повного пакету документів;
- виявлення, під час перевірки, недостовірної інформації (описок, арифметичних помилок при проведенні розрахунків).
Виправлені пропозиції від голів та/або управляючих ОСББ приймаються комісією не пізніше 10-ти робочих днів після розкриття пропозицій.
У разі надання головами та/або управляючими ОСББ пропозицій після встановленого строку, вони не підлягають перегляду та допущенню до вибудовуванню по критеріям.
Крок четвертий.
Після усунення головами та/або управляючими ОСББ виявлених під час перевірки недоліків комісія не пізніше 15-ти робочих днів, визначає переможців по критеріям.
Крок п’ятий.
Усі пропозиції оцінюються за бальною системою.
Максимальна кількість балів – 100, що враховують:
1. мінімальний розмір заборгованості мешканців багатоквартирного будинку за житлово-комунальні послуги у перерахунку на 1 м2 загальної площі будинку – до 50 балів;
2. наявність виконаних ОСББ робіт з ремонту конструктивних елементів та внутрішньобудинкових інженерних мереж будинку – до 45 балів. При цьому базовими є 30 балів, а за кожен вид робіт додається один бал;
3. виконання заходів, про дотримання ОСББ Правил благоустрою у місті Кривому Розі, затверджених рішенням міської ради від 21.10.2015 №4038, а саме: утримання прибудинкової території в задовільному стані, своєчасне проведення робіт з покосу карантинних рослин, очищення від снігу, участі в «чистих четвергах», прибиранні контейнерного майданчику. Оцінюється в 1 бал за кожен захід. Максимальна кількість 5 балів.
Крок шостий.
Переможцями конкурсу стають голови та/або управляючі ОСББ пропозиції яких набрали найбільшу кількість балів.
При визначенні переможців комісія враховує обсяг коштів, передбачених у міському бюджеті для фінансування Програми.
Крок сьомий.
Переможці конкурсу укладають договори на реалізацію проектів – переможців з головними розпорядниками коштів.
18 квітня 2019