Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану - що треба знати пересічному громадянину?
Створено: 2025-03-18 15:21:28Оновлено: 2025-03-18 15:23:25
Приватизація землі в Україні - це процес передачі земельних ділянок із державної чи комунальної власності у приватну власність громадян. Під час дії воєнного стану в Україні цей процес зазнав певних обмежень. Однак є винятки, за яких приватизація земельної ділянки можлива навіть в умовах воєнного стану.
Приватизація дозволена у таких випадках:
- на земельній ділянці є обʼєкти нерухомості, які знаходяться у приватній власності;
- земельна ділянка надалася у користування до 01 січня 2002 року (наявні підтверджувальні документи, а саме державні акти на право постійного користування землею, договори оренди землі тощо.);
- виконання рішення суду, яке набрало законної сили.
- На решту випадків безоплатної передачі земель державної, комунальної власності у приватну власність в межах норм, зазначених у статті 121 Земельного кодексу України, тимчасово діє заборона.
Для приватизації земельної ділянки в умовах воєнного стану необхідно:
- отримати технічну документації із землеустрою;
- подати заяву до Центру «Віза» («Центр Дії») або терпідрозділів;
- отримати рішення про передачу земельної ділянки у власність;
- зареєструвати право власності .
Нагадуємо, що в умовах воєнного стану в Україні Центр «Віза» («Центр Дії») здійснює прийом документів та видачу готових результатів послуг виключно за попереднім записом. Зареєструватись на прийом можна за допомогою вебпорталу Центру «Віза» («Центр Дії»), за посиланням: https://viza.kr.gov.ua в розділі «Запис на прийом» або через «Мій кабінет», чат-боту в месенджерах Viber та Telegram, мобільного застосунку «Попередня реєстрація в електронній черзі Центру «Віза», або скориставшись швидким посиланням за допомогою QR-кодів:
Центр «Віза» («Центр Дії») - #Ваша довіра - наш досвід!
Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
e-mail:[email protected],
18 березня 2025