Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

«Гаряча» лінія Центру «Віза»: з чим звертаються під час воєнного стану

Створено: 2025-03-17 16:26:28Оновлено: 2025-03-17 16:29:07

«Гаряча» лінія Центру адміністративних послуг «Віза» («Центр Дії») - створена для консультування з питань надання адміністративних послуг та не припиняла своєї роботи ні в період пандемії, ні під час воєнного стану. Всі дзвінки на номер 0-800-500-459 – БЕЗКОШТОВНІ. Оператори постійно уважно аналізують тематику звернень та проводять роз’яснення з актуальних питань, інформація щодо яких розміщується на вебпорталі Центру «Віза» («Центр Дії») та офіційному вебсайті Криворізької міської ради та її виконавчого комітету.

З початку року операторами вже опрацьовано 4361 вхідний дзвінок.

Одними з найпопулярніших залишаються паспортні питання і останнім часом побільшало звернень для оформлення паспорта у зв’язку з втратою. Нагадуємо, що в такому випадку першочергово потрібно звернутись до Національної поліції із заявою про втрату паспортного документа. Після цього для відновлення паспорта необхідно звертатись до будь якого паспортного офісу Центру «Віза» («Центр Дії»), територіального підрозділу Державної міграційної служби або паспортного сервісу ДП «Документ» незалежно від місця реєстрації. Для відновлення «внутрішнього» паспорта громадянина України необхідно надати такі документи:

-          заява про втрату паспорта;

-          документ, що підтверджує сплату адміністративного збору;

-          свідоцтво про шлюб або його розірвання (за наявності);

-          довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності).

Звертаємо увагу, що в разі втрати паспорта зразка 1994 року (у вигляді книжечки), новий паспорт буде оформлено у вигляді ID-картки.

Якщо ж втрачено паспорт громадянина України для виїзду за кордон, то необхідно надати наступні документи:

-          заява про оформлення паспорта для виїзду за кордон у зв’язку з його втратою або викраденням у довільній формі;

-          паспорт громадянина України (для особи, що досягла 14-річного віку);

-          документ, що підтверджує сплату адміністративного збору;

У разі втрати паспорта для виїзду за кордон дитини, один з батьків має надати:

-          свідоцтво про народження дитини;

-          паспорт громадянина України одного із батьків;

-          кольорова фотокартка розміром 10*15 сантиметрів (1 шт) для внесення відцифрованого образу обличчя дитини, яка не досягла 12-річного віку.

  Ще одним популярним питанням є реєстрації місця проживання дитини, тож ще раз надаємо роз’яснення.

Діти до 14 років можуть бути зареєстровані за адресою місця проживання батьків, чи одного з них, за згодою іншого з батьків, згода власника житла не вимагається. Батьки звертаються особисто, зі своїми паспортами та свідоцтвом про народження дитини. Діти віком від 14 до 18 років самостійно звертаються для зміни місця проживання зі своїм паспортом. Реєстрація місця проживання дитини за адресою одного з батьків здійснюється за згодою обох батьків, згода власника житла не вимагається. Реєстрація місця проживання дитини за адресою іншого житла, ніж зареєстроване місце проживання її батьків, здійснюється за згодою власника житла та батьків. Звертаємо увагу, що з метою захисту прав дітей, в умовах дії режиму воєнного стану на території України реєстрація місця проживання дітей може бути здійснена без надання згоди другого з батьків за наявності документального підтвердження факту неможливості надання такої згоди, а саме: відповідна довідка, видана Міністерством оборони України, іншим центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво військовим формуванням, утвореним відповідно до законів України, командира підрозділу Збройних Сил України тощо.

Крім того, інформуємо, що змінити місце проживання дитини онлайн можливо як на порталі так і у мобільному застосунку Дія. Для зміни місця проживання дитини віком до 14 років заявку подає один з батьків дитини за згодою іншого з батьків. Дитина віком від 14 років самостійно подає заявку на зміну місця проживання, за місцем проживання батьків чи одного з них без їх згоди, за адресою іншого житла, ніж зареєстроване місце проживання батьків – за згодою власника житла та одного з батьків.

Звертаємо Вашу увагу, якщо не формується витяг про місце проживання, оскільки змінилось прізвище (ім’я, по-батькові), але інформація про це не оновлена у витязі або немає місця проживання в Дії, хоча Ви зареєстровані, чи воно неактуальне, необхідно актуалізувати свої дані. Наразі оновити відомості в Реєстрі про себе чи своїх неповнолітніх дітей можна:

- звернувшись до одного з офісів Центру «Віза» (Центр «Дії») у сфері реєстрації місця проживання;

- на порталі Дія, самостійно скориставшись новою послугою - Актуалізація даних у Реєстрі територіальної громади.

Важливо! Якщо Ви не можете додзвонитися на «Гарячу» лінію Центру «Віза» («Центр Дії»), є можливість звернутися до Контакт-Центру виконкому Криворізької міської ради за телефонами 15-20 (з мобільного оператора «Київстар») та (056) 499-15-20 (з інших мобільних операторів).

 

Ми працюємо для Вас!

#ВсеБудеЦНАП!

 

Контакти Центру адміністративних послуг «Віза»:
https://viza.kr.gov.ua

e-mail: [email protected]

17 березня 2025

© 2009—2025, Виконком Криворізької міської ради