Регламент присвоєння поштової адреси об’єктам нерухомості в м. Кривому Розі (коментує департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради)
Керуючись Законом України « Про місцеве самоврядування» з метою впорядкування процедури присвоєння поштової адреси об’єктам нерухомості в місті, на засіданні виконкому міської ради від 13.03.2019 затверджено Регламент присвоєння поштової адреси об’єктам нерухомості в м. Кривому Розі та типові інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг з присвоєння поштової адреси об’єктам нерухомості.
Регламент передбачає здійснення виконкомом районної в місті ради дій з присвоєння, змін та скасування поштових адрес об’єктам нерухомості, розташованим на території Кривого Рогу в спосіб та у випадках, передбачених законодавством України.
Для присвоєння, зміни або скасування адреси об’єкта нерухомості до Центру адміністративних послуг «Віза» виконкому Криворізької міської ради подається заява на ім’я голови районної в місті ради за місцем розташування об’єкта нерухомості, до якої додаються документи, передбачені інформаційною картою для відповідної адміністративної послуги.
Виконком районної в місті ради перевіряє інформацію, зазначену в поданих документах, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, інших державних реєстрах та відкритих інформаційних базах.
За результатами розгляду заяви виконком районної в місті ради ухвалює рішення про присвоєння поштової адреси або відмову в її присвоєнні з письмовим обґрунтуванням такої відмови.
Присвоєння та зміни поштової адреси здійснюються в таких випадках:
- після реконструкції об’єктів нерухомого майна (житлового приміщення (квартири) у нежитлове або нежитлового приміщення в житлове);
- на підставі рішення суду (у разі необхідності);
- новозбудованим об’єктам нерухомого майна, у тому числі комплексам будівель і споруд;
- новоствореним об’єктам нерухомого майна, сформованим у результаті поділу, виділу або об’єднання;
- при зміні адреси об’єкта нерухомості у випадках усунення дублювання, виправлення описок або перемейнування геонімів;
- при присвоєнні тимчасового будівельного номера об’єктам незавершеного будівництва, у разі їх готовності не менше як на 30% від запланованого в проектній документації
Не надаються самостійні (окремі) поштові адреси :
- земельним ділянкам;
- об’єктам незавершеного будівництва (крім тимчасової будівельної адреси);
- будівлям і спорудам, що є частиною комплексу та/або використовуються в складі комплексу, та/або є приналежністю головної речі або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи, (у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв’язку, залізничні колії;
- окремо розташованим гаражам за відсутності документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою;
- приміщенням службового, допоміжного та технічного призначення, розташованим у будівлях і житлових будинках;
- об’єктам, що належать до категорії самочинного будівництва, де відсутні правовстановлюючі документи на ці об’єкти та/ або на земельну ділянку для розміщення такої споруди;
- тимчасовим спорудам торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, малим архітектурним формам, некапітальним спорудам (без улаштування фундаменту);
- частинам об’єктів нерухомості, що є спільною частковою власністю, у тому числі квартирам у складі індивідуальних житлових будинків;
- окремо на споруди, що є приналежністю головної речі або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи (у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв’язку, залізничні колії.
Особливості присвоєння поштових адрес
- у разі поділу, виділу в натурі об’єктів нерухомого майна, які є неподільною річчю, частинам об’єктів нерухомого майна, що перебували у спільній частковій власності, поштова адреса присвоюється окремо з позначенням єдиного номера (наприклад: 1а, 1б, 1г).
- у випадку об’єднання об’єктів нерухомого майна (квартир, приміщень), поштова адреса об’єкту присвоюється з найменшого номера, що був присвоєний одному з об’єктів до їх об’єднання.
- присвоєння вбудованому приміщенню поштової адреси здійснюється з позначенням прив’язки до номера основної будівлі або споруди. Номер нежитлового приміщення не може збігатися з номером житлового приміщення (квартири, кімнати), розташованих у одній будівлі.
- комплексу будівель і споруд виробничого, господарського, соціально-побутового (з інженерними мережами чи без них) призначення присвоюється єдина поштова адреса.
- у разі реконструкції об’єкта нерухомого майна, що призвела до зміни функціонального призначення об’єкта, уточнюється функціональне призначення нерухомого майна.
Підставами для скасування поштової адреси є:
- наявність подвійних адрес;
- повне руйнування об’єкта (знищення) нерухомого майна;
- об’єднання декількох об’єктів нерухомості з присвоєнням єдиної адреси; - поділ об’єкта нерухомого майна на окремі об’єкти з присвоєнням кожному з них нової поштової адреси;
- виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.
17 квітня 2019