Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520

Створено: 2021-03-18 13:52:35Оновлено: 2021-03-18 13:54:05

В.О. НАЧАЛЬНИКА  УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ МІСТА ВИКОНКОМУ  КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ МАРИНА ДРОННІКОВА

 

  • Про виявлення аварійних, занедбаних, непридатних для подальшого використання  будівель та споруд, які розташовані поруч з житловими будинками, об’єктами освіти, культури тощо

 

        Слід зазначити, що у місті Кривому Розі комунальне майно  територіальної громади міста, у т. ч. об’єкти нерухомості, закріплене за комунальними підприємствами, установами, закладами та органами місцевого самоврядування та перебуває на їх балансовому обліку.

 Відповідальність за належне утримання  комунального нерухомого майна покладається безпосередньо на їх  балансоутримувачів, при цьому  у разі виявлення аварійно-небезпечних будівель та споруд  необхідно провести їх технічне обстеження та визначитися щодо доцільності їх подальшого існування або знесення та впорядкування території навколо  списаних об’єктів.

        Стосовно  будівель та споруд інших  форм власності обов’язок  належного технічного утримання  цих  об’єктів покладається на  їх власників, які не завжди дотримуються існуючих правил з благоустрою у місті.  У зв’язку з цим  наявні випадки неналежного санітарного стану  біля окремих будівель та споруд у різних районах міста; влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на  прилеглій та прибудинковій території. Для реагування  на отримані скарги виконкоми районних у місті рад, у межах  повноважень, проводять перевірки об’єктів; встановлюють власників такого нерухомого майна, складають адміністративні протоколи про здійснення правопорушень, накладання й стягнення штрафів.

       У разі відсутності власників об’єктів, розглядається питання доцільності започаткування процедури визнання нерухомого майна безхазяйним з наступною передачею його у власність територіальної громади міста.

В.О.НАЧАЛЬНИКА ВІДДІЛУ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

АПАРАТУ МІСЬКОЇ РАДИ І ВИКОНКОМУ

ВАЛЕНТИНА ЮРЧЕНКО

 Якщо ціна товару у чеку відрізняється від ціни, зазначеної на ціннику, які права споживача?

Шановні споживачі, коли ви купуєте будь-який товар, відбувається укладення договору купівлі-продажу з магазином.

Згідно зі статтею 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу продавець зобов’язується передати товар у власність покупцеві, а покупець приймає або зобов’язується прийняти цей товар і сплатити певну грошову суму.

У статті 691 ЦК зазначено, що покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Отже, грошова сума – ціна ─ є умовою договору, яка вам відома і на яку ви погоджуєтесь.

Товар вам повинні продати за ціною, яка зазначена на ціннику.

Увага! При придбанні продукції звертайте увагу на зазначену у розрахунковому документі ціну товару.

У разі виникнення непорозумінь щодо вартості товару радимо вам першочергово звернутися до керівництва магазину.

Чи обов’язково суб’єкт господарювання повинен видати, без нагадування споживачем, розрахунковий документ?

Відповідно до ч.11.ст 8 Закону України «Про захист прав споживачів», під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Така норма передбачена і правилами торгівлі як продовольчими товарами, так і непродовольчими.

Якщо суб’єкт господарювання не видав покупцю розрахунковий документ, то у цьому випадку покупець повинен вимагати його видачу.

Чек для споживача – це гарантія права на звернення до суб’єкта господарювання щодо усунення виявленого недоліку товару, заміни товару або повернення коштів та до органів, що здійснюють захист споживачів, а також – для  вирішення спірного питання у суді.

Нагадаю, відповідно до ч.11. ст 8 даного Закону, вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа, а щодо товарів, на які встановлено гарантійний строк, - технічного паспорта чи іншого документа, що його замінює, з позначкою про дату продажу.

На ринку також треба вимагати видачу розрахункового документу?

Так, продавець на ринку (чи виконавець послуг) також повинен видати товарний чек, який підтверджує факт купівлі, в якому зазначається: найменування суб’єкта господарювання і ринку, ряд і номер торгового місця, ціну товару, дату продажу, прізвище, ініціали продавця та його підпис. В свою чергу покупець повинен вимагати видачу чеку, щоб у подальшому мати можливість при виникненні спірного питання себе самостійно захистити.

 

 

18 березня 2021

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради