ВІДПОВІДАЄМО НА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ КРИВОРІЖЦІВ ДО КОНТАКТ-ЦЕНТРУ 1520
Створено: 2021-05-17 16:16:00Оновлено: 2021-05-17 16:17:01
ІНФОРМУЄ ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ
ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ТЕТЯНА КРІПАК
- Про організацію дозвілля та відпочинку дітей влітку 2021 року.
На підставі частини 3 ст.10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в межах навчального року, що розпочинається у День знань - 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Враховуючи вищезазначене, закладам загальної середньої освіти рекомендовано організувати виконання навчальних програм за класно-урочною системою до 28.05.2021 включно. З 31.05.2021 до 15.06.2021 форми організації освітнього процесу у закладі освіти обирається педагогічною радою, серед рекомендованих - екскурсії, у тому числі віртуальні, консультації, практичні заняття тощо, переважно в онлайн режимі або на свіжому повітрі.
Ураховуючи стан епідеміологічної ситуації в регіоні, продовження карантину до 30.08.2021, високий ризик інфікування дітей, відсутність чинних нормативно-правових документів та рекомендацій Держпродспоживслужби щодо організації протиепідемічних заходів в дитячих закладах відпочинку на базі закладів освіти, оптимальною формою організації літнього дозвілля учнів влітку 2021 року розглядається можливість роботи дитячих та спортивних майданчиків, що розташовані на території закладів загальної середньої освіти, із залученням педагогів закладів освіти (без організації харчування).
При плануванні літнього дозвілля на дитячих та спортивних майданчиках буде передбачено роботу гуртків та спортивних секцій «одного дня», проведення ігрових, конкурсних програм, тренінгів, спортивних змагань тощо.
Департамент вивчає питання щодо відкриття центрів дозвілля на базі закладів позашкільної освіти міста, де, за умов дотримання санітарно-гігієнічних вимог, у червні-серпні 2021 року, планується робота гуртків «одного дня» для учнів та вихованців закладів освіти міста за різними напрямами позашкільної освіти:
- туристсько-краєзнавчий: змагання, екскурсії та походи одного дня;
- еколого-натуралістичний: робота Літньої біологічної школи (на базі Станції юних натуралістів Покровського району), екскурсії та походи до об’єктів природно-заповідного фонду Криворіжжя, робота на дослідних ділянках (Станції юних натуралістів Покровського та Тернівського районів);
- науково-технічний та художньо-естетичний: робота гуртків «одного дня», майстер-класи, змагання, конкурси, тренінги тощо;
Питання відкриття оздоровчих таборів за межами міста здійснюється відповідно вимог Державних санітарних правил і норм «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» ДСанПіН 5.5.5.23-99 та з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Пунктом 1 Тимчасових рекомендацій передбачено організацію прийому до закладів дітей, що проживають у межах регіону, де розташовано заклад. Комунальні оздоровчі заклади міста знаходяться на територіях Херсонської та Кіровоградської областей, тому їх відкриття потребує узгодження відповідних контролюючих органів як Дніпропетровської, так і Херсонської та Кіровоградської областей. Наразі, вивчається питання відкриття комунальних дитячих оздоровчих таборів «Слава», «Сонячний» та «Старт».
ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
СВІТЛАНА ЛАВРЕНКО
- Щодо виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»
У місті Кривому Розі питання домашнього насильства перебуває на особливому контролі. В місті налагоджена система взаємодії між суб’єктами, що здійснюють заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству.
Оскільки жертви, що потерпають від домашнього насильства, настільки емоційно скуті, та залякані, що «виносити сміття з хати» вони просто бояться в місті постійно проводиться інформаційно-розяснювальна робота серед містян.
Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
У разі вчинення домашнього насильства, постраждала особа може звернутись за допомогою за наступними телефонами:
102 – поліція;
063 338 38 72, 099 366 63 44 – мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі;
493 08 68 – департамент у справах сім’ї, молоді та спорту виконкому Криворізької міської ради;
097 357 71 00 – Криворізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконкому Криворізької міської ради;
0969664389 – Кризовий центр для жінок (цілодобово);
0800505085 – гаряча лінія підтримки для жінок Дніпропетровської області (безкоштовно);
1547 – урядова лінія з протидії домашньому насильству;
116, 123 – національна гаряча лінія ГО «ЛаСтрада».
Станом на 01.05.2021 представниками поліції складено 661 протокол про вчинення домашнього насильства. Допомогу у Кризовому Центрі для жінок, постраждалих від насильства в сім’ї отримали 47 осіб (з них 18 жінок та 29 дітей).
НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ
ВИКОНКОМУ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
НАТАЛЯ СТРИГА
- Щодо роботи закладів культури та мистецьких шкіл
Відновлено освітній процес у мистецьких школах та роботу творчих колективів у палацах культури міста у очному форматі з дотриманням всіх протиепідемічних заходів безпеки.
Перебування в закладі культури інших учасників освітнього процесу, зокрема батьків здобувачів освіти, дозволяється з метою захисту прав здобувачів освіти у випадках передбачених законодавством, за умови використання засобів індивідуального захисту, після проведення термометрії та попереднього узгодження відповідних дій з керівником закладу.
Допуск до закладу батьків або супроводжуючих осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю, за умови дотримання протиепідемічних вимог, не потребує попереднього узгодження з керівником закладу.
У Палацах культури міста для аматорських колективів проводяться заняття за участю не більш як 20 осіб.
Заборонено проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому залі. Також, заборонено проведення масових заходів за участю здобувачів освіти з більше ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).
Фестивалі, конкурси, виставки, звітні концерти, тощо проводяться в режимі онлайн на сайтах та офіційних сторінках закладів культури і мистецтва міста у соціальних мережах.
17 травня 2021