ОНЛАЙН-ПРИЙМАЛЬНІ ПРОДОВЖУЮТЬ СВОЮ РОБОТУ У ГРУДНІ
Створено: 2021-12-17 09:52:38Оновлено: 2021-12-17 10:03:10
З 13.12.2021 по 17.12.2021 під час онлайн-консультацій у Контакт-центрі 1520 криворіжці мали можливість поставити свої запитання до заступників голів Саксаганської та Довгинцівської районних у місті рад, начальників управління транспорту та телекомунікацій, з питань реєстрації, директора департаменту соціальної політики виконкому міської ради.
13.12.2021 розпочав тиждень онлайн-прийомів начальник управління транспорту та телекомунікацій виконкому міської ради СЕРГІЙ СИРОТЮК та відповів мешканцям на питання.
- Щодо роботи пасажирського транспорту під час карантинних обмежень.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона-вірусом SARS-Co-2» зі змінами, на усій території України встановлено карантин та введено певні обмеження, у тому числі і на пасажирському транспорті.
Вносити зміни до вищезазначеної постанови може виключно Кабінет Міністрів України. Органи місцевого самоврядування не мають повноважень зупиняти дію актів (постанов) Кабінету Міністрів України.
За порушення вищезазначених обмежень передбачено адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 17 000 до 34 000 грн і на посадових осіб – від 34 000 до 170 000 грн.
Окремо зазначаємо те, що з 06.12.2021 року, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 24.11.2021 №1240, на всій території держави дозволено здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус) у міському сполученні, в кількості більшій, ніж сукупна кількість місць для сидіння та 50 відсотків місць для стояння.
- Щодо роботи приміських автобусних маршрутів.
Згідно ст.7 Закону України «Про автомобільний транспорт» виконком Криворізької міськради здійснює організацію регулярних пасажирських перевезень лише на міських автобусних маршрутах загального користування.
На міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньо обласні маршрути), - на обласні державні адміністрації.
Питання щодо роботи приміських автобусних маршрутів (№№400, 401, 402, 403, 404, 405, 407, 409, 413, 414, 420, 428, 445, 479, 493 та інші) не належить до компетенції виконкому Криворізької міської ради. Для вирішення питання Вам необхідно звертатися до управління транспорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації, м. Дніпро, пр. Олександра Поля, 2., тел. +380 (56) 770 90 09.
14.12.2021 онлайн – прийом провела заступник голови Саксаганської районної у місті ради ТЕТЯНА СІМОНИК, яка відповіла на запитання мешканців щодо:
- неякісного прибирання контейнерного майданчику та переносу його у інше місце по пр-ту Гагаріна,29;
- асфальтування внутрішньобудинкових доріг по вул.Курчатова,39;
- благоустрою прибудинкової території після ремонтних робіт КП «Кривбасводоканал» на мкрн. Сонячний,54;
- встановлення нового дитячого майданчика по вул. Генерала Радієвського,5.
В той же день спілкувалась з криворіжцями директор департаменту соціальної політики виконкому міської ради ІНЕСА БЛАГУН та відповіла на наступні питання.
- Я хотів би дізнатися які виплати чорнобильцям передбачені у міському бюджеті?
Уже 5-й рік поспіль на соціальну підтримку чорнобильців з бюджету Криворізької міської територіальної громади виділяється близько 16 млн грн. Матеріальну допомогу отримують усі без виключення категорії чорнобильців.
Розмір одноразових виплат становить від 5 000,00 грн до 500,00 грн, залежно від статусу та категорії особи, постраждалої внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС.
Крім того, ліквідатори, віднесені до категорії 1, які мають статус осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІІ групи, та удови (удівці) померлих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, отримують щомісячну виплату в розмірі 200-300 грн.
У 2021 році 43 чорнобильця, віднесені до категорій 1, 2, отримали компенсацію за проїзд автомобільним або залізничним транспортом один раз на рік до будь-якого пункту України і в зворотному напрямку.
Усі чорнобильці отримують компенсацію у розмірі 1,0 тис грн на оплату житлово-комунальних послуг, у місті забезпечено безплатний проїзд для всіх мешканців.
У 2022 році всі чорнобильці також отримають усі виплати в повному обсязі.
- Як у 2021 році змінився мінімальний розмір пенсії по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи?
З 01 липня 2021 року підвищено мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи:
І група:
особи з числа потерпілих з 2 781 грн до 6 000 грн;
особи з числа ліквідаторів з 3 337,20 грн до 6 000 грн;
ІІ група:
особи з числа потерпілих з 2 317,50 грн до 4 800 грн;
особи з числа ліквідаторів з 2 966,40 грн до 4 800 грн;
ІІІ група:
особи з числа потерпілих з 2 039,40 грн до 3 700 грн;
особи з числа ліквідаторів з 2 688,30 грн до 3 700 грн;
Діти з інвалідністю з 1 854 грн до 3 700 грн.
- З якої заробітної плати розраховується пенсія особам із числа військовослужбовців, у тому числі військовозобов’язаних, які брали безпосередню участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, внаслідок чого стали особами з інвалідністю, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за осіб з їх числа?
За бажанням особи, яка звернулася за пенсією, заробітна плата визначається виходячи з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".
- Як змінився розмір мінімальної пенсії за втратою годувальника?
Мінімальний розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника для непрацездатних членів сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, становить:
- на одного непрацездатного члена сім’ї - 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника;
- на двох і більше непрацездатних членів сім’ї - 100 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частинами.
- Чи збільшиться розмір пенсій для «чорнобильців» після підвищення прожиткового мінімуму з грудня?
Виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму підвищено мінімальні пенсійні виплати (з урахуванням надбавок та підвищень) для осіб з інвалідністю-учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, які встановлені на рівні 650%, 525% та 360% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб І, ІІ та ІІІ групи інвалідності відповідно.
- Я є учасником ліквідації на Чорнобильській АЕС і ще працюю на підприємстві. Під час додаткової чорнобильської відпустки деякий час знаходився на лікарняному. Чи можна перенести у такому випадку невикористані дні додаткової відпустки на інший період?
Особам, віднесеним до 1 і 2 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, належить додаткова відпустка зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 робочих днів на рік та надається працівникові у зручний для нього час.
Однією з особливостей цього виду відпусток є те, що вони повинні бути використані протягом календарного року. Перенесення цих відпусток на інший рік чинним законодавством не передбачено. Тривалість такої відпустки не збільшується на кількість святкових та неробочих днів, що припадають на їх час. Також не передбачено і перенесення на інший період або продовження додаткової відпустки, у разі тимчасової непрацездатності, засвідченої в установленому порядкую.
15.12.2021 відповідала на питання мешканців заступник голови Довгинцівської районної в місті ради ОЛЕНА ТЕРЕЩЕНКО щодо:
- відновлення зовнішнього освітлення по вул. Володимирській;
- нанесення дорожньої розмітки на пішохідному переході біля зупинки громадського транспорту «Ринок Довгинцево»;
- незадовільного опалення по бульвару Європейський,6;
- встановлення новорічної ялинки біля басейну по вул. Магістральній;
- підтоплення фундаменту будинку від сусідів по вул.Цитрусова.
17.12.2021 консультувала мешканців заступник начальника управління з питань реєстрації виконкому міської ради ЛОЛІТА КІЙЛО.
Під час спілкування з мешканцями були надані відповіді на запитання.
- Чи потрібно подавати документи про будівництво об’єкта для реєстрації нерухомого майна?
З 25 листопада 2021 року вступили в силу нові правила державної реєстрації права власності.
Відтепер державна реєстрація права власності на об’єкт нерухомого майна буде проводитись виключно за наявності в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДССБ) відомостей про:
- проведену технічну інвентаризацію;
- введення об’єкта в експлуатацію;
- присвоєння такому об’єкту поштової адреси.
Тобто, технічний паспорт, документ про прийняття в експлуатацію та про присвоєння об’єкту адреси в паперовому вигляді НЕ ВИМАГАЮТЬСЯ!
За винятком, якщо об’єкту нерухомого майна присвоєно адресу та прийнято в експлуатацію до запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, в такому випадку державний реєстратор самостійно буде перевіряти відомості у їх видавників, шляхом направлення відповідного запиту.
- Куди звертатися криворіжцям для реєстрації бізнесу?
- Державна реєстрація фізичних осіб-підприємців проводитьсянезалежно від їх місця знаходження.
- Державна реєстрація юридичних осіб проводиться в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя за місцезнаходженням юридичної особи.
- Які послуги з «ПРОПИСКИ» можна отримати онлайн?
У 2021 році Кривий Ріг, одним з перших в Україні впровадив е-проєкти: Актуальна е-прописка в Дії, Е-прописка дитини віком до 14 років, Доросла е-прописка - все це реальність сьогодення для кожного криворіжця!
Усі бажаючі мешканці мали можливість поспілкуватися, отримати відповіді та роз’яснення на свої питання. Озвучені питання взяті на контроль.
17 грудня 2021