Офіційний вебсайт Криворізької міської ради та її виконавчого комітету
Офіційний сайт виконкому Криворізької міської ради Виконком Криворізької міської ради Офіційний веб-сайт виконкому Криворізької міської ради

ЩОДО ОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНІХ ДІЛЯНОК УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ В ЗОНІ АТО/ООС. ЩОДО КАПІТАЛЬНИХ РЕМОНТІВ У ЖИТЛОВОМУ БУДИНКУ

Створено: 2021-12-16 14:16:36Оновлено: 2021-12-16 16:14:35

Щодо отримання земельних ділянок

для індивідуального житлового будівництва в межах міста

учасниками бойових дій в зоні АТО/ООС та членами їх сімей

 

Коментує директор департаменту регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому Криворізької міської ради Любов Горбачова

 

До виконкому міської ради продовжують надходити звернення учасників бойових дій в зоні АТО/ООС та членів їх сімей стосовно надання земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва в межах міста.

Департаментом неодноразово надавались роз’яснення, що згідно зі ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, надається, зокрема, пільга на першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва.

Однак, при цьому земельне законодавство не визначає  жодних особливостей надання земельних ділянок учасникам бойових дій, ані за процедурою, ані за строками. Учасники бойових дій в зоні АТО/ООС мають усі права, передбачені для громадян України земельним законодавством. Земельним кодексом України передбачається право кожного громадянина безоплатно отримати у власність земельні ділянки різного цільового призначення.

Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Згідно зі статтею 121 Земельного кодексу України кожен громадянин України має право на безоплатне отримання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності, зокрема,  для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га.

Коштом міського бюджету в м. Кривому Розі розробляється і погоджується містобудівна та землевпорядна документація на земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва, яка після затвердження передається до створеної тимчасової робочої групи для розгляду заяв та надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції на сході України, операції об’єднаних сил у Донецькій і Луганській областях, членам їх сімей, членам сімей загиблих, безвісти зниклих для будівництва й обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Так, на сесії міської ради 24.11.2021 ухвалені рішення:

№978 «Про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на вул. Карнавальній та реєстрацію права комунальної власності на них», згідно з яким 134 земельні ділянки в Покровському районі ближчим часом будуть розподілені серед учасників бойових дій в зоні АТО/ООС та членів їх сімей;

№988 ««Про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок комунальної власності між вулицями Самарською та Шполянською зі зміною їх цільового призначення для розміщення садибного будівництва (будівництво та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд)», згідно з яким буде відкоригована землевпорядна документація, після затвердження якої в подальшому  286 земельних ділянок у Довгинцівському районі будуть розподілені вищевказаним категоріям громадян.

Згідно з реєстром заяв громадян зазначених категорій, ознайомитись з яким можна за посиланням  https://kontroliui.kr.gov.ua/ в сервісах SMART ГРОМАДИ «Єдиний кабінет мешканця» (https://korystuisia.kr.gov.ua/), тимчасовою робочою групою та постійною комісією міської ради з питань ветеранів, сімей загиблих, безвісти зниклих будуть розглянуті документи та надані рекомендації щодо підготовки відповідних проектів рішень міської ради про надання у приватну власність земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд. В першочерговому порядку розглядаються заяви членів сімей загиблих (померлих), інвалідів 1, 2 груп, тих, хто звернулись із заявами протягом 2014-початку 2015р.р.

У випадку, якщо учасник бойових дій виявить бажання питаннями оформлення документації займатись самостійно, він може визначитись з бажаним місцем розташування земельної ділянки, звернутись з відповідним клопотанням до міської ради та реалізувати право на безоплатне отримання у власність земельної ділянки у відповідності з нормами чинного законодавства України.

З питань уточнення контактних даних та отримання консультацій щодо виділення земельних ділянок рекомендуємо звертатись до спеціалістів департаменту регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин виконкому міськради в Центрі адміністративних послуг «Віза» (Центр Дії)  щопонеділка, щовівторка та щочетверга,               з 8.00 до 15.30, перерва з 12.30 до 13.00.

 

Щодо виконання капітального ремонту конструктивного елементу (покрівлі, швів, під’їздів тощо) у житловому будинку

Коментує директор департаменту розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради Іван Карий

 

               Згідно зі ст.ст.1,5 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (надалі - Закон), спільне майно багатоквартирного будинку є спільною сумісною власністю співвласників.

      Спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія.

   Крім того, згідно до цього Закону, співвласники зобов’язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку.

               Відповідно до ст.10 вказаного Закону, передбачено, що співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах.

            Зокрема, до повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про визначення  управителя, проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт, тощо.

            Таким чином, мешканці  виключно  на  загальних зборах визначаються щодо проведення поточного і капітального ремонтів, та у разі необхідності  визначення підрядної організації, яка буде виконувати зазначені роботи, за рахунок коштів співвласників житлового будинку.

 Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 75 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Рішення зборів співвласників оформляється  протоколом, який підписується усіма співвласниками (їх представниками), які взяли участь у зборах, кожен з яких ставить підпис під відповідним варіантом голосування ("за", "проти", "утримався"), за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики.

Рішення зборів співвласників є обов’язковими для всіх співвласників, включаючи тих, які набули право власності на квартиру чи нежитлове приміщення після прийняття рішення.

   Протокол з рішенням зборів співвласників будинку передається управителю, який здійснює на договірних засадах управління багатоквартирним  будинком.

   У разі прийняття відповідного рішення співвласниками багатоквартирного будинку управитель багатоквартирного будинку зобов’язаний приймати на банківський рахунок, відкритий для розрахунків за окремим багатоквартирним будинком для цієї мети, внески на проведення капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку, який перебуває в його управлінні, надавати інформацію про рух коштів на відповідному рахунку

        Також, за рішенням співвласників багатоквартирного будинку та в межах виділених ними коштів,  управитель багатоквартирного будинку зобов’язаний організовувати виконання та виступати замовником робіт з капітального ремонту (заміни) спільного майна багатоквартирного будинку.

16 грудня 2021

© 2009—2024, Виконком Криворізької міської ради