Кривий Ріг - місто талановитої хороброї молоді, яка має потужний інтелектуальний потенціал та жагу до Перемоги
Створено: 2024-12-17 16:18:47Оновлено: 2024-12-17 16:21:16
У Кривому Розі мешкає близько 160 тисяч молодих громадян віком від 14 до 35 років.
Сучасні випробування згуртували молодь. Багато юнаків і дівчат йдуть до лав ЗСУ, щоб давати відсіч агресору та займаються волонтерством.
Міська влада завжди підтримує молодь у всіх її починаннях. Розроблена молодіжна програм «Нова генерація – перспектива та успіх Кривбасу» на 2021-2025 роки, яка сприяє напрацюванню нових механізмів підтримки молоді, збільшенню кількості осіб, охоплених соціальними послугами, розвиненню молодіжного потенціалу та використанню його в інтересах інноваційного розвитку міста. У рамках Програми працюють молодіжні виконкоми міста та районних у місті рад, до складу яких входить учнівська, студентська та робітнича молодь.
Молодіжний виконком м. Кривого Рогу став ініціатором проведення:
- зустрічі з представниками студентських рад вищих навчальних закладів міста і молодіжних виконкомів районних у місті рад з питання психологічної підтримки молоді під час війни (березень 2024 року);
- акції «Твоя кров – дар життя. Стань частиною великої родини донорів крові в м. Кривому Розі» (лютий-березень та жовтень-листопад);
- відео флешмобу «З Шевченком у серці» (березень);
- фото челенджу до Дня вишиванки (травень);
- тижня безпеки дорожнього руху (листопад).
Організована співпраця з міжнародними організаціями та фондами. Так, у лютому 2024 року молодь допомагала в реалізації проєкту «Спільно Кемп. Громади», який проводила ГО «Культурна платформа Закарпаття» спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Було проведено 16 заходів з креативної економіки на базі 4 палаців культури міста для підлітків та молоді віком 10-17 років.
Реалізовано проєкт «Спільно Кемп» – літній простір для молоді 10-24 років, де учасники могли відвідати активності за 7 модулями: акторська майстерність, саунддизайн, практика вільного руху, сучасне мистецтво, технології та інновації, режисура, дизайн.
У рамках створення нової екосистеми сучасної молодіжної культури в місті працює мобільна аудіовізуальна студія «KONTENTA» для розвитку молоді у сфері креативних індустрій. Вона дає можливість проводити індивідуальну студійну роботу, групові заняття та лекції, записувати вокал і музичні інструменти, знімати відеоблоги.
Кривий ріг став єдиним українським містом, що взяло участь у Європейському танцювальному флешмобі «WORK it OUT 2024», представляючи промисловість України на міжнародній арені. Флешмоб організовано в межах святкування Дня індустріальної культури, щоб об’єднати молодь та підкреслити важливість збереження промислових об'єктів як культурної спадщини.
Відбулися зустрічі криворізької молоді в Дуйсбурзі (Німеччина), Любліні (Польща), Еспоо (Фінляндія) з представниками молоді цих міст-партнерів Кривого Рогу.
За ініціативи молоді проведено форуми «Кар’єрний старт: нові можливості для молоді» та «Молодь ПРО молодь», воркшоп і стратегічні сесії з розробки стратегії розвитку молодіжної політики у місті, реалізується Програма «UPSHIFT» (10 команд-переможців отримають гранти у розмірі 2 тис. доларів кожна).
У місті відкрито Комунальну установу «Криворізький молодіжний центр» Криворізької міської ради. Метою Молодіжного центру є вирішення питань соціального становлення та розвитку молоді, залучення її до реалізації молодіжної політики в місті, підтримка грантової й волонтерської діяльності, молодіжних ініціатив та проєктів. Наразі тривають ремонтні роботи та обладнання Молодіжного центру за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).
У цьому році молоді лідери пройшли тренінги за програмою «Молодіжний працівник». Частина з них є основою, ядром Молодіжного центру.
Щорічно 200 найталановитіших представників молодого покоління отримують відзнаки Криворізького міського голови за видатні досягнення в культурі, спорті, науковій та інтелектуальній діяльності, за розвиток молодіжного руху й студентського самоврядування.
Студенти закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти є стипендіатами Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних, галузевих та міських іменних стипендій.
Щорічно 60 студентів закладів вищої та фахової передвищої освіти й 8 учнів закладів професійно-технічної освіти отримують муніципальні стипендії ім. О.М. Поля і Г.І. Гутовського (1,5 тис. грн, 2 тис. грн, та 2,5 тис. грн), 10 представників учнівської та студентської молоді, які є кращими у засвоєнні гірничо-металургійних спеціальностей – стипендію ім. В.М. Гурова (по 5 тис. грн), а 10 молодих науковців – стипендію ім. В.Ф. Бизова (по 10 тис. грн).
У минулому році для здобувачів освіти Криворізького фахового медичного коледжу започатковано виплату стипендії імені Інни Миколаївни Дерусової – Почесної громадянки Кривого Рогу, медика, першої жінки в Україні, удостоєної звання «Герой України» за бойові заслуги посмертно (5 чол. по 5 тис. грн).
Також, муніципальні стипендії отримують провідні спортсмени і їх тренери за перемогу у всеукраїнських та міжнародних змаганнях.
Цього року на 33-х Літніх Олімпійських Іграх в Парижі дебютували наші криворізькі спортсмени й увійшли у список кращих спортсменів світу.
Велика увага приділяється Захисникам і ветеранам російсько-української війни та членам їх сімей, серед яких дуже багато молоді. Зокрема, для їх психологічної та соціальної адаптації до громадського життя у місті проводяться змагання за напрямом спорту ветеранів війни – «VETERANS FAMILY GAMES», які стали надзвичайно популярними в місті.
17 грудня 2024